Šta je novo?

Monitor do 150eur - 24"

ALASTOR

Cenjen
Učlanjen(a)
14.11.2013
Poruke
99
Poena
160
Pozdrav ljudi,
hocu da kupim monitor od 24", cena do 150eur. Moze nov, moze polovan sa nekom garancijom. Iskreno ne znam sta valja (dobro, znam za DELL :D )
E sad, monitor mi treba za sve i svasta, od grafickog dizajna, gledanja filmova pa do gejminga. Mora da bude IPS, i da nema neke posebne "boljke".
Koji modeli su se dobro pokazali, i sta vi preporucujete? Nije mi toliko bitan brand, koliko kvalitet i pouzdanost. Ima li neko iskustva sa HP Elite serijom ili Pavillion serijom ( naleteo na par njih, pa pitam).
Otvoren sam i za ponude preko PM, pa izvolite.
Hvala unapred.
 
http://www.lg.com/us/monitors/lg-24MP59G-P-gaming-monitor
Uzeo sam ovaj pre neku nedelju i ok je za sad. Kosta oko 20k po domacim radnjama, mene izasao 19 i nesto. IPS, hdmi, 75hz, i podrzava freesync za gejming. Mislim da nema jeftiniji da ima sve to i uklapa ti se u taj neki budzet, doduse oko 1000din je vise od tvog budzeta. Boje su odlicne, osvetljenje takodje i uglovi gledanja visoki, ja sam zadovoljan. :)
 
Ako nadjes ips za sve i svasta i da nema posebne boljke i da je do 150e - javi model :D

OK da preformulisem, znam da svaki ima neku boljku. Ono što mene zanima je, da li uzeti recimo gore pomenuti LG nov ili polovan DELL U/P seriju od 23-24inc (bilo par komada za 150eur na forumu). Svi hvale DELL pa me zanima ima li on konkurenciju kao polovan monitor? Ili da jurim samo njega?
 
A sta je s tim Dell monitorima? Jel imaju bolju sliku ili sta vec? Kad sam uzeo onaj LG bile su opcije on ili Dell koji je bio 10e jeftiniji ali sam uzeo LG zbog 75hz vs 60hz i freesync koji ima LG tako da je to vredelo neke doplate od 10e sto za monitor koji ce se koristiti i 10g ako se ne pokvari nije mnogo. A garancija je ista od 3g. Sto se tice polovnih ne znam koja je razlika da se uzme LG ili Dell ako se nadje koriscen sa garancijom jeftiniji od novog. Posto si napomenuo da bi koristio za gejming povremeno 75hz i freesync moze imati uticaja na bolje iskustvo dok za ostale stvari su isti.
 
FreeSync ne radi na 270X.
 
Jesam, za 150e 75Hz, FreeSync, IPS panel i tanke ivice, za mene i vise nego dovoljno.

Sad, ima probijanja svetlosti u uglovima, meni ne smeta, koliko sam shvatio to je lutrija sa IPS panelima.
 
Nazad
Vrh Dno