Šta je novo?

Motorola EDGE 20/PRO/LITE

Ne računajući poziciju tastera senzora op, ne postoji telefon 6.7 inča koji ergonomski leži u prosečnoj šaci i koji je zgodan za rad sa jednom rukom. Realno sve preko 6 inča je nekomforno za standardu upotrebu (izuzev igranja igrica kada se telefon koristi pretežno dvoručno). Inače trenutno koristim telefon koje nema zaobljene ivice (ali ni malo) i to mi ne predstavlja problem jer je ekran 5.2 inča pa prstom mogu da dohvatim veći deo ekrana

I za mene je baterija najbitnija stavka, jer telefon koji moram da punim svako veče posle prosečne upotrebe ne planiram da kupim.
 
Motorolo Edge 20 Pro šumadijsko kolo, motorolo šumadijsko kolo...biće ovo izgleda pun pogodak za ljude sa naših prostora, možda nam daju licencu pa ga i mi proizvodimo u institu Mikajlo Pupin. Vakcina Sputnik V i Motorola Edge 20 Pro.
 
Pročitah par reviewa po netu i pogledah na yt i sad ne znam ko laže. Dok jedni neke stvari hvale, drugi iste te stvari kude.
 
Dva kraca review, naravno ergonomija 20 Pro modela je jeziva. Morace motorola da unapredi softver za kameru. Po ovome ispadne da je obican 20 zlatna sredina.
EDGE 20

EDGE 20 PRO
 
Za unapređenje kamera postoji hardverska osnova, tako da će to svakako doći u nekom momentu na red.

Što se tiče ergonomije... da ponovim opet, gde to ima telefon od 6.7 inča, a da mu je ergonomija jača strana.
 
Za unapređenje kamera postoji hardverska osnova, tako da će to svakako doći u nekom momentu na red.

Što se tiče ergonomije... da ponovim opet, gde to ima telefon od 6.7 inča, a da mu je ergonomija jača strana.
Da ponovim opet svaki XIaomi telefon od 6.7 inca ima dugmice blize sredini telefona. Dakle mozes da dohvatis dugmice, ovde su gurnuli maltene na vrh telefona, to moze samo neka budala da odluci da je dobra odluga po pitanju ergonomije uredjaja koji se koristi rukama.
Evo samo pogledaj gde su dugmici na XIaomi mi 11 modelu a gde su na Edge 20 PRO, mi 11 ima dugmice za glasnocu tako gde edge ima power dugme..... Ti ako imas ruke kao dvometras onda je to samo tvoj veoma uski slucaj.

1630054863058.png
 
Da, imam šake srazmerne visini. Imao sam nešto drugo na umu. Kad kupuješ patike, prvo ih probaš. pa ako odgovaraju, onda ih i kupiš. Izgleda da tako telefone ne kupuju, već se zalepe za neki model i kupe. Ovo je sigurno iznuđeno rešenje kako bi se sve spakovalo.

Realno, ako ne računamo visinu tastera, svi drugi problemi 6.7" dijagonale ostaju, a to je znatno veći problem. Šteta što za pristojan novac nema da se kupi neki kompakt do 6".
 
Da, imam šake srazmerne visini. Imao sam nešto drugo na umu. Kad kupuješ patike, prvo ih probaš. pa ako odgovaraju, onda ih i kupiš. Izgleda da tako telefone ne kupuju, već se zalepe za neki model i kupe. Ovo je sigurno iznuđeno rešenje kako bi se sve spakovalo.

Realno, ako ne računamo visinu tastera, svi drugi problemi 6.7" dijagonale ostaju, a to je znatno veći problem. Šteta što za pristojan novac nema da se kupi neki kompakt do 6".
Slazem se, svaki telefon se prvo izvrti po rukama da vidis da li pase tvojoj saci i nacinu upotrebe. A sto se tice pakovanja, to samo govori da ako drugi mogu maltene identicne specifikacije sto se tice baterije i polozaja kamera uspeju u tanji telefon da upakuju dugmice na bolje pozicije da smanje uzas koriscenja 6.7" telefona, ocigledno neko u Motoroli nije bas razmisljao previse.
Meni je isto i dalje problem da nadjem telefon oko 6" do 6.2" a da nije iPhone ili neki premium Samsung za koji bi morao da platim 700+,zato i dalje arcim ovaj svoj XIaomi mi8 :D
 
Nema da se nađe. Gledah Xperiu 10 III, ali, em što ga nema zvanično kod nas, em što je cena ohoho za ono što telefon nudi.
 
Nema druze 6 inca,ne traze se
Svaka cast Xiomi modelima lep uspeh ,na zalost samo na papiru u realnosti brdo problema imaju kako hardverskih jos vise softverskih
Daleko je i Motorola od velikih igraca ali softver im je top,i zato bih uvek pre dao prednost njima nego recimo Xiomi modelima ,naravno za svoje novce svako kupuje sta hoce
Nekako mi se cini da na zalost Motorola ne ulaze mnogo u reklame sto je totalno pogresno
Voleo bih da ih Google ponovo otkupi od Lenova ,ima nekih prica ,videcemo sta ce biti
 
Nema druze 6 inca,ne traze se
Svaka cast Xiomi modelima lep uspeh ,na zalost samo na papiru u realnosti brdo problema imaju kako hardverskih jos vise softverskih
Daleko je i Motorola od velikih igraca ali softver im je top,i zato bih uvek pre dao prednost njima nego recimo Xiomi modelima ,naravno za svoje novce svako kupuje sta hoce
Nekako mi se cini da na zalost Motorola ne ulaze mnogo u reklame sto je totalno pogresno
Voleo bih da ih Google ponovo otkupi od Lenova ,ima nekih prica ,videcemo sta ce biti
Koji telefon sada koristiš ?
 
Sada trenutno A52,pre njega Motorola one Zoom
Nadam se od novembra Edge 20 pro ili obican edge
Videcu sta i kako se pokazala edge serija pa ako bude sve kako meni odgovara eto me ponovo u M jatu a zeni ode A52
 
Zoom je jedan krš od telefona ali su mu nabacili oled ekran (koji je takođe krš) i tu mu, nalo, izvukli cenu (obojica mojih sinova poseduju po Zoom), no, svakako nije skup.
Jedini dobri Moto telefoni su bili (ne sećam se oznake/naziva) oni na čiju su se poleđinu kalemili razni dodaci (zvučnik, baterija, džojstik...).
Imali su ekstra ekran, radili su odlično i bili su jako tanki i lagani (baterija beše slaba, ali nemere i jare i pare).
 
Ne slazem se da su krs telefoni
Naprotiv,jedina mana mu je sto je dobio samo jednu nadogradnju
 
Zoom je jedan krš od telefona ali su mu nabacili oled ekran (koji je takođe krš) i tu mu, nalo, izvukli cenu (obojica mojih sinova poseduju po Zoom), no, svakako nije skup.
Jedini dobri Moto telefoni su bili (ne sećam se oznake/naziva) oni na čiju su se poleđinu kalemili razni dodaci (zvučnik, baterija, džojstik...).
Imali su ekstra ekran, radili su odlično i bili su jako tanki i lagani (baterija beše slaba, ali nemere i jare i pare).
Takav je sad Motorola Edge 20 jako tanak, lagan, dobar ekran......
 
Iz tvojih usta u Božje uši, što bi se reklo narodski.
 
Gosn Tech Spurt koji je levoruk daje svoje misljenje o telefonu :)

 
Realno ne vredi 700 funti. Ali 500 eura je već druga priča.
 
Realno ne vredi 700 funti. Ali 500 eura je već druga priča.
Deluje mi da ce Realme GT Mater Edition Explorer (zivote kakvo ime) biti ozbiljna konkurencija za isti novac a jos je i manji telefon :D
 
Po snimku vidis da je se toliko iskrivi prst da je retardirano xD
 
Konacno i u prodaji :)
 
Naravno, u Telenoru cena 10 % viša.
 
Lopovska posla u telenoru, pa preću ga kupiti u kešu nego njima dati 60.000 i vezivati se za njih ili za bilo koga, ako ga bude kod drugih i po toj ceni. Ovako ga uzmem u kešu, a imam u A1 onu promo varijantu Neo Neo Max od 2000 mesečno i svi zadovoljni :D :D
 
Ima li najave kada ce da se pojavi kod drugih prodavaca i operatera?
 
Valjda od 6.9.
 
Da se upišem, evo veći treći dan se družim sa Edge 20 Pro i utisci su za sada skroz pozitivni. Najviše sam iskreno iznenađen baterijom, očekivao sam dosta lošija da je. Prevedeno u cifre, bez problema 10+ sati ekrana u kućnim uslovima na wifi. Danas sam od 7h do malopre napolju bio, milijardu slika itd. 4.5h ekrana i 45% baterije ostalo. Imam šaku prosečne veličine, bez problema ako pri dnu držim telefon hvatam power taster. Za volume već treba malo akrobacije no ne mislim da je ne znam kako strašno iako jeste nedohvatljivo. Sve u svemu, za ove pare a sa ovim specifikacijama... Ne znam, čekam samo da vidim šta će da crkne uskoro pa da kažem aha zato je ta cena :)
 
Da se upišem, evo veći treći dan se družim sa Edge 20 Pro i utisci su za sada skroz pozitivni. Najviše sam iskreno iznenađen baterijom, očekivao sam dosta lošija da je. Prevedeno u cifre, bez problema 10+ sati ekrana u kućnim uslovima na wifi. Danas sam od 7h do malopre napolju bio, milijardu slika itd. 4.5h ekrana i 45% baterije ostalo. Imam šaku prosečne veličine, bez problema ako pri dnu držim telefon hvatam power taster. Za volume već treba malo akrobacije no ne mislim da je ne znam kako strašno iako jeste nedohvatljivo. Sve u svemu, za ove pare a sa ovim specifikacijama... Ne znam, čekam samo da vidim šta će da crkne uskoro pa da kažem aha zato je ta cena :)
Ako ti ne bude tesko okaci par dnevnih i par ncnih slika sa sve tri kamere :) i probaj da li neka od novijih google kamera radi lepo sa telefonom :)
Poslednje sto me zanima je kakav je zvucnik, posto nije stereo, valja li cemu? Glasnoca, bas(koliko je to moguce na telefonu) i slicno :)
 
Radi BSG gcam sa sva tri senzora normalno. Još uvek nemam stav iskreno, difoltna kamera u nekim situacijama pravi super slike, na nivou gcam, opet u nekim drugim vidno lošije. Slikaću par pa ću okačiti, ovo što imam su ipak privatne fotografije tj neću da druge ljude kačim online. Video snimanje sa druge strane za klasu bolje na Moto kameri, stabilizacija je baš baš dobra i na 1080 i na 4k. Zvučnik, ne znam sa čime da ti uporedim a da ti je validno... Imao sam Mi 9T Pro, čijim zvučnikom sam bio zadovoljan. Glasan je bio i imao basa koliko jedan mobilni može da ima. Čuo sam i dosta bolje no sasvim pristojno. Ovaj je tu negde. Dakle ništa sad da kažeš jao nikad ovo nisam čuo ali ima dosta "basa" ako to tako možemo zvati i glasan je.
 
Radi BSG gcam sa sva tri senzora normalno. Još uvek nemam stav iskreno, difoltna kamera u nekim situacijama pravi super slike, na nivou gcam, opet u nekim drugim vidno lošije. Slikaću par pa ću okačiti, ovo što imam su ipak privatne fotografije tj neću da druge ljude kačim online. Video snimanje sa druge strane za klasu bolje na Moto kameri, stabilizacija je baš baš dobra i na 1080 i na 4k. Zvučnik, ne znam sa čime da ti uporedim a da ti je validno... Imao sam Mi 9T Pro, čijim zvučnikom sam bio zadovoljan. Glasan je bio i imao basa koliko jedan mobilni može da ima. Čuo sam i dosta bolje no sasvim pristojno. Ovaj je tu negde. Dakle ništa sad da kažeš jao nikad ovo nisam čuo ali ima dosta "basa" ako to tako možemo zvati i glasan je.
Sve jasno za slike, neka mrtva priroda cisto da vidimo kako to izgleda, kad stignes jelte :)
A za zvucnik, nekada mi deluje da stereo doprinese najcesce u slucaju slabijeg glavnog zvucnika. Evo jedan primer: Ja imam Xiaomi mi8 vec neko duze vreme i on nema bas sjajan zvucnik ali eto radi mi telefon za sve sto mi treba, ali suprugin stari telefon Huawei P10 je bukvalno duplo glasniji na maksimumu, jednostavno je jaci zvucnik i iako nema stereo ne treba mu jer je taj jedan kvalitetan. Sadasnji Pixel 4a koji koristi ima stereo zvucnike i urlaju bas fino, kao da je na taj stari P10 neko dodao jos jedan manji zvucnik da upotpuni dozivljaj i to sve lepo radi. Tako da bi bilo lepo ako je jedan zvucnik da je on kvalitetan, da makar tu nisu stedeli ako nisu hteli da dodaju jacu slusalicu da bi imali stereo.
 
Nazad
Vrh Dno