Šta je novo?

Morrowind - druga mladost igre

filipenko

Znamenit
VIP član
Učlanjen(a)
16.12.2001
Poruke
11,720
Poena
1,020
http://www.angelfire.com/games6/timeslip/morrow.html (šesta stavka odozgo, posebno)

Morrowind Graphics Extender - This utility adds oblivion style distant land, HDR lighting, and as far as I know, this is the only way to let morrowind take advantage of the 'application preference' setting for antialiasing, anisotropic filtering and vwait, as well as the only way to take antialiased screenshots from within morrowind. Other features include a DX9 wrapper, improved fps counter, rang


Druga mladost Morrowinda - mnoštvo interesantnih novina koje unapređuju tehnikalije i gejplej :) Verovatno je neko već znao za ove stvari koje se mogu naći, ali eto, za ljubitelje nekada najbolje igre svih vremena...
 
http://celedrin.gametrailers.com/gamepad/index.php?action=photoalbum&albid=8633

Inače program je užas što se tiče "lakoće" upotrebe. Na NVidiji morate isključiti FSAA, a onda otići na zadnju karticu, pa prvo dugme "Shaders", pa kliknuti na dugme dole, dvoklik na DirectX 9 HDR pa Save, potom preview shader chain i tek onda upaliti igru. Ko shvati iz prve, svaka čast :) Meni je trebalo dobrih 10 minuta i 5-6 lansiranja igre, jer je readme neupotrebljiv.
 
Poslednja izmena:
Voodoo aj pomozi,pošto sam malo duduk za te stvari...već sam te davio za Morrowind u vezi modova za texture (G2NotR tema) i poslušao sam tvoj savet instalirao sam samo bug patch-eve...jel preporučuješ ovo ? Ako preporučuješ,imaš moju mašinu u potpisu,pa čisto baci tip-dva,šta i kako da uključim pošto kažeš da je program ''lak'' za upotrebu :)
 
Pa nije nešto težak za upotrebu...instalirao sam ga i kliknuo samo best quality i sam je podesio sve...tek sam počeo da je igram prvi put...settings u igri pokazuju minimum iako je sve u stvari na max...jel tako treba? upoređivao sam malo i čini mi se da izgleda dosta bolje...sad ću još malo da isprovaljujem f-je itd..
 
ne znam, ja sam ručno uključivao šejdere al sam totalno zaboravio šta sam radio. hdr izgleda fino ali opet, to nije poenta igre :) a pritom meni morrowind izgleda super i sa default grafikom.

edit: a da, ako hoćeš da igraš u nestandardnim rezolucijama (1280x1024, 1440x900 i slično), idi OVDE.
 
Poslednja izmena:
ma nije ni meni ružan po default-u i počinje da mi se sviđa samo tako iako je globalni koncept kao i u Oblivionu...za promenu rezolucije ima MGE opciju ali samo do 1280x1024,ali ta meni i treba..hvala za info u svakom slučaju..jedino što još moram da promenim je font u igrici ako je ikako moguće..na ovoj rezoluciji je mnogo mali..baš moram da ''čkiljim''...a onda ima da me nema :)


ako se setiš još nekog bitnog tweak-a,pusti ga ovde ...
 
Poslednja izmena:
Ja sam otpakovao u morrovind folder, kada pokrenem MGE samo THE APPLICATION FALED TO INITIALIZE PROPERLY (0xc0000135)
da li se nekome slicno desavalo i kako se resava :(
poz
 
Poslednja izmena:
otvori read me file ili se zove help (imaš ga i u start meniju) inače ovako počinje:

''This page contains important information for MGE. Please read at least this page before you start using it! If you get any other problems, then check if they're covered in 'known issues' before complaining to me about them. Anyone who complains about an 'application failed to initialize' error is likely to get very badly laughed at.''
 
Proradilo je :D ali iz nekog razloga ne mogu da aktiviram HDR, uradim kao vudu ali nece da mi pokrene igru. Snimio sam 1.6 bloodmoon.
Inace imam 9550GE, da li ona ima neka ogranicenja kod HDRa, posto sam igrao HL2 episode1 sa HDR.
I nisam primetio nikakvu razliku u slici :(
 
Poslednja izmena:
HDR u HL2 episode 1 nije pravi floating-point HDR, nego neka integer simulacija za starije kartice. 9550 nema HDR.
 
Znam da nema :D ali i vestak je bolji nego nista :D
U svakom slucaju proradila je zakrpa i dobra je fora, samo sto se povecava zahtevnost
i uspela je da mi obori drajver za graficku :S
Bitno je da radi :D
 
Nazad
Vrh Dno