Šta je novo?

Monitor mi dobio bug (bukvalno)

zokocx

Slavan
Učlanjen(a)
17.02.2007
Poruke
2,526
Poena
445
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5900X & Noctua NH-D15S chromax.black
Matična ploča
Gigabyte X570 AORUS Ultra
RAM
G.Skill Trident Z Neo DDR4 2x16GB 3600Mhz 16-16-16-36 1T
GPU
MSI RTX 4080 16GB Suprim X
Storage
Samsung 980 Pro 1TB, 970 Evo Plus 1TB, Intel 545s 512GB SSD, Seagate 2TB HDD
Zvuk
Creative Inspire 5.1 P580
PSU
Corsair RM1000x
Kućište
Fractal Design Torrent RGB (Black TG Light Tint)
Monitor
LG 38GN950-B
Miš & tastatura
Logitech G402, ASUS ROG Strix Flare II Animate | Glorious Model O
Mobilni telefon
Realme GT2
Pametni uređaji
Kindle Paperwhite 11th gen.
Steam
https://steamcommunity.com/id/slayer987/
Pristup internetu
  1. Optički internet
Znaci, ne mogu da verujem... zavuko se insekt od 2mm ispod zastitne plastike a iznad TFT panela.

Probao sam usisivacom da duvam u sve moguce rupe na monitoru, da ga tresem, jedino tapkanjem okolo mi odgovara buba rotacijom i dalje kulira skoro na istom mestu :d



Hajde dok radim neke gluposti na kompu jos se nevidi, ali kad treba nesto ovako da radim ... tada krece :mad:.



Monitor (vidi u profilu) nema sanse sam da otovrim jer tako je napravljen, da mislim, da samo da u ovalascenom servisu znaju/mogu da ga otvore.

Ako bas ima neko ideju neka predlozi, mada tema je napravljena vise radi zezancije.
 
Jadničak mali, verovatno je istraumiran. Jesi mu davao da jede?
 
Ajd sad jedan mali savet
Imas one vakum gumene sisaljke (najcesce malu plasticnu kuku za kazenje npr. garderobe), zalepi tacno iznad nje (bube) i blago povuci, odvojice tu zastitu za 1 mm, taman da bubica padne dole, za par cm. Sada ponovi to dok ne propadne na samo dno, ispod maske, okvira gde je vise neces videti. Najteze ce biti bas kada dodje uz sam okvir. Vredi pokusati, samo pazljivo.
 
Vec sam cuo za jedan ovakav slucaj..Na kraju price bubica je ipak nestala,otisla ;)
Mozda i ti da malo sacekas da se smiri ,mozda ce i ona sama da ode :)
P.S.Ovo sto ti je preporucio Goran samo pazi da ne pritisnes ekran jer onda ces imati kajganu od bubice !
 
Poslednja izmena:
A mozda ce buba i da istruli posle nekoliko dana. :d
 
Odlicna ideja Gorane, svaka cast. Imas vopi/sok :bottle: prvom prilkom.

Trenutno ne mogu to da nađem u kuci, ali zato cu da improvizujem sa magicnom krpom preko usisavaca.
Probao sam usisavacem ali nije htela ni makac i sreca da nisam silovao tako ekran dalje, jer sam popizdeo načisto i krenuo u potragu po netu kako da rastavim monitor.

EDIT:
Najveci deo muke je u otklanjanu vrata postolja,patio sam se ko da vucem biku rep, jos me bole prsti i ruke.
Kad se to izcupa (drzi ga samo mali komad lima) vide se dva srafa koji drze doni deo maske i posle je bilo isto malo mucenja oko odvajanja 3 strane prednje maske, jer mora polugom (min. 2 srafcigera) okolo da se ide i na svakih 3-4 cm mora da pukne (nista se ne lomi).
I posle odvojim panel od prednje maske i vidim da jos panel moram da rastavljam sto je bas lako ,i u sustini NEMA nikakva zastitna folija, nego buba usla između matrice (display-a) i CCFL panel (koji daje osvetljenje) i tu ima mesta i tamo cucala, sto je najgore PUSTILA i krila, i tako uginula. Zato je nisam video kad je monitor bi iskljucen skroz a pod velikim uglom se primecivala i na skroz crnog boji.

Najvise sam se plasio :zgran: onih zica u obliku trake kojih ima dosta na donjem delu matrice, i jedan glavnim koji ide iz DVI/VGA ploce. Posto sam imao iskustov sa starim (tada šugavim) SE mobilnim koji sam isto pedantno rastavio i kad sam sklopio izgleda da se prekinula takva traka i nije htelo 66% tastature da radi i ode.

PS: Vopi/sok i dalje ostaje ;), ipak je ta ideja bila pokretac.

EDIT: :banana: ladno nestao i "mrtav" pixel tj. to bila neka siva fleka tacno u velici pixela oko 1cm od donje ivice ekrana. Sad mi je monitor dead pixel free 100%.
 
Bubi hvala, nek joj je vecna slava...
 
Ubio si bubu koja se hrani mrtvim pikselima, upropastio si sebi zivotnu sansu za biznis!
 
Prestala je da "radi", krastavac. jos nije ni prototip, tako da back to the lab.
Idem sledecu da bioloski isprogramiram, samo sad moram da joj iz standarnog paketa sklonim krila :d
 
...Posto sam imao iskustov sa starim (tada šugavim) SE mobilnim koji sam isto pedantno rastavio i kad sam sklopio ...

pedantno je ubio bubicu raširenih krila, def. slučaj za Društvo za zaštitu živki... ,)
a tek kad masovnije krenu OLEDI! :smoke:
 
Da, da, bubamara je 12.000 dinara, pa vi vidite :D
 
Nazad
Vrh Dno