Šta je novo?

Molim za pomoć

darksdam

Cenjen
Učlanjen(a)
02.06.2009
Poruke
15
Poena
154
Na staroj P4 (XP sp2) već mesec dana mi pri paljenju/restartu prijavljuje:

Windows cannot find C:WINDOWS\System32\qygsiu.exe is missing...

Probao sam reg. mechanic,: ništa ne pomaže, počinjem da se nerviram oko toga jer pretpostavljam da je neka (verovatno moja) glupost..!:type:

PS.
Primećujete, ovo mi je prvi post, ne zamerite ako nešto nije u njemu OK
 
To je malware koliko ja znam, skini spybot ili malware bytes, trebalo bi da ti resi problem.

A inache ako nekad treba da ugasis nesto iz startup-a, ukucas u cmd-u "msconfig" i odes na jezicak startup i pogasis sve sto ti ne treba (tako isto mozes i ovaj qygsiu.exe ali je bolje da ga ocistis).
 
To je malware koliko ja znam, skini spybot ili malware bytes, trebalo bi da ti resi problem.

A inache ako nekad treba da ugasis nesto iz startup-a, ukucas u cmd-u "msconfig" i odes na jezicak startup i pogasis sve sto ti ne treba (tako isto mozes i ovaj qygsiu.exe ali je bolje da ga ocistis).

U startapu se ne pojavljuje pod tim imenom, jedino sam uspeo da ukinem cled(H2O) error, koji mi se od juče pojavio uz qygsiu.exe..
Spybot nije ništa našao, sem što je prikazao promene u reg. kad sam isključivao cled.
Inače ta mašina nikad nije bila na net-u...
 
Probaj i sa ComboFix-om i CCleanerom.

Dao si mu dva alata koji nemaju veze jedan sdrugim. Ovaj prvi je profesionalni alat i ako ne zna da radi sa njim moze da unisti sistem, drugi je obican registry cistac.

Skini Malwarebytes free verziju i probaj sa njim na quick scan. Po imenu malware-a bih rekao da je vundo, mada ne mora da znaci.
 
Kao sto vidis u postu pre sam mu rekao da skine malware bytes. Namerno sam stavio dva alata koji nemaju veze jedan sa drugim, posto je mozda nesto ostalo u registru..
 
Skini Malwarebytes free verziju i probaj sa njim na quick scan. Po imenu malware-a bih rekao da je vundo, mada ne mora da znaci.

Malwarebytes našao 8 problema, CCleaner očistio sve ali nije qygsiu.exe is missing, žao mi je što smaram, al stvarno me nervira..:mad:
 
Ajde odradi ovako.

Skini Combofix na desktop http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe
Obavezno ugasi Antivirus pre pokretanja programa.
Pokreni Combofix sa Desktopa
Odgovori sa yes ili ok za sve sto te pita.
Ne diraj plavi prozor programa dok radi.
Kad zavrsi, izbacice ti log koji ces da snimis na desktop i da zakacis ovde na forum kao Attacment. to je ova kao spajalica gore iznad prozora za odgovor.
 
Evo rešenja..!!! HijackThis..našao ga u reg. i ubio na mestu..!

U svakom slučaju veliko Hvala na pomoći i podršci..!
 
Nisam siguran da bih se usudio da brljam sa ozbiljnim alatima. I ovo je bilo previše za mene. Ja sam ipak "glupi user" koji se bavi video montažom, filmovima i pomalo igrama...
Hvala u svakom slučaju..!
 
Nazad
Vrh Dno