Šta je novo?

Moto Edge 30

Sto se stedljivosti tice nije ni ovaj 778+ neki potorsac i jedino se malo zagreje prilikom punjenja, a telefon izdrzi ceo dan lagano bez punjenja.
 
Sto se stedljivosti tice nije ni ovaj 778+ neki potorsac i jedino se malo zagreje prilikom punjenja, a telefon izdrzi ceo dan lagano bez punjenja.
Nisam ispratio gde su ubacili 778+? prepostavljam u fusion.. preveliki telefon u svakom slučaju za moju ruku.. Imao sam huawei nova 5t, idealna veličina telefona (a neo je taj fazon)
edit: sad vidim da je u fusionu sd 888+ (poznat po grejanju čini mi se)
 
Poslednja izmena:
778+ je u edge 30.
Sto se tice gcam, bas dugo treba da slika u night modu.
 
Sasvim dovoljan za moje potrebe, nisam gejmer niti heavy user.. a i štedljiviji su prema bateriji za razliku od ovih jačih.. koristim sd 630 i sd 730g, bez zamerki.. i napokon nešto kompaktno sa motoroline strane :) mislim "kompaktno"
Ma nije to, ima on brzinu, nego mu je loš procesor za obradu fotografija (bar po recenzijama). Bez veze ne bacati pare na telefon ako kamera nije bar pristojna.
778+ je u edge 30.
Sto se tice gcam, bas dugo treba da slika u night modu.
Izgleda da je to bag ili u AGC aplikaciji,ili u config-u. Sa SGCam radi dobro.
 
Sto jaci SoC bolje fotke.
Definitivno je do AGC i isto se ponasa sa i bez config fajla. 9.1fix i 9.2fix imaju taj problem, dok 9 nema
 
Ma nije to, ima on brzinu, nego mu je loš procesor za obradu fotografija (bar po recenzijama). Bez veze ne bacati pare na telefon ako kamera nije bar ppristo
Slažem se.. mada kod današnjih telefona (u cenovnom rangu od 200 do 800€) u dnevnim uslovima fotke se razlikuju u nijansama.. a i pixel svakako ostaje kod mene..
 
Ako gledaš fotografije samo na ekranu telefona, onda su u pitanju nijanse. U suprotnom, razlika je malo veća. Ali svakako bih dao prednost kompaktnim dimenzijama u odnosu na kameru, ako kamera nije bitan faktor.
 
Au što mu je loše urađen režima rada jednim rukom! Ovo je totalno neuporedivo!
 
^
Sreca pa ne koristim, ali videh na youtube kako izgleda i uopste ne vidim svrhu.
 
Evo još jedan config za AGC 8.4.300V9.2. Autor je naglasio da config još nije završen, tako da ću postaviti i konačnu verziju kad stigne. Mislim da je ovo prvi config koji sam probao sa uključenim AWB i zadovoljan sam rezultatima. Upscale na glavnom senzoru je 2.5, tako da su slike oko 75 - 80MB. Kada se isključi, vidi se da ima manje detalja,ali slike su i dalje dobre, a između upscale 1.5 i 2.5 ja ne vidim nikakvu razliku.
 

Prilozi

Ne mogu da verujem da nema opcije za dvojne aplikacije!?
 
Nije ti to Xiaomi :D
 
Nisam probao, ali mozda funkcionise, deluje mi da je slicno.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220921-141246.png
    Screenshot_20220921-141246.png
    43.7 KB · Pregleda: 18
Evo kako ukloniti najavu snimanja poziva iz Google dialer-a ako nekiga zanima! (iz telegram grupe Motorola Edge 30 Community)

Remove Call Recorder Announcement From Google Dialer Without Root

1. Download the app and install it
[LINK]

2. Open settings and search for text to speech output

3. Change the preferred engine to the new one ( TTSLexx )

4. Long press on google dialer and clear cache and clear data (clearing data will also clear cache) of google dialer.

NP: 1st time there's a chance that you will have one announcement but then it will no longer there (test it by calling to carrier or someone you know before actually using it)

Done now there will not be any more announcement. You are welcome 🙃

Thanks to @Im_pluto For sharing this

@anddroidstuff
 
Ako neko instalira Kodi, neka smanji osvežavanje ekrana na 60Hz, inače neče moći da ga pikrene. Možda važi za još neku aplikaciju.
 
Još jedna mana: kada se otključava pinom, ne postoji opcija da se otključa odmah po unosi pina, bez pritiska na strelica.
 
Mislio da ce ova tema da se zapali nakon Pecine recinzije fusion-a kad ono nista.
Telefon mi se dopao na prvu i razmisljam da ga uzmem za koji mesec(nadam se da ce biti neka akcija pred praznike) ili ranije ako bude neka promocija kod mts-a.
 
Mislio da ce ova tema da se zapali nakon Pecine recinzije fusion-a kad ono nista.
Telefon mi se dopao na prvu i razmisljam da ga uzmem za koji mesec(nadam se da ce biti neka akcija pred praznike) ili ranije ako bude neka promocija kod mts-a.
Teško da će biti u MTS-u. Ja sam zbog njega prešao iz MTS-a u Yettel.
 
Sviđa mi se i ova kamera sa ovim XML-om. Možda je to samo prvi utisak, ali čini mi se da je odlična.
LMC8.4_R9_snapcam
 

Prilozi

  • LMC8.4.zip
    14.1 KB · Pregleda: 4
I dalje ostaje pitanje dual apps da li ima native funkciju na E30 fusion :)
 
Da li ima neko edge 30 neo i kakvi su utisci? Uzeo bih neki "manji" telefon pa mi je on zapao za oko.
Konkretno me brine kakav je taj procesor u njemu u konkretnoj upotrebi, igrice ne igram.
 
Pozdrav posedujem telefon vec 4 meseca i svaki mesec mi zabode (ne reaguje ekran)od prilike istog datuma pa moram da resetujem volume - i gašenje sta može da bude problem?
Pozdrav!
 
Odavno niko ništa nije napisao u temi, pa bar da podelim jednu, možda nekome korisnu informaciju.
 
Nazad
Vrh Dno