Šta je novo?

Mozilla Firefox 1.05 FINAL

Bas fino, a jel ces ti ili ja da otvaramo jos jedan thread za Maxtoh ili Netscape :).
Covece postajes napadan sa tim browserima.
U svakom slucaju ako neko zeli da vidi moje misljenje neka poseti thread opera 8.0 full.Tamo sam siroko sve objasnio.Program kao program.Kao sada da vodimo trku da li je jaci WinAmp ili Xing player.I na ovom polju je nastala guzva kao kod AV ili FW sekcije :D
 
@Wolfman: Šta je sa tobom? Čovek je sam postavio link uz objašnjenje da je izašao novi Mozilla Firefox 1.0.5.
 
Pa u pitaju je critical update verzija, zashto ne bi otvorio novi thread, u pitanju je vazhna stvar. :)
 
Wolfman je napisao(la):
Covece postajes napadan sa tim browserima.

U svakom slucaju ako neko zeli da vidi moje misljenje neka poseti thread opera 8.0 full

Kao sada da vodimo trku da li je jaci WinAmp ili Xing player
- eto... ti slobodno zaobilazi one threadove koje ja otvorim...
- kakve sad to veze ima?
- o, gluposti...
 
Posle kraćeg surfovanja čini mi se da ova verzija bolje radi sa kešom od ranijih.
 
Zasto nece 1.0.4 da nadje update?

Poz.
Turbo
:wave:
 
ova verzija mi ukinula sve ekstenzije (gmail checker, flashgot, mislim i adblock) zato oprezno...
 
Kod mene rade sve ekstenzije. Flash got i adblock, gmail nemam.
 
Just days after the releases of Mozilla Firefox 1.0.5 and Mozilla Thunderbird 1.0.5, it appears likely that 1.0.6 versions of the two applications could be coming as early as next week. It is understood that API changes in 1.0.5 unintentionally broke some extensions.
So, ko nije preuzeo i instalirao FF 1.0.5 ne mora da žuri pošto uskoro treba da izađe FF 1.0.6.
 
zar uskoro ne izlazi 1.1? :D ima ga u najavi
 
U svakom slucaju, dzaba ste krecili :D, bilo bi krajnje vreme da izadje neka ozbiljnija promena, jer me podseca na zakrpiljeni kaput.Izgleda da voze do 1.1 po trecoj decimali.
 
ZoNi je napisao(la):
a, ne mora da se zuri na sa 1.06, jer ce uskoro posle toga izaci 1.07, pa zatim i 1.08... itd...

taj fazon? :)
Logičan tok stvari. :) Hteo sam da kažem da ova verzija 1.0.5 brljavi sa extenzijama pa ko nije preuzeo i instalirao ne mora da se sekira pošto će uskoro da izbace 1.0.6 gde će verovatno da oprave taj problem sa extenzijama. BTW ja sam na 1.0.4 i ne žuri mi se da pređem na novu verziju pošto ni sa ovom nemam problema.
 
znaci koji *****izam... FF kad pukne, ode ti ceo cache! to je nedopustivo, garantujem da kod maxthona nije tako!
 
byMaX je napisao(la):
znaci koji *****izam... FF kad pukne, ode ti ceo cache! to je nedopustivo
Cache se i moze izvuci, potrazi fajlove sa dugim imenom bez ekstenzije
u FF folderu, dodaj im html ekstenziju i "uzivaj". :)
Mnogo me vise nervira sto FF kad pukne gubi history. :wall:
 
moj ff 1.04 ne puca, zasto bi uopste pucao... to prvi put cujem
jer moguce nekoko updatovati 1.04 nadalje a da ne skidam svaki put 4.7 mb
jer sam nece da najdje update
 
novakno1 je napisao(la):
jer moguce nekoko updatovati 1.04 nadalje a da ne skidam svaki put 4.7 mb jer sam nece da najdje update
Trenutno moraš da skidaš tih 4.7MB da bi se upgradovao na novu verziju.
 
byMaX je napisao(la):
znaci koji *****izam... FF kad pukne, ode ti ceo cache! to je nedopustivo, garantujem da kod maxthona nije tako!
Extensions to the rescue! Cache Fixer reshava ovaj problem. Radi i sa Deer Parkom, mada mislim da je taj problem reshen u novom Geckou 1.8.

Enjoy :)

I btw ovo za cache je poznat problem, ali za ono da gubi history stvarno nikada nisam chuo, niti mi se tako neshto desilo...
 
Poslednja izmena:
byMaX je napisao(la):
znaci koji *****izam... FF kad pukne, ode ti ceo cache! to je nedopustivo, garantujem da kod maxthona nije tako!

Zbog ovoga sam batalio FF do daljnjeg. Opera bar nema ovakvih tripova.
 
@Kole
[The cache, no matter how big or small, has the bug 105843:
* On startup, Mozilla loads the index file (_CACHE_MAP_) into memory;
* Mark _CACHE_MAP_ on disk with "dirty" flag;
* ...(working)...
* Write _CACHE_MAP_ from memory on disk without "dirty" flag on shutdown;
so, if Mozilla crashes at step 3, step 4 is skipped and _CACHE_MAP_ (on disk) keeps the "dirty" flag;
* On next startup, Mozilla checks the flag and if it is "dirty", cleans up all cache;

Cache Fixer extension drops the "dirty" flag on every startup and if Mozilla crashes, you still loose cached data, but only the current (crashed) session. I think it’s better, than loosing all cached data.

Ne odgovara mi ni dalje. FF kod mene ima cudnu naviku da pukne kad je najpotrebnije, narocito kad imam oko 10-ak otvorenih tabova tako da ovaj dodatak ne pomaze (bar meni). A i smorio me download extenzija.
 
Poslednja izmena:
Kada pređeš na ADSL imaćeš sasvim drugačije mišljenje o FF-u.
 
Stvorenje je napisao(la):
Kada pređeš na ADSL imaćeš sasvim drugačije mišljenje o FF-u.

to sam i ja mislio,ali na mom 768/192 adslu najbrze radi IE,verovali ili ne ali tako je 1.000.000%.Mada ipak zbog sigurnosti i vise opcija koristi firefox 1.04
 
BTW, izasao 1.0.6
 
Kako "natjerati" FF da radi s Javom...ne ucitava je recimo na nekim sajtovima koji je traze...na IE i Maxthonu je sve ok...ali FF..ne znam zasto ali nece...?? :wall:
 
Nazad
Vrh Dno