Šta je novo?

Mortal Kombat ( Pocinje da krci procesor)

stale96

Poštovan
Učlanjen(a)
15.07.2014
Poruke
170
Poena
69
Pozdrav svima, znam za neke fajlove sto kao nesto procesor stave da radi maksimalno sto je moguce, ali iskreno ne razumem se u to. Zbog toga sto imam integrisanu graficku meni je Mortal Kombat (MK u daljem tekstu) radio u slow motion. Medjutim ja nadjem na youtube video kako da sredim to sve ( https://www.youtube.com/watch?v=kSSDcXlC4HA ) to je ovaj video. I iz tog videa ja sam ubacio samo options.ini fajl nista sem njega, Mk radi nevidjeno dobro juri sve bas kako treba. E sad fora ja danas palim komp cujem kuler pocinje bas solidno da se cuje i prestade posle 20-30 sekunde. Ugasim ja komp posle jedno 2-3 sata ponovo ga ukljucim ponovo isti rad kulera, oko 20-30 sekunde i isto bas onako krci kao i to..
E sad mene zanima da le je taj options.ini fajl mogao da izvuce maksimalan rad procesora ili nesto sto moze da skodi mom racunaru? I ako jeste sta da radim...
Ako moze neko da mi pomogne.
Kada otvorim fajl dobijem ovo : [Video]
resolution = {720, 480}
antialiasing = 0
blend_antialiasing = 0
anisotropy = 1
max_texture = 1024
shadow_size = 0
brightness = 0.500000
contrast = 0.500000
gamma = 0.500000
configured = true
[Audio]
device_hash = 0x4EE04A7C
steam_voice = false
Da li ce mi ovo osteti procesor ili slicno nesto.
NAPOMENA : Kada prodju tih 20 sekundi komp se vrati u necujno stanje kao i uvek pre toga.
 
Moguće je da ti se usled malo jačeg opterećenja procesora vent zavrteo na većem broju obrtaja i pokazao prve znake otkazivanja. Nema direktne veze sa fajlom ali trebalo bi sanirati kvar. Ako nemaš iskustva odnesi kod nekog servisera da ti to rasturi, izduva prašinu i podmaže, ili eventualno zameni. Možeš i sam ali treba minimalnog iskustva, obično bude nalepnica neka ili čep na ventilatoru, to se otvori, izvadi se seger osigurač, iščupa se pažljivo ventilator, sve se očisti, podmaže silikonskom mašću ili uljem (par kapi) i isto tako pažljivo vrati nazad. Bar tako ja radim i uglavnom rešim problem.

EDIT: Jako je bitno da budeš siguran odakle zvuk dolazi, moguće i da je iz napajanja.
 
Poslednja izmena:
Dok se ne ucita OS i driver za kontrolu temperature, ploča zavrti ventilator na max obrtajima da bi zaštitila procesor od pregrevanja i crkavanja.
 
Da ali ako tada cuje "krcanje" trebalo bi da se blagovremeno proveri taj vent, pogotovo jer ga ranije nije cuo. Zasto da rizikuje?
 
On tiho otkazuje, onda izgori napajanje, mozda i jos neka komponenta. Rasklopis napajanje i isto onako ga ocistis i podmazes, ako opet tandrce menjas.
 
Sto bi uopste cistio stari kuler, lepo vidi koja je velicina kulera ode i kupi novi za 250 - 300 dinara neki slican i ubaci ga mesto ovoga. Manja sansa da nesto zezne dalje u napajanju a i kako je napajanje srce racunara ne bih se igrao sa takvim stvarima nego bolje sada 300 dinara da ulozi nego posle da kupuje novo napajanje ili jos nesto pored.
 
To je bolje resenje verovatno, pogotovo ako je toliko jeftin. Najbolje da ugradi nov a stari da izmajstorise. Imace ga uvek za prvu pomoc a i naucice nesto. ;)
 
Kuler 80x80 je 110 dinara, 120x120 je 200 dinara i 140x140x25 je 360 dinara. To su najobicniji kuleri ali su novi i rade a ne verujem ni taj koji je sada u sve i jednom napajanju da je nesto bolji od ovih sto se prodaju zasebno. A taj sto skine e onda njega moze da majstorise i da uci pa da ga ostavi za rezervu ali pored ovakvih cena nije vredno cimanja i ciscenja.
 
Ako je krs napajanje postoji velika sansa da je kuler zalemljen.
 
Sta ima veze ako je zalemljeno? Uzmes i cviknes zice na pola i ovaj novi kuler sto doneses isto cviknes zice spojis izolujes i to je to. Prosta matematika.
 
A moze i da se odlemi stari i zalemi novi, nije to hirurska operacija na srcu pa da treba specijalista :D
 
moje je da napomenem mozda covek nema ni zelju ni opremu ni iskustvo za tako nesto
 
Nazad
Vrh Dno