Šta je novo?

Periferni uređaji Monitor za programiranje

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

jevta78

Zapažen
Učlanjen(a)
06.12.2021
Poruke
6
Poena
22
Pozdrav,
Uzeo bih nov monitor cija je namena prvenstveno za programiranje mozda i poneka igrica ali to je retko. Velicina bi bila 27 inca jer planiram u buducnosti da dodam jos jedan. Neki budzet bi bio oko 500 eur. Tip monitora koji se meni svidja je DELL U2720Q ali je on preskup a i nisam siguran da mi je 4K potreban obzirom da sedim na metar od njega. Ali svakako sam cuo da su DELL Ultrasharp modeli sjajni. E sad nemam previse iskustva sa ostalim markama koje se nalaze kod nas, AOC, IIYAMA i sl
 
Razmisljao sam o tome ali su mi iskusnije kolege preporucile da je bolje da uzmem 2 monitora kako bi drugi mogao da se rotira u nekim slucajevima.
Razmisljam i od 32 inca za primarni.
 
Valjda je stvar navike, ja kuci imam 32" i 23" dell koji moze da se rotira. Jednom sam ga rotirao i nikad vise, jer je malo previsok da stalno gledam gore-dole.
isto i 32", mislim da je prevelik. Na poslu koristim 27", ali full hd, idealno bi bilo da ima malo vecu rezoluciju, ali velicina ekrana je taman.
 
Ovaj moj je valjda qhd, nešto između fullhd i 4k. Oštra je slika, veličina texta otprilike kao 23" fhd.

Offtopic:
okretao sam ovaj Dell uspravno kad sam igrao fliper, za to je odličan 😀
 
Super fora za fliper, ne bi mi palo na pamet.Eto jos jednog razloga :).
Ovo je nesto sto mi se dopada Dell P2721Q
Svidja mi se sto se povezuje preko usb-c porta pa jednim kablom dobijes sve i puni komp i dobijes i dock.
 
Znam, meni prosto ne odgovara, sto ne znaci da nekom drugom nece odgovarati. Moguce da zbog relativno malog, tj uskog stola sedim suvise blizu monitorima pa mi zato smeta.
 
Znam, meni prosto ne odgovara, sto ne znaci da nekom drugom nece odgovarati. Moguce da zbog relativno malog, tj uskog stola sedim suvise blizu monitorima pa mi zato smeta.
Pre svega zavisi na kojoj visini sediš, pod kojim uglom gledaš, monitor i koliko visoko je on postavljen. Ako si koristion njegov stalak verovatno je da će otići u visinu pa će te vrat boleti od gledanja gore-dole.
Zato gornja ivica uspravnog monitor treba da bude tu negde oko očiju.
 
Ovo mi je trenutni favorit ako ne sakupim jos malo i ne uzmem 4k. Ima super opciju da se povezuje USB-C kablom i time ga i puni a to mu je i display kabl tako da nema mnogo kablova a monitor prakticno sluzi kao hub.
DELL S2722DC
 
Dobar jos da je 4k bio bi top. Sad ste i mene namamili na 27" :giggle:
 
Nazad
Vrh Dno