Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

@Sirius9 zar nisi do sada pomislio da nesto kod tebe ne fercera kako valja?
Bekapuj sve sa FF pa uradi cistu instalaciju.

U kom smislu "nešto kod mene ne fercera kako valja"?
Kod mene kući 69-tka radi odlično godinama, što da popravljam nešto što nije pokvareno?
I na poslu sam takođe izbegavao update jer je isto radio bez ikakvih problema + nova verzija mi se nije svidela vizuelno.
Kako i zašto se sam apdejtovao (sa thunderbird-om) ni meni nije jasno ali sam siguran da je tako bilo
jer sam bukvalno pola sata pre toga gledao kad je koji program instaliran i video sam koja verzija FF je bila instalirana i kad.
Onda je usledio update i sve je otišlo u Honduras, kad krene da radi onda radi OK ali dok ne krene prođe pola sata živaca.

Bekap mogu da odradim za bukmarkove ali su mi šifre veći problem jer je to službeni komp, ima bukvalno na stotine zapamćenih šifara koje
ne mogu da prepisujem (nema se vremena za to) jer su sve u obliku "KE4p/72dmo+g2", kolege se oduševe kad im dam šifru za mail :D
FF je takođe vezan za nalog/email i verujem da bi preko toga mogao da se odradi bekap šifara, tipa deinstaliram, obrišem zaostale fajlove,
stavim novi ff, ulogujem se i on sve vrati kao što je bilo međutim on u šiframa ne pamti šifru za taj nalog a ja sam je zaboravio odavno
znači ako se izlogujem nema više logovanja.
 
Bekap mogu da odradim za bukmarkove ali su mi šifre veći problem jer je to službeni komp, ima bukvalno na stotine zapamćenih šifara koje
ne mogu da prepisujem (nema se vremena za to)

Odes preko adres bara u about:logins
zatim gornji desni ugao, imas ... "tri tacke" pa izaberes "Export logins".
Exportom dobijes Logins.csv fajl

*alternativno se do ovoga dolazi preko Settings -> Privacy and Security -> Logins and Passwords (Saved logins)
** ovo sam ti objasnio sa svog Linux browsera, moguce da na Windowsu postoje neke razlike

 
U kom smislu "nešto kod mene ne fercera kako valja"?
Kod mene kući 69-tka radi odlično godinama, što da popravljam nešto što nije pokvareno?
I na poslu sam takođe izbegavao update jer je isto radio bez ikakvih problema + nova verzija mi se nije svidela vizuelno.
Kako i zašto se sam apdejtovao (sa thunderbird-om) ni meni nije jasno ali sam siguran da je tako bilo
jer sam bukvalno pola sata pre toga gledao kad je koji program instaliran i video sam koja verzija FF je bila instalirana i kad.
Onda je usledio update i sve je otišlo u Honduras, kad krene da radi onda radi OK ali dok ne krene prođe pola sata živaca.

Bekap mogu da odradim za bukmarkove ali su mi šifre veći problem jer je to službeni komp, ima bukvalno na stotine zapamćenih šifara koje
ne mogu da prepisujem (nema se vremena za to) jer su sve u obliku "KE4p/72dmo+g2", kolege se oduševe kad im dam šifru za mail :D
FF je takođe vezan za nalog/email i verujem da bi preko toga mogao da se odradi bekap šifara, tipa deinstaliram, obrišem zaostale fajlove,
stavim novi ff, ulogujem se i on sve vrati kao što je bilo međutim on u šiframa ne pamti šifru za taj nalog a ja sam je zaboravio odavno
znači ako se izlogujem nema više logovanja.
Ja sam imao problema sa kupujem prodajem i jos jednim sajtom a kako nisam hteo da apdejtujem firefoxa presao sam na vivaldi - ja i deluje mi da je brzi u otvaranju stranica od firefoxa,doduse meni je firefox 74.0.
 
Koja je fora kod Firefoxa v106 sa limitiranim vremenom za Colorways?
Stoji mi da ističe 17. januara.

Da li PDF editor opcija od skoro prisutna?

*povratak bludnog sina :)
 
Odes preko adres bara u about:logins
zatim gornji desni ugao, imas ... "tri tacke" pa izaberes "Export logins".
Exportom dobijes Logins.csv fajl

*alternativno se do ovoga dolazi preko Settings -> Privacy and Security -> Logins and Passwords (Saved logins)
** ovo sam ti objasnio sa svog Linux browsera, moguce da na Windowsu postoje neke razlike

I onda mi traži admin password koga se ič ne sećam...
 
Moze li se promeniti ova google tastatura da bude latinica.. Dal srb ili eng svejedno je. samo da je latinica
1111.png
 
^ ovo nije konkretno problem sa Firefox, isto ne mogu prosto da prebacim ni u Chrome browseru.
Mada mi virtuelna ne treba, koristim sistemsku tastaturu za razne jezike.

*tip: ako hoćeš stiktno latinicu, koristi google.hr 😄

Screenshot 2022-10-25.png
 
Jel si resio ovaj problem na kraju? Meni nece srpski kada kliknem ne desava se nista , ali hrvatski lepo radi.
probao sam ali nece.. stavim bosanski i tada proradi, ali cim ponovo pokrenem ili newtab onda se vrati.
Hvala za predlog..
 
Ne znam šta im je to trebalo. Ionako većina koristi uBlock, umesto da budu konkurentni oni povukli potez koji će da odbije mnoge koji su iole savesniji oko tih stvari...
 
Ne znam šta im je to trebalo. Ionako većina koristi uBlock, umesto da budu konkurentni oni povukli potez koji će da odbije mnoge koji su iole savesniji oko tih stvari...
Nemačka: pad prihoda, porast inflacije, smanjena industrijska proizvodnja...? :D
 
Šta je, bre, s Firefoxom? Počeo je da mi briše sve tabove iako sam u podešavanjima stavio da otvara prethodnu sesiju pri pokretanju i do sad je to lepo radilo...
Od pre par dana mi briše sve na mobilnoj verziji (koju sam deinstalirao zbog toga) a sada i na desktop, a podešeno je da pamti i pokrene tabove od ranije...
 
Pocela lisica opasno da baguje. Prvo joj treba duplo vise vremena da se pokrene, pa se onda svaki put kad je pokrenem pojavi isto podesavanje(slika u prilogu), iako sam vec sve podesio...
Takodje nece ni jedan sajt da otvori, da li je neko imao slicnih problema? Naravno da cu je reinstalirati, ali bih hteo da znam u cemu je problem?
 

Prilozi

  • IMG_20221206_121627.jpg
    IMG_20221206_121627.jpg
    272.7 KB · Pregleda: 36
Lisica radi kao sat.
Na Linuxu. I Androidu.
Probleme koje imate mozda nisu do FF, pretpostavka: Windows i CCleaner ili slican alat koji brise istoriju, oprimizuje i radi jos 100 nepotrebnih stvari.

Da ne bude da samo hvalim - od pre koje verzije, ima sigurno vise meseci, kada se azurira prinudno se restartuje - ne dozvoljava dalji rad dok ne restartujem browser.
Iritira ako radi YouTube pa se premota snimak.
 
Kod mene isto baguje nakon apdejta. Ne izbacuje poruke ali ukopa se skoro pa svako jutro kad ga pokrenem (na poslu) i razmišlja tako blokiran jedno 5-10 minuta i posle proradi a ponekad kad hoću da preuzmem atačment iz gmaila samo izbaci onaj prozorčić gde treba da izabereš gde da snimiš atačment ali prozor je prazan totalno, samo okvir i tu blokira totalno, onda mora da se ubije.
Kod kuće verzija 69 radi sa 1200 otvorenih tabova bez ikakvih problema (ako izuzmemo da ne može da otvori glupi KP).
 
Malo pre sam je reinstalirao i za sada radi bez problema. Nikakvih programa tipa CCleaner nema na racunaru, a sto se tice toga na kakvim racunarima radim/o...pa nije bas ''kanta''(i7 8700, 16gb ddr4, ssd, GTX 1060 6gb, itd...
 
Nikakvih problema ni kod mene sa FF a sistem star od kad je 10 ka izašla.
 
Jedini problem koji sam ja primetio je da youtube video nekad (retko) neće da se pokrene pa mora reload stranice ili restart FF.
Ali tu je možda razlog to što google namerno "optimizuje" youtube za chrome pa ponekad "slučajno" implementira nešto što napravi problem drugim browserima.
Ne bi im bio prvi put
 
Evo ga opet! Čim sam izašao iz mozile i ponovo je pokrenuo posle par minuta, isti problemi.
Kanda ću morati da "menjam" računar zbog toga ;)
 
Ko zna na kakvim racunarima radite i ko zna kakve sve gluposti pored FF imate instalirane, FF radi odlicno.
Hahahaha, ovo kao ona priča kad ti dođe majstor, pogleda i kreće priča "jaoooooj, ko ti je bre ovo radio, vidi kako je sve sj**o, sad ću morati i njegovo s**n*e da ispravljam" 🤣
Ako je komp sposoban da hendluje ilustrator i fotošop sa gomilom lejera i sitnih vektora a da pri tome ne štuca onda je dobar i za FF. Hrom i opera se ne bude!
Evo ga opet! Čim sam izašao iz mozile i ponovo je pokrenuo posle par minuta, isti problemi.
Kanda ću morati da "menjam" računar zbog toga ;)
i obavezno samo windows stavi, ništa offis, fotošop i slične "gluposti", neka ti to bude surf dedicated komp 🤣
 
Potpisujem da FF nema nikakve veze sa tim i da trazis problem negde drugde, to ti govorim kao neko kome je FF 24h otvoren sa gomilom tabova i skoro pa uvek nesto se provlaci kroz developer tools, nemam nikakve dodatke, ne cistim smece klinerima jer ga nemam u kompu.. a chrome koristim iskljucivo sa remote console za android uredjajima inace ga ne bih ni instalirao.

Inace mozes poceti i odavde
 
Poslednja izmena:
probajte da restartujete FF u safe mode-u koji ubija sve ekstenzije (help/troubleshoot mode). ako radi lepo, do neke ekstenzije je. tu može da pomogne sistem eliminacije. ili dajte ovde spisak/screenshot ekstenzija koje koristite.
takođe, razni antivirus i firewall programi i te kako mogu da prave probleme.
edit:
uf, izvini @dgproduction , upravo videh da si ti postovao za safe mode.
 
Poslednja izmena:
Ili ima goste koji su napravili problem...
 
Nazad
Vrh Dno