Šta je novo?

Molim za pomoć. Šta je ovo?

keystation44

Poznat
Učlanjen(a)
05.02.2020
Poruke
28
Poena
45
Imam dve ovakve pedale. Početna ideja mi je bila da su za sint ili neki instrument (pojačalo), ali sada ne znam šta da mislim. Nema oznaku. Na kablu piše EdG-Z 3 x 0,75mm 300/500 NOVAKABEL

Džek je stereo i sprovodi kontakt kada se nagazi pedala (tj. sve dok se drži u On položaju, jer se sama vraća nazad).

Mašina za šivenje? Deo vojne (ili medicinske) opreme? :cool:
 

Prilozi

  • IMG.jpg
    IMG.jpg
    391.6 KB · Pregleda: 110
Deluje mi suviše heavy duty da bi bilo za muzičku opremu, više liči na nešto za mašinu za šivenje ili industrijsku upotrebu. Možda da je otvoriš pa da vidiš da nema neke oznake unutra.
 
Da, baš je teško i masivno.

Ne mogu da se setim, mislim da sam otvatao (ranije), ali mogu ponovo da pokušam.
 
Da, moguće je. Zato sam i naveo da je moguće da je deo medicinske (pomoćne) opreme.

"pedala za masinicu za tetoviranje" teško :geek:
 
Može da bude za šta hoćeš :)
Jedino je granica da ne bude potopljena u vodu npr.
Imamo recimo tako nešto, ali modernija verzija, na mašini za bigovanje i perforaciju. Ima ugrađene DIN ili XLR konektore. Za svaku mašinu, pored tih što si i ti naveo, koja zahteva pedalu i slobodne ruke u baratanju, može da se upotrebi. Prese, valjci, savijačice...
Za kabl nisam siguran, ali uglavnom idu prema specifikacijama za mašinu, obično što trajniji, jači...
Ovakva je pedala na perforirki, relativno se već raspada. Mislim da je prilično tanji kabl. Ta tvoja mi deluje kao nesalomiva :)
17487-02.jpg
 
Da ovo je baš dobro urađeno. Ne mislim estetski (a zašto ne?), nego kvalitetno. (tenkovski)

Imam sličnu pedalu kao ti (možda čak nekoliko, metalne i plastične verzije).

Uglavnom sam ih, ako već originalno nisu bile, "prerađivao" da budu On/Off varijanta. :ninja:
 
Da, moguće je. Zato sam i naveo da je moguće da je deo medicinske (pomoćne) opreme.

"pedala za masinicu za tetoviranje" teško :geek:
otkud znam, ako to pretrazis videces da ima jako slicnih po netu, sa istim kablom...
e sad, ako nema nikakve logike da se nasla kod tebe (i zbog toga sigurno nije to), to je vec nesto drugo. :D
 
Dimenzije 24x13cm. Nema natpisa, oznake.

otkud znam, ako to pretrazis videces da ima jako slicnih po netu, sa istim kablom...
e sad, ako nema nikakve logike da se nasla kod tebe (i zbog toga sigurno nije to), to je vec nesto drugo. :D
Pretražio sam, ali nisam pronašao nešto slično.

Ima metalnih, ali ovo je (ipak) mnogo robusnije.

Unutrašnjost:
 

Prilozi

  • IMG 2.jpg
    IMG 2.jpg
    133.6 KB · Pregleda: 38
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno