Šta je novo?

Hardver Monitor 27 2K (2048 × 1080).

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

vladat1

Čuven
Učlanjen(a)
26.11.2004
Poruke
7,296
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
NH-C12P SE14 , Ryzen 7 3800X
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
Kingston Fury Renegade 2 x 16 GB - 3600Mhz
GPU
GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB
Zvuk
S.M.L.S 8A
PSU
Seasonic Focus Plus 750w 80+ platinum
Kućište
HAF 912 PLUS
Miš & tastatura
Logitech G610 , LOGITECH G403 HERO
Ostale periferije
Blue Snowball Ice
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zdravo drugari, nisam u toku, treba mi preporuka za cena - kvalitet monitor 27 2K (2048 × 1080). Ono što odprilike znam da treba da je:

  • IPS
  • Što veći refresh rate

Šta je sada aktuelno i šta se sada isplati kupiti ?

Da dodam da mi monitor treba isključivo za Gejming
 
Poslednja izmena:
Zdravo drugari, nisam u toku, treba mi preporuka za cena - kvalitet monitor 27 2K (2048 × 1080). Ono što odprilike znam da treba da je:

  • IPS
  • Što veći refresh rate

Šta je sada aktuelno i šta se sada isplati kupiti ?

Da dodam da mi monitor treba isključivo za Gejming
Posto i ja planiram nabavku dobrog 27'' 2k monitora, evo liste 3 modela koji su usli u uzi izbor i koji su po meni skroz ok (cene im se krecu od nekih 300-350e):
1-DELL G2724D
2-ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
3-ACER Nitro XV272UKVbmiiprzx
 
Kažu i da e ovaj dobar

LG 27GP850P-B IPS​

 
Preporuka za G2724D, uzeo sam ga nakon legendarnog S2721DGF. U suštini naslijedio sve dobre stvari od svog prethodnika i ispravio jako loš kontrast koji je sada stvarno dobar (za jedan IPS). Kao bonus tu su HDMI 2.1 i VRR a samim tim i puna podrška za PS5 u QHD rezoluciji recimo (radi odlično i 4K upscale).

Kao minus u odnosu na stari model su odsustvo usb hub-a kao i nešto lošiji kvalitet izrade.
 
da li je bolje da je ekran ravan ili zakrivljen ?
 
Stvar ličnog afiniteta, imao sam par zakrivljenih monitora (između ostalog i jedan Asus ROG koji je bio vrhunski, 43") i uvjek se vraćao na ravan ekran. Zakrivljen bi kao trebao da da neku dodatnu imerziju u gamingu ali ja to nisam primjećivao, više mi prija ravan ekran.
 
Da li ima još neko neku preporuku ?
 
Da li ima još neko neku preporuku ?
Imam ja, ali moras da odlucis sam, ovo sam na osnovu pretrazivanja specs napravio shortlistu, a voleo bih da neko ko ima vise iskustva i znanja kad su monitori u pitanju kaze svoje... 😁
1.PHILIPS 27M1N5500ZA/00 33.5k rsd, po specs mi deluje da je ovo ubedljivo najbolji monitor cena/kvalitet, kod madjara ga imas na 250 jura od 9og februara dobavljiv...
2.LG 27gp850-b 38k rsd, ali koliko vidim nema ga vise po toj ceni(deluje po specs za nijansu bolji od philipsa a prilicno skuplji, pa ga zato i stavljam na drugo mesto)
3.GIGABYTE 27" VA G27QC A-EK 38k rsd (voleo bih da bude VA panel, ali sam se svasta nacitao u vezi black smearing, pa je zato dosao na ovu poziciju iako je bio favorit za kupovinu)
4.ASUS TUF 27" IPS VG27AQL1A 37k rsd (preporuka sa benchmark videa pre mesec dana o monitorima, deluje mi po specs najgori izmedju ova 4 monitora, ali naravno nijanse i to sitne su u pitanju...)
 
Ma mislim VA mi je mnogo lepsi i bolje crne, imam sony tv koji ima va panel serija 9 iz 2021 ili 2022 i perfektno deluje slika, a imao sam do pre neki dan dell p2414h, i kad uporedim ips taj i sonijev va nebo zemlja razlika, iako je i taj dell bio prva liga 😁. ZBog tog black smearinga i texta pri browsingu se "cimam" da se odlucim za VA panel, mada verujem da cu biti prezadovoljan sta god da odaberem...
Sta imas ti u vidu, jel ima nesto da imas makar na siroj listi?
Ja na kraju mozda i odem na 24fhd 144+hz, jer se secam da sam davno nekad uzeo 27icu i da mi je bio bolesno veliki i zamenio ga za 24ku vrlo brzo, a i mora mnogo jaci gpu za 2k (tipa za fhd bi uzeo rx 6700xt, a za 2k mislim da ne bi smeo da idem ispod 7700xt, a poželjno 7800xt da bi to bilo kako treba).
 
moras da odlucis sam, ovo sam na osnovu pretrazivanja specs napravio shortlistu, a voleo bih da neko ko ima vise iskustva i znanja kad su monitori u pitanju kaze svoje... 😁

Slažem se. Ovo sam našao na internetu. Razlika između LG 27GP850-B i TUF Gaming VG27AQL1A

The LG 27GP850-B/27GP83B-B is slightly better than the ASUS TUF Gaming VG27AQL1A for gaming, but the ASUS is better for office use
. The LG has a much faster response time, resulting in clearer motion with less blur behind fast-moving objects.



Za sada mi je LG favorit.

DELL G2724D ne bih uzimao, zbog bezobrazne cene kod nas. Planiram da kupim preko firme, tako da ću da imam 20% manje na cenu.
 
Ne znam gdje si gledao cijene za Dell ali koliko vidim na brzinu skuplji je u odnosu na taj LG 25e (to što sam ja našao najjeftinije cijene, moguće da ti imaš negdje LG jeftinije - 38990rsd u odnosu na 41999rsd za Dell)

Vjeruj mi da se ovaj kontrast osjeti a i gotovo sve ostalo je bolje kod Della pa makar i za nijansu
Untitled.png
 
Ne znam gdje si gledao cijene za Dell ali koliko vidim na brzinu skuplji je u odnosu na taj LG 25e (to što sam ja našao najjeftinije cijene, moguće da ti imaš negdje LG jeftinije - 38990rsd u odnosu na 41999rsd za Dell)

Vjeruj mi da se ovaj kontrast osjeti a i gotovo sve ostalo je bolje kod Della pa makar i za nijansu
Pogledajte prilog 426779

To su te cene. Da li Dell može da se pomera vertikalno ?
 
Može
 
Imao sam 27GN850 (isti ti je kao 27GP850 samo sto ovaj drugi je 180Hz i ima jos par konektora) i odlican je monitor.
Drug je nedavno uzeo ovaj Dell G2724D i isto je odlican, mislim da generalno ima i bolji kontrast od LG-a.
Ali koji god da uzmes od ta dva neces pogresiti, pa gledaj koliko je raspolozivo i cenu.
 
Videću od ova dva modela, šta je raspoloživo

Dell G2724D

LG 27GP850-B
 
Imate i Gigabyte M27Q X, 58k din (G******n). Cena jeste malo jača nego u Evropi gde se kreće oko 400-500€ realna mu je cena negde oko 400. Ali ima 3 godine domaće garancije 2k, IPS, 240hz, KVM switch.
 
Moja licna preporuka za Dell G2724D, nemam skoro nikakvih zamerki.
 
Imate i Gigabyte M27Q X, 58k din (G******n). Cena jeste malo jača nego u Evropi gde se kreće oko 400-500€ realna mu je cena negde oko 400. Ali ima 3 godine domaće garancije 2k, IPS, 240hz, KVM switch.
Preskupo za monitor sa Nano IPS panelom, kad ih LG i Philips imaju za dosta manje para...nemam pojma zašto je toliko skup kod nas.
 
Sta mislite za viewsonic vx-2780-2k i za asrock phantom gaming PG27Q15R2A, da li je neko imao iskustva sa ovim monitorima?
I jos jedno pitanje, koliko je bitno da ima dp 1.4 port, posto vidim da su vecina monitora sa dp1.2 a za dp1.2 pise da su limitirani na 2k rez na 144hz
 
27'', IPS, 2K, 240hz ne znam da ima jeftinije kod nas. A po recenzijama na internetu kažu da je jedan od boljih kupovina za taj novac. Ne razumem se u materiju odnosno u panele, ali dok sam tražio monitor za sebe, nisam našao pogotovo kod nas nešto bolje ili jeftinije. U EU ima par modela tu od 400-450€ koji su ta klasa, ali tu ulazi u priču ostvarivanje garancije.
144-180hz monitora ima za daleko manje para, ali kolega je rekao što bolji refresh rate.
 
I jos jedno pitanje, koliko je bitno da ima dp 1.4 port, posto vidim da su vecina monitora sa dp1.2 a za dp1.2 pise da su limitirani na 2k rez na 144hz

Odgovorio si sam sebi na to pitanje. Svaki monitor ima izlaz, displayport, koliko maksimalno može da pruži. Veoma je važno da sam kabl za displayport, bude dobar da bi mogao da isporuči deklarisani refresh rate.
 
Odgovorio si sam sebi na to pitanje. Svaki monitor ima izlaz, displayport, koliko maksimalno može da pruži. Veoma je važno da sam kabl za displayport, bude dobar da bi mogao da isporuči deklarisani refresh rate.
Da ali negde npr citam da radi na 165-170hz na dp 1.2 a u specs kazu da ide na 144hz max, pa da ne bude da se kockam i igram loto da li ce ili nece raditi na 165hz npr...
 
Ne znam gdje si gledao cijene za Dell ali koliko vidim na brzinu skuplji je u odnosu na taj LG 25e (to što sam ja našao najjeftinije cijene, moguće da ti imaš negdje LG jeftinije - 38990rsd u odnosu na 41999rsd za Dell)

Vjeruj mi da se ovaj kontrast osjeti a i gotovo sve ostalo je bolje kod Della pa makar i za nijansu
Pogledajte prilog 426779

Gde si kupio monitor Dell G2724D ?
 
U Podgorici, ja sam iz CG. Oko 350e me izašao, 3 godine garancije.
 
Uzeo sam G2724D iz CT S**p za 42k. Par nedelja posle je u Giga***nu pojeftinio na 42k.
 
Nazad
Vrh Dno