Šta je novo?

monitor treperi i gori....

marsi

Slavan
Učlanjen(a)
02.08.2004
Poruke
263
Poena
320
pre par dana uzeh polovan Hansol 710p, i monitor je fino radio jedno 12 sati, i onda je poceo da treperi, slika se skuplja i siri sa leve i desne strane po jedno 1-2cm, i to traje par sekundi. nakon sto je zatrepereo, monitor sam ugasio, pustio da se ohladi i upalio ponovo, nakon cega je on opet radio nekoliko sati bez problema pa je opet zatrepereo... ovakvo ponasanje monitora je postalo standardno stim sto se period izmedju treperenja smanjivao a treperenje postajalo intenzivnije. takodje je poceo da se oseca miris kao da nesto gori unutra. tako da sad monitor radi normalno svega par minuta pa pocne da treperi i zasmrdi na paljevinu bas zestoko...
prikljucivao sam monitor na ostale uticnice po kuci, na druga dva kompjutera i opet ista prica....
ocigledno je nesto crklo, pa me interesuje sta bi to moglo biti i koliko bi eventualno kostala popravka monitora kao i gde bih u bg-u mogao da popravim isti?
pozdrav.
 
jel monitor polovan ? Ako jeste, treba ga otvoriti i lepo usisati svu prasinu iz njega. Prasina je uglavnom uzrok tom problemu... Ako je monitor nov, onda je tzv. sekcija za "visoki napon" verovatno neispravna.
 
otvorio sam monitor i nema mnogo prasine, moze se reci da je uopste i nema. monitor je par sati radio beze problema i onda je zatrepereo i poceo da se dimi. nisam bas video sta se dimi ali izvor dima je u predelu monitora kao na slici i negde na sredini gledano sa prednje strane. posle par sekundi dimljenja ugasio sam monitor i upalio ga odmah i opet je sve bilo normalno i to narednih 7-8 sati. tako da monitor idalje radi normalno.
 

Prilozi

  • gorenje.JPG
    gorenje.JPG
    5.2 KB · Pregleda: 105
Zasto bi ga popravljao, probaj da ga vratis. A sto se tice "kvara", ili je transformator ili je kaskada.
 
Za te monitore je u vreme su prodavani vazila prica da im se javlja treperenje. Kod mene se za 4 godine to desilo 2-3 puta ... a monitor nisam gasio danima (kao ni komp).
 
Nazad
Vrh Dno