Šta je novo?

Moto Z

Ne bi trebalo da to ima ikakve veze jedno sa drugim. Baš ću proveriti sa kolegom koji ima ovaj telefon i isto kao i ti poslednji update mu je Decembarski dal je dobio update na Oreo ili i on mora da radi reset.
Pa i meni je logično da nema nikakve veze a pogotovo koji se jezik interfejsa odabere... ali eto nakon prvog reseta juče sa odmah definisanim eng. jezikom ništa. Odradim par manuelnih provera danas opet ništa. Opet reset ali mu dozvolim da nastavi na srpski interfejs kako je tražio i po završenoj inicijalizaciji aplikacija on sam da upozorenje da postoji nadogradnja sw (8.0) koja čeka za dl

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Nista narocito, radi kao i pre samo je interface bar meni malo iritantan...
Opet je sve pretumbano, kao isto je ALI totalno drugacije...
Sad je moguce ukloniti traku za trazenje sto je u prethodnoj verziji OS-a bilo nemoguce...
"Your feed" se i dalje ne moze da iskljuciti (po meni je to nesto sto se mora omoguciti korisniku zato sto trosi mobilni net), a recimo supruga na svom telefonu toga nema isto Moto Z isti OS 8.0...

Nismo morali nikakav povratak na fabricka podesavanja da radimo samo je prijavio da postoji nadogradnja sisteama i to je to...
 
Poslednja izmena:
Mala dopuna na prethodni post...
Your feed se sad moze iskljuciti...
tap na prazno polje> settings> swipe access> nothing
 
A da li se zna mozda kada ce stici Oreo na Z2 Play? I da li radi na njemu sad Google cam?
 
Ovo novo kad primas pozive je ogavno. Nema nikakve veze sa cistim androidom. Pokusavaju nesto da ubace svoje sto nikako ne ide sa pricom koju su furali do sad.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Ovo novo kad primas pozive je ogavno. Nema nikakve veze sa cistim androidom. Pokusavaju nesto da ubace svoje sto nikako ne ide sa pricom koju su furali do sad.

Sent from my XT1650 using Tapatalk

Ma to je bas to kako treba da izgleda...
Naravno promena je velika gore/dole u odnosu na prethodno levo/desno...
No koliko ja videh tako to izgleda na Oreo androidu...
 
Samo da javim, onaj Command Centar sa G (ili C beše) serije radi odlično i na 8.0 ;)
76d4f34dd717f78e6c2bc8d84076adaf.jpg


Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
A za nas smrtnike koji imamo z play ništa???

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
 
Kupljen kod operatera ili ne?

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Ne znam da li zavisi OTA od operatera ali probaj sa drugim karticama :) ili hard reset... Čisto da ne bude da nisi probao :)

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Pa probaš... Ili uzmi od nekog VIP karticu pa i sa njom

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Menjao kartice, uradio reset I opet po starom
a62f1810b671b36f416e9fa1c05cb309.jpg


Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
 
Kad se kaze telefon od operatera misli se na uredjaj kupljen na ugovor kod operatera najcesce zakljucan na njihovu mrezu gde se ceka da operater unese svoje ispravke u azuriranje da bi uredjaj i dalje ostao zakljucan,takodje neke njihove aplikacije,pozadine i zato takvi najcesce kasne. Update nema nikakve veze sa tim sto menjas slotove kartica i operatera. Nema ni jezik interfejsa. OTA update se pusta direktno sa servera proizvodjaca, najcesce u talasima da ne dodje do preopterecenja servera, koji su najcesce regionalnog karaktera, sto znaci da ako je uzet sa KP uredjaj moze biti svercovan iz bilo koje drzave i jos gore da pripada nekom stranom operateru. Nezavisno sto si u Srbiji telefon se serveru identifikuje sa svojim fabrickim podacima kojoj drzavi ili operateru pripada i tek kad dodje njegov red dobija pristup OTA updateu.
 
Kad se kaze telefon od operatera misli se na uredjaj kupljen na ugovor kod operatera najcesce zakljucan na njihovu mrezu gde se ceka da operater unese svoje ispravke u azuriranje da bi uredjaj i dalje ostao zakljucan,takodje neke njihove aplikacije,pozadine i zato takvi najcesce kasne. Update nema nikakve veze sa tim sto menjas slotove kartica i operatera. Nema ni jezik interfejsa. OTA update se pusta direktno sa servera proizvodjaca, najcesce u talasima da ne dodje do preopterecenja servera, koji su najcesce regionalnog karaktera, sto znaci da ako je uzet sa KP uredjaj moze biti svercovan iz bilo koje drzave i jos gore da pripada nekom stranom operateru. Nezavisno sto si u Srbiji telefon se serveru identifikuje sa svojim fabrickim podacima kojoj drzavi ili operateru pripada i tek kad dodje njegov red dobija pristup OTA updateu.
Tako Sam I mislio...

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
 
Tako Sam I mislio...

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

Sve je to relativno, evo recimo moj i suprugin telefon su uzeti kod nas u radnji sa sve fiskalnim racunom znaci totalno legalno kupljeni u Srbistanu pa smo cekali do preksinoc...
A opet ovi sto su uzeli preko operatera takodje legalno jos uvek cekaju na nadogradnju...

Tako da po meni nema pravila a iskren da budem nisu oni prodali 100M Moto Z modela telefona pa da im nadogradnja zagusi servere...
 
Nisam reako da je samo regionalnog karaktera, verovatno je malo komplikovanije od toga, ali definitivno u talasima po nekim njihovim kriterijumima(imei, serija proizvodnje...)
 
Zvanicno mogu reci radi ovo bas kako treba. Isplatilo se cekanje. :)

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Zvanicno mogu reci radi ovo bas kako treba. Isplatilo se cekanje. :)

Sent from my XT1650 using Tapatalk

Meni kao dugogodisnjem korisniku MS telefona se ovaj Moto "glance" u boji bas dopada ali nesto ne umem da ga namestim da bude kao na promotivnim slikama...
 
Bre ljudi vi samo o kozmetici. Iskreno izgled softvera mi je nebitan. Može li neko malo o brzini rada, ima li promena, odziv i slično. Neko spomenu da su mu pucale apps na 7.1.1. Imao sam i sam sličnih iskustava, retko doduše. Ima li toga na 8.0? I najbitnije primetite li ikakvo poboljšanje baterije i kamere? Da li ima kakvih softverskih promena u meniju za modove?

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Meni nisu pucale nina 7.1.1, a ni sada. Razliku u radu ne vidim. Meni je telefon od kad ga imam, sto se tice software -a, radibeaprekorno od prvog dana. Jedina zamerka je bila i dalje je na aplikaciju za kameru, al sam to sredio nekom verzijom gcam moda.

Jedini problem koji imam je izrada jer kao sto sam pisao ekran i dalje odlepljen sa strane gde su dugmici, ali ne smeta u radu i radi kako treba. (samo me uzasno nervira jer znam da je tu ta greska. ) :d

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Kozmetika je ono što se prvo primeti, ja isto nisam imao nikakvih problema ni na nugatu, nemam ni sad sa oreom. Mogu da kažem da mi je primetno bolje trajanje baterije noću, grafik baterije ostaje skoro ravna linija, dok je na nugatu gubio dosta
 
Tačno je to za bateriju. SOT je isti ali mnogo manje troši u mirovanju.
Za ostalo i ne vidim veliku razliku. Ima više mesta na ekranu jer su sada 5 ikonica u redu. Nervira način javljanja i povlačenje na gore, i to moraš baš da povučeš. Kameru nisam mnogo probao, videću ovih dana da li ima poboljšanja.
 
Poslednja izmena:
Bre ljudi vi samo o kozmetici. Iskreno izgled softvera mi je nebitan. Može li neko malo o brzini rada, ima li promena, odziv i slično. Neko spomenu da su mu pucale apps na 7.1.1. Imao sam i sam sličnih iskustava, retko doduše. Ima li toga na 8.0? I najbitnije primetite li ikakvo poboljšanje baterije i kamere? Da li ima kakvih softverskih promena u meniju za modove?

Sent from my XT1650 using Tapatalk

Mozes li da nam navedes svetli primer gde je na istom HW novi SW doneo poboljsanja brzine rada uredjaja i produzeno trajanje ugradjene baterije ?
 
Ja sam odgovore vec dobio i mogu ih potvrditi. To sto neki ne razumeju pitanje i ne poznaju takve primere nije moj problem. Istini za volju verovatno ih nema puno (ni ovih sto se cude, a ni primera). Ali besmisleno je o tome raspravljati jer je kompetentan samo onaj ko je koristio veliki broj uredjaja i razlicitih verzija Androida. Takvih je veoma malo ili se uopste ne zamlacuju tim temama. Mozda jesam malo grublje postavio pitanje, ali ebga ko koristi neki launcher vidi svega 2-3 novine i to u nekom podmeniju. Otuda konstatacija o sminki. P.S. licno sa novim nacinom javljanja na poziv nemam problem tj. ne primecujem neku razliku osetljivosti tj. odziva.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno