Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Reinstalirao Firefox i sad mi uBlock Origin ne radi kako treba. Na primer, na ovoj stranici ne mogu da blokiram ovaj box na sredini stranice. Desni klik > Block element > obeležim isto kao i pre > kliknem create > ništa se ne desi. Slično se dešava i na drugim sajtovima.

Šta je problem?
 
Probaj reinstalaciju uBlock
 
To sam i probao i neće.

Idem na block element, postavim kursor na ono što hoću da blokiram, kliknem levi klik, odjednom pocrveni cela stranica, idem na create i ništa se ne desi.
 
Nemam pojma, ja sam ga blokirao uspešno, mada su u pitanju dva elementa, zaglavlje i onaj box ispod. Uzeo onu pipetu i selektovao jedan, napravio rule, pa drugi i napravio još jedan rule.

Ustvari je napravio 4.

forums.realgm.com##.hockey.archives.widget > .clearfix
forums.realgm.com##.headlines
forums.realgm.com##.soccer.archives.widget > .clearfix
forums.realgm.com##.basketball.archives.widget > .clearfix

Inače, velika je šansa da nije problem do samog Firefoxa, nego do uBlock ekstenzije, koja je apdejtovana ovih dana, pa možda sad radi drugačije.
 
Poslednja izmena:
To sam i probao i neće.

Idem na block element, postavim kursor na ono što hoću da blokiram, kliknem levi klik, odjednom pocrveni cela stranica, idem na create i ništa se ne desi.

Kada izabereš pickerom, ne idi odmah na "Create", već izaberi u samom prozorčiću od picker moda, što je ponuđeno (pod Cosmetic filters), pa onda "Create".
 
To je pomoglo, hvala!

A imaš li ideju zašto moj metod ne radi? Radio je ranije, ne znam šta se promenilo.
 
Posto sam pojacao komp i instalirao poneke programe red je da sredim firefox - a.
Ranije sam koristio LeechBlock da mi se ne bi prikazivale odredjene stranice koje nisam hteo.
Recimo kada kliknem na neki link da mi ne izbacuje stranice kao one " necete verovati,glas javnosti itd..."
Sada sam ponovo instalirao LeechBlock ali mi on ne radi,to jest kada ubacim stranicu koju hocu da blokira on je prikaze.
Recimo kliknem na nesto ono me prebaci na glas javnosti (umesto na ono na sta sam kliknuo) ranije mi je sa Leechblock bilo namesteno da me ne prebaci na glas javnosti nego umesto toga otvori mi praznu stranicu.
Ako moze neka preporuka sta da koristim za blokiranje stranica?
 
Ja ne vidim razliku.
Pomeram i slajder na sajtu, ali je razlika bukvalno u milimetar užoj tab liniji.
 
Visina redizajniranih tabova je skoro dve visine kursora. Meniji takođe. Sve je osetno više bloated.

fc1x0z.png

e75280.png


Meni je toliko zasmetalo da sam odmah nakon update-a krenuo da tražim fix za to. Stvar ukusa, verovatno.
 
Ne znam ko im radi UI, ali svaka nova izmena je sve gora. S tim što sam ja odustao od bilo kakvih izmena i vraćanja na staro, ne mogu da se borim s ludacima.

Inače, opet su zeznuli nešto prilikom ažuriranja

Šteta što nema ništa bolje u ponudi :|
 
Firefox-Wavefox style

Screenshot (1).png
 
Pitanje za sve, pa ko zna neka savetuje:
- Kada npr. otvorim Twitter i kliknem na neku sliku Open in new tab i tu sliku otvorenu u novom tabu uvecam 200%, kako da mi sa Twittera otvara sve slike koje tako kliknem (uvecane 200%) a da ih ne uvecavam ponovo 200% npr. Tako mi radi Edge ili Chrome a na FF ne znam kako da to podesim?

TNX
 
Da li neko zna zasto mi se cesto desava u firefox not responding
I pre mi se to desavalo ali imao sam 2gb rama,uglavnom se desavalo kad bude na 1.97gb
Ali sad je druga prica,sad imam 8gb i opterecenje je oko 2.7 do 3.5gb a imam 8gb
Razmisljam da predjem na drugi browser ali na ovaj sam navikao.
not.png

so.png
 
Ne znam ko im radi UI, ali svaka nova izmena je sve gora. S tim što sam ja odustao od bilo kakvih izmena i vraćanja na staro, ne mogu da se borim s ludacima.

Inače, opet su zeznuli nešto prilikom ažuriranja

Šteta što nema ništa bolje u ponudi :|

Postoji LibreWolf.

 
Obrni okreni Microsoft Edge zauzima najmanje resursa sto se windowsa tice.
Sada sam uporedjivao. FF i LF trpaju po 250-300MB vise za iste otvorene stranice nego li Edge!
 
Nije teško nimalo.
Pokreni neka 2 browsera i u svakom pokreni 3-4 ista taba, potom pokreni Task manager i pogledaj u procesima. Kod mene na win11 kada probam Edge i FF pojave se 2 takva procesa i pored svakog piše u zagradi koliko je podprocesa pokrenuto i koliko ukupno svaki program troši sa svim procesima ;)
 
Je li radi nekome HW decoding na Win 10? Radi u svim browserima samo FF, se ponaša kao da nema HW, i šalje na softversko.
 
Vrh Dno