Šta je novo?

Mp3 rename tool (CDDB)

AD

Čuven
Učlanjen(a)
21.10.2003
Poruke
40
Poena
604
Imam gomiluuu mp3 muzike
(sortirano po albumima, ali sve u fazonu
track1, track2, bez id3 taga)
pa mi jelte treba programce koje ce
da se nakaci na cddb, potrazi album sa tim imenom
i koje ce zatim automatski da renamuje pesme.

Do skora sam koristio CDDB mp3 renamer 1.06
ali je on poceo da brlja, pa mi sad treba nesto sto radi.

Any suggestions??? :type:
 
Ovaj ja koristim CDDBMP3Tool i iznenadjen sam sta sam sve uspeo da renamujem sa njim.Skini ga negde i samo pici...
 
AD je napisao(la):
Imam gomiluuu mp3 muzike
(sortirano po albumima, ali sve u fazonu
track1, track2, bez id3 taga)
pa mi jelte treba programce koje ce
da se nakaci na cddb, potrazi album sa tim imenom
i koje ce zatim automatski da renamuje pesme.

Do skora sam koristio CDDB mp3 renamer 1.06
ali je on poceo da brlja, pa mi sad treba nesto sto radi.

Any suggestions??? :type:

Ja sam to rešio uz pomoć dva programčića: freeDb2Gt i freeDb2Xtg (freeDb2Gt od FreeDB formira bazu koju freeDb2Xtg može da iskoristi za to šta tebi treba.
Pročitaj detaljnije na :

http://www.freedb.org/modules.php?name=News&file=article&sid=226

Uz napomenu da ja imam off-line CDDB, tako da sam to obavio off-line, ne znam da li može i on-line.

A za sređivanje kolekcije muzike (i još puno toga) nema boljeg od MediaMonkey-a (Freeware) ima Shareware verzija ali ova free pokriva gotovo sve šta možeš i zamisliti.

http://www.mediamonkey.com/
 
Poslednja izmena:
Hvala, probacu sve te programe. :)
 
Poslednja izmena:
Visente kako si napravio offline CDDB? Uz pomoc gore navedenih programa? Kako vrsis update baze?
 
Spale, u pravu si, CDDBMP3Tool je odlican program.
Hvala na savetu.
 
Poslednja izmena:
kUdtiHaEX je napisao(la):
Visente kako si napravio offline CDDB? Uz pomoc gore navedenih programa? Kako vrsis update baze?

Samo sam je skinuo sa

http://ftp.uk.kde.org/pub/freedb/

Tamo imaš čini mi se dve verzije, za Windows je potrebna ona koja u nazivu fajla ima "freedb-win..." i najčešće je u rar formatu, nekih 250 MB spakovano, kad se raspakuje ima 1,3 GB - valjda nekih 5-6 miliona pesama, (ima programa koji mogu da vrše pretragu u neraspakovanoj bazi) Na istoj adresi se nalaze i update-ovi; skineš update i skineš mali programčić (opet sa iste stranice, 400 KB večine - "freedb-updater_v0.33-setup.exe") koji ti updatuje bazu tako što samo odabereš path do raspakovane baze i path do skinutog update-a. (Update-ovi su spakovani u "TAR+BZIP2" arhivu, ali ne moraš ništa da se akaš oko otpakivanja, programčić za update ti obavi sve, updateovi se izdaju na svakih mesec dana i veličine su 10-15 MB

A gorenavedeni programi su namenjeni za manipulaciju tom već gotovom bazom i MP3 fajlovima - "freeDb2Gt" od off-line FreeDB formira svoj indeks pesama u formatu "Artist-Title" tako da ako imaš naziv pesme i izvođača (što je najčeće kod mp3 pesama), onda ti ovaj drugi programčić "freeDb2Xtg" na osnovu tog indeksa automatski dopuni tagove mp3 pesama sa informacijama za album, year, genre...

Takođe ako nisi, obavezno isprobaj spomenute moreTunes a naročito MediaMonkey, više je nego moćan za manipulaciju ogromnim mp3 kolekcijama pesama (sve čuva u standardnoj Access bazi podataka u formatu "*.mdb") i može praktično da obavi bilo kakvu manipulaciju mp3 fajlovima, po najrazličitijim kriterijumuma i upitima; sa masom korisnih i vrlo efikasnih filtera, preimenovanja, tagovanja, duplikata ...
 
Poslednja izmena:
Visente jedno pitanje, kad se skidaju update-ovi jel dovoljno skinuti poslednji koji je izashao, ili moraju i svi prethodni, tj. da li poslednji sadrzi u sebi i one od pre ?

pozdrav
 
Poslednja izmena:
Misha je napisao(la):
Visente jedno pitanje, kad se skidaju update-ovi jel dovoljno skinuti poslednji koji je izashao, ili moraju i svi prethodni, tj. da li poslednji sadrzi u sebi i one od pre ?

pozdrav

To ne znam sa sigurnošću, ali mislim da je svaki update zaseban a ne da je najnovija skup svih predhodnih (sve se nalaze istovremeno na serveru i različite su veličine - tako da neki stariji ima recimo 9 MB a onaj od nekoliko meseci pre njega ima 18 MB Drugim rečima mislim da moraš skidati sve predhodne.
 
Visente, hvala na iscrpnom objasnjenju.
 
Vrh Dno