Šta je novo?

Moto Z

To nema nikakve logike, da menjaju sve za play moto onda bi povukli nove moto z iz prodaje . Sve update imam i radi kao zmaj. Videcemo koliko ali za sad bez problema
 
Prvi put koristim telefon sa amoled ekranom i ovo sa odlepljivanjem ekrana je stvarno nebuloza za ovu klasu telefona.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Tema na xda se zove : crazy battery behaviors u moto z odeljku. Tu su ljudi opisali koje su probleme imali koliko sam mogao da primetim svima je prvo počeo telefon da prikazuje pogresan procenat baterije i na kraju su svi završili na servisu. Ja nista ovde ne izmišlja. Očigledno je da neki broj uređaja ima problem. Koliko ljudi ovde na forumu ima moto z i koliko njih ga je nosilo na servis. Zato sam i razmišljao da ga uzmem u win win - u samo zbog 2 god garancije iako je 50e skuplji nego na KP.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Listao mnogo puta temu na xda i u njoj ces naci to da ljudima daju moto z2 play umesto moto z i ne popravljaju ih vise brdo ljudi zamenilo od Engleske do Brazila. To je jedan od razloga zbog kod sam odustao od ovog telefona.
Dobijali su Z2 force a ne play. U svakom slučaju zamena vredna pažnje [emoji16]

"Here, in Brazil, i saw a lot of cases (posted in Facebook) that the device was sent to repair (under warranty) and the person received a Moto Z2 Force back... I can't try it because my device is out of warranty "
(http://www.rascrazyuser.net/index.c...razy-battery-behaviours-t3680766/post74672148)

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Ako mislite da ce zbog ovog kukanja cena telefona da padne, gresite! Nece! :D

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Srećna vam nova motoZovana godina! [emoji16]
5268989fc821f5e1dc516873c175981b.jpg


Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Ode ekran, šta ste rekli koliko košta zamena i gde? Uzeo sam ga u telenoru.
 
I nastavlja ti se garancija ako ga zamenis u ovlascenom servisu Pro Mobi

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk
 
Iako cu naravno nastaviti da pratim temu, mislim da cu vas uskoro napustiti, sto se grupe vlasnika Moto Z tice.

Devojcin Moto Z ostaje "u porodici", kao i projektor, ali kameru i JBL cu dati u paketu sa Moto Z (ili odvojeno) - bas zato sto ih premalo koristim...

Eto, vratismo se sa putovanja neki dan, nosio sam Hasselblad dodatak, ali svega 20ak slika ispucao sa njim, ostalo bez. Zvucnik, takodje - nalepim ga na telefon mozda jednom, dvaput mesecno, i to kad prodjem pored njega i setim se da cu slusati/gledati nesto uskoro. Opet, cesce i to radim bez njega...

Svi idu napred, a ja cu napraviti korak nazad - uzimam Moto X Style, nasao sam solidno ocuvan model, a oduvek sam zeleo taj fon, pa da vidimo. :D

Iskreno se nadam da ce Z3 Force i Play biti jos bolji od trenutnih modela sa trzista - super mi je ovaj koncept, voleo bih da zazivi, dugorocno gledano. :)

Moto Z via Tapatalk
 
Bar mislim da je bio na 6-ci :) ne sećam se više ali, bar meni, je bolji nego ovaj trenutni na 7-ci

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Zamolio bih redakciju sajta da mi odgovori sta je bolji izbor i zasto: Motorola Moto Z ili Motorola 4X
 
Moras malo pojasniti: za sta tacno da bude bolji izbor..?

Potrebno je navesti neke preferencije, stil upotrebe, vid nabavke...

Moto Z via Tapatalk
 
Komparativno, Z play i X4 su skoro isti. Ako izuzmemo modularnost onda sem boljeg slikanja manje-više dobijaš isto. Z je već klasa iznad po pitanju brzine sa, slobodno rečeno, duplo i jače boljim karakteristikama (po bench x i bench II 2.0 merenjima). Mimo toga u korist čistog Z-a je mogućnost dodavanja modula, tanji dizajn, bolja rezolucija ekrana... opet "sitnice" koje nekome malo znače za poziv i sms. Cenovno su X4 i Z serija (sa aktuelnim popustima) skoro isti ali sa Z serijom dobijaš više.
X4 nosi IP68 sertifikat što znači da je "vodootporan" (nameno apostofirah jer sam skeptik po tom pitanju) otporan na potapanje do dubine od 1.5 metar do 30 minuta.

Ovo uzmi u obzir samo kao moje lično mišljenje.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
cekaj, navedes razliku u modularnosti, brzini, slikanju, debljini, REZOLUCIJI, i kazes da su isti?

I za pisanje sms i razgovor bolje je da gledas u kvalitetniji displej jer je to bolje za oci. Inace ispada da je i motorola international 7500 iz 90-ih sasvim ok telefon.

moto z je cudan jer gadja segment premiju mtelefona, poseduje skoro sve sto je potrebno da se nazove flagship modelom a opet to nije. Koliko god besmisleno zvucala moja prethodna recenica :)
 
cekaj, navedes razliku u modularnosti, brzini, slikanju, debljini, REZOLUCIJI, i kazes da su isti?

I za pisanje sms i razgovor bolje je da gledas u kvalitetniji displej jer je to bolje za oci. Inace ispada da je i motorola international 7500 iz 90-ih sasvim ok telefon.

moto z je cudan jer gadja segment premiju mtelefona, poseduje skoro sve sto je potrebno da se nazove flagship modelom a opet to nije. Koliko god besmisleno zvucala moja prethodna recenica :)
Čekam... :) Ne čitaš pažljivo
Prvo, u PRVE DVE rečenice sam poredio z PLAY i X4 kao MANJE-VIŠE iste a onda sam nastavio dalje da pišem o Z kao višoj klasi sa tim navedenim razlikama.
Drugo, rekao sam da je to samo moje lično mišljenje koje ne mora da mu bude referenca u odluci.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedna interesantna stvar vezano za bateriju. Naime primetio sam da ako ostavim telefon nešto duže na punjaču (kad već dodje do 100% i onda još koji sat, tipa preko noći) telefon se nakon skidanja sa punjača znatno sporije prazni nego kad ga skinem odmah kada dođe do 100%. Razlika je više nego očigledna, jer pri normalnom punjenju (1-1,5 h), pražnjenje kreće baš brzo i već za nekih pola sata fon ode na nekih 75-80%, dok je u drugom slučaju to dosta manje izraženo. E sad da li je do pokazivača baterije, softvera, ili nečeg trećeg nemam pojma..

Sent from my XT1650 using Tapatalk

Zanimljivo...
Moja Moto Z je recimo 2 nedelje stara i sinoc skinuta sa punjaca na 96%...
jutros zvonio alarm, citao knjigu u prevozu do posla, tri cetri kratka poziva, cetri pet poruka, sve vreme u kancelariji na WiFi...
i baterija trenutno (14:17) pokazuje 84%...
 
@ Ivan
nemam pojma, u subotu je bila 45000 al nije bila na stanju, u ponedeljak mi javili da je pala cena na 40000 i taman mi stigla u radnju i ja je preuzeo po toj ceni a bio sam spreman i 45000 da dam, tako da sam se castio i jednim hard diskom :)

Ja sam u petak pred novu kupio zeni Moto Z (ista kao moja) za 40K u PobediPobedi radnji dobio vaucer na 5K i sutradan kupio Logi 2S...

Sto ce reci da je telefon kosatao 35K ili sam misa platio 7999 RSD... biraj sta ti je lepse... :)

Elem gde se daju nabaviti staklici za ovaj telefon evenutalno neki silikon buduci da sam navikao da mi telefon bude vazda po dzepovima i ponekad zaboravim da izvadim kljuceve pa bi bilo zgodno da se zastiti...
Kad god prodjem pored neke radnje i pitam sta imaju za Moto Z oni kazu nista...
 
Poslednja izmena:
Ja sam svu kupovao na KP

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk
 
Elem gde se daju nabaviti staklici za ovaj telefon evenutalno neki silikon buduci da sam navikao da mi telefon bude vazda po dzepovima i ponekad zaboravim da izvadim kljuceve pa bi bilo zgodno da se zastiti...
Kad god prodjem pored neke radnje i pitam sta imaju za Moto Z oni kazu nista...

U delta city u mobilendu, staklo.
 
Ja sve preko brace kineza, cak sam nasao i staklo koje prati ekran od ivice do ivice i sprecava balone ili sakupljanje vazduha. Kupih cak i staklo za objektiv da se ne bi grebao.
 
Ja sve preko brace kineza, cak sam nasao i staklo koje prati ekran od ivice do ivice i sprecava balone ili sakupljanje vazduha. Kupih cak i staklo za objektiv da se ne bi grebao.
Kako ti se ponaša telefon pri slikanju blicem u tamnijem okruženju sa tim staklom preko kamere? Ja sam jednom uzeo to staklo i dnevne slike su bile ok ali noćne sa blicem užas, nekako isprano plavičaste (slično kao kad slikaš zadimljenu prostoriju)

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Zvao danas da vidim kolko kosta otprilike lepljenje ekrana u promobiu, rece koka preko telefona mora se menja ekran (reko ok, naplatice mi ko mironiku kad ono) cena je 12890 din.

P.s. meni je ekran citav i radi. :D

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Pa i to je super cena, kad bi morao da ga menjas. Sad malo idem van teme, posaljem poruku na fb stranici `Samsung Srbija` sa pitanjem zasto je zamena ekrana u ovlascenom servisu, na K Zoom modelu 19500 dinara, a na S5 i Moto Z osetno jeftinija? Poruku su videli, odgovor nisam dobio. Mozda je pitanje vise bilo za ProMobi, ali opet i oni bi morali da znaju.
 
Ja sve preko brace kineza, cak sam nasao i staklo koje prati ekran od ivice do ivice i sprecava balone ili sakupljanje vazduha. Kupih cak i staklo za objektiv da se ne bi grebao.
Da li mozes da ostavis link gde si uzeo staklo da prati od ivice do ivice? Treba mi za Moto Z2 Play, ali nikako jos nisam nasao. I jel to tvoje isto blago zaobljeno na krajevima da lepo lezi?
 
Nazad
Vrh Dno