Šta je novo?

Motorola EDGE 40 PRO

SteffanXDe

Zapažen
Učlanjen(a)
10.05.2023
Poruke
49
Poena
15
Pojavila se u prodaji, kakvi su utisci, misljenja, da li je neko vec ima? Vidim da nema svoju temu, pa sam napravio ovu.
 
Danas je Motorola startovala sa isporukom Android 14 ažuriranja za Moto X40 (Edge 40 Pro kineska verzija). Agent na Moto forumu je bio u pravu, da Android 14 stiže vrlo brzo. Pretpostavljam da će i globalna verzija, tj. Edge 40 Pro vrlo brzo dobiti A14.
Evo i formulara koji možete da popunite kako biste dobili šansu da već sada isprobate (testirate) Android 14 - https://forms.office.com/r/N3z3fni6XJ.

Ovo je link sa zvaničnog Moto foruma koji je podelio korisnik iz Rumunije koji je već ažurirao svoj Edge 40 Pro.
 

Prilozi

  • Edge 40 Pro Android 14.png
    Edge 40 Pro Android 14.png
    90.7 KB · Pregleda: 84
Pogledao sam na zvaničnom forumu malo detaljnije u vezi sa MFN-om.

Link koji sam prosledio (koji je originalno podelio korisnik sa Moto foruma), je po svemu sudeći - beskoristan. Nema svrhe popunjavati formular. Izvinjavam se zbog toga.

Elem, MFN funkcioniše tako što korisnik koji želi da testira novi softver doda uređaj na svoj profil (Moto Forum) i potvrdi da želi da taj uređaj uđe u MFN program.
Nakon toga, kada Motorola počne sa testiranjem novog softvera, ukoliko ispunjavate određene uslove (lokacija, model telefona, operator i drugi faktori) pošalju vam ovakav formular na mejl (koji je isključivo vama namenjen). Kada prikupe informacije potencijalnih testera, tek onda šalju OTA update na telefon. To znači, da i nakon popunjavanja formulara postoji mogućnost da vas ne izaberu kao testera. Nažalost.

Što se pomenutog Android 14 ažuriranja tiče, koliko vidim, u pitanju je "TestDrive" iz oktobra meseca, tj. Beta verzija. Ako sve prođe kako treba, uskoro bi za testiranje trebalo da bude dostupna "Soak" verzija, odnosno gotovo finalna verzija.

Eto, nadam se da sam malo razjasnio situaciju u vezi sa testiranjem novog Motorola softvera.
 
Šta se tripujete za te security patchove, ništa pametno za običnog korisnika ovo ne donosi. I da imamo decembarski patch, uvek se ne pažnjom mogu skinuti kompromitovane aplikacije sa samog Google Play jer je tu pre svega veeeeliki problem.
 
Uzeh ovaj set za Motorolu Edge 20 Pro, i paše na Edge 40 Pro, hidrogel, tempred glass je vrlo upitan kada su u pitanu curved glass ekrani..
Dajte preporuku za zastitno staklo (ne foliju) na kome radi otisak.
Dvaput mi kinezi debili salju hydro gel za obicnu edge 40.
 
Toliko o tome da problemi sa 40Pro koje sam naveo nisu poznati...

Uređaj predat u Yettel u sredu uveče, jutros dobio odgovor:
 

Prilozi

  • Screenshot_20231204_120041_Messages.jpg
    Screenshot_20231204_120041_Messages.jpg
    97.6 KB · Pregleda: 82
Feleričan model, pre...
 

Prilozi

  • Screenshot_20231204_131627_Chrome.jpg
    Screenshot_20231204_131627_Chrome.jpg
    105.5 KB · Pregleda: 78
  • Screenshot_20231204_131226_Chrome.jpg
    Screenshot_20231204_131226_Chrome.jpg
    135.6 KB · Pregleda: 41
  • Screenshot_20231204_131150_Chrome.jpg
    Screenshot_20231204_131150_Chrome.jpg
    116.1 KB · Pregleda: 35
  • Screenshot_20231204_131126_Chrome.jpg
    Screenshot_20231204_131126_Chrome.jpg
    136 KB · Pregleda: 53
Pa ok su u Yettelu, valjda što se toga tiče. Ja sam imao neke reklamacije dok su bili Telenor i rešavali su probleme. Tada je bila dobra stvar da mi daju zamenski telefon dok ne reše problem sa mojim telefonom.
 
Zvao call centar da pitam, oni samo što me nisu pitali da li sam oboleo.. kao, gospodine ne može to tako...

Samo sto sam završio, zovu me iz radnje i ja krećem da plačem kako Motorolu ni za živu glavu. Kaže devojka, ok, proverim pa javljam.

Kaže kako da ste znali da može Honor..

Ja:
 

Prilozi

  • mr-bean.gif
    mr-bean.gif
    3.9 MB · Pregleda: 60
Doplatio sam jednokratno 1500 din u odnosu na edge 40 pro.. 😁

Telefon je bar za klasu bolji od Motorole, kamera i kamera app bar 3 klase...

Ozbiljnu sam grešku napravio što sam prednost kod kupovine dao Motoroli, ali na kraju ispade odlično...
 
Znam, nego sam ja takav, kad je krenuo WindowsPhone, dao sam mu šansu, Blackberry takođe, sad Motoroli.. O Xiaomi-ju ne bi da trošim reči, trudim se da zaboravim.

Ovaj telefon me vratio na Mate20 Pro, telefon koji sam najduže koristio i bio najzadovoljniji..
Jedino što eto, za razliku od Motorole na koju kukaju za brzinu slanja ažuriranja, Honor je i dalje na A13. Mada, kako me je Edge40Pro zajebavao sa navigacijom od ažuriranja na A14, možda je i bolje da neko vreme nema A14.
 
Razmatrao sam i ja kupovinu ovog Honora, ali još mi je rano. No već gledam šta se očekuje u novoj 2024, pa pored edge 50 pro (koji će valjda biti) interesuje me i Vivo X100 pro.
 
Razmatrao sam i ja kupovinu ovog Honora, ali još mi je rano. No već gledam šta se očekuje u novoj 2024, pa pored edge 50 pro (koji će valjda biti) interesuje me i Vivo X100 pro.
Mene iskreno zanima flagship sa najboljom kamerom , to sad deluje kao iPhone kao što je bilo i do sad. Jel to tačno ? Takodjer ovi mekani savitljivi ekrani deluju kao osveženje. Što se tiče procesora to je odavno na zadovoljavajućem nivou kao i ekrani , baterije , zvuk. Borba su kamere i dizajn
 
Zavisi kako se uzme..

Oni bi bili izbor bez premca, kada bi se odrekli nekih idiotluka iz iOS-a.

Imao sam iP13PM i telefon je fantazija, izrada, ekran, kamere, baterija.. Taman kad pomisliš da i taj iOS kapiraš, krene da te nervira neka glupost.

Kad koristiš dual sim, 2,3 koraka više samo da pozoveš nekog, ako treba da menjaš default karticu za pozivanje... Itd
 
Nazad
Vrh Dno