Šta je novo?

Molim vas za savet / ocenu gaming konfe

PapaStalin

Slavan
Učlanjen(a)
21.09.2004
Poruke
172
Poena
320
cao ljudi srecna nova, :bottle:

e ovako, kupujem nov komp, igrama namenjen prvenstveno (cilj je da u naredne 2 godine moze da pokrene najnovije igre u 1024 na medium/low). Nemam nameru da overklokujem nesto posebno. dobro mozda procesor malkice ako nema opasnosti da mi rikne. Sve bih kupiJo u jednoj radnji. Od prilike imam ideju, ali izdvojte par minuta vremena pa mi prokomentarisite da li zadovoljava potrebe, eventualno ako nesto mnogo bolje ima za slicne pare da se uzme ili ako nesto sto sam stavio ne dolazi u obzir. Cena je takodje faktor, ako me razumete. hvala


Asus K8N4-E nf4 s754 ...68e
deluxe verzija je 80e a kaze prodavac da ima samo firewire dodatan?? da li je vredno extra 12e??


Sempron box 3000+ s754 ...85e
za 939 jednostavno nemam kinte a i koliko razumem povecanje performansi na istom taktu nije sad neko 50%?? koliko sempron 3000+ moze "opusteno" da se klokuje, tj da ne razmisljam da ce mi vrisnuti sa box ventilatorom???


Kung fu kuciste 20-25e e sad ovo je problem. s jedne strane racunare imam vec 12 godina, sve vreme imam noname kucista i nikad mi nista nije crklo. sa druge strane zeleo bih neko tiho kuciste (imam tv tuner pa bih na miru navece da pogledam nesto, a i cesto radi komp celu notj i skida sa neta, pa ako moze da bude tiho za male pare - super. Ajde u principu dao bih i 50e za neko ok kuciste ako bas bas insistirate :whip: evo vam spisak sta sve ta prodavnica ima pa mi recite sta je best buy varijanta:

ASUS VENTO 3600 BLUE 120
ASUS MICRO ATX TM551 28
ASUS TA210/BSB 360W 59
ASUS TA211/WSW 360W 59
ASUS TA212/SSB 360W 60
ASUS TA21A/BSB 360W 59
CHIEFTEC BA-01 BBB 114
CHIEFTEC BG-01B 70
CHIEFTEC BG-02 B-B-B 70
CHIEFTEC BH-01 B-B-B 400W 91
CHIEFTEC BX-01-BBB BLACK 89
CHIEFTEC DA-01B-D 69
CHIEFTEC DG-01 BLACK 70
CHIEFTEC DX-01 BL-D-U 103
CHIEFTEC DX-01B 92
CHIEFTEC DX-01SL-D 100
MIDI TOWER AURORA BLACK 23
MIDI TOWER AURORA WHITE 22
MIDI TOWER CX-6059 26
MIDI TOWER CX-6059 SILVER 26
MIDI TOWER HOR 300W BLACK 17
MIDI TOWER HOR. NAP. 300W 16
MIDI TOWER VI11 BLACK 400W 20
MIDI TOWER VI11 WHITE 400W 19
NAPAJANJE 300W 15
NAPAJANJE 350W 10
NAPAJANJE 400W 10
NAPAJANJE CHIEFTEC 360W 35
NAPAJANJE CHIEFTEC 420W 50


mislio sam i jedan chieftec case cooler 9cm da uzmem za 4e cisto da budem siguran.


GF 6600gt oko 150e imaju u ponudi MSI lite verziju za 148e i gigabyte za 150e, pretpostavljam da realne razlike u igrama nema?? ovo je kljucni deo za gaming masinu ali svi pricaju da je 6600gt best buy sada? ako imate bolji predlog napisite. vidim da su 6800gt sada 250e sto i nije mnogo za dosta jacu kartu ali se plasim da ne vredi da uzimam zver od graficke uz ovako jadan procesor, sta mislite?


HDD maxtor 200gb 7200 sata ...81e


ram PQI 2x 512 ...2x 37e
pqi zbog garancije 3 god, nemam nameru da overklokujem kao sto sam rekao pa mi ne treba bog-zna-sta jedino bih mozda uzeo 2gb ali je 1gb modul znatno skuplji od 2x512 :( ali ajde dual channel i ovako kazu da ne donosi VELIKI skok na amd platformi?? ajde strucno misljenje kolika razlika u performansama ce biti ako uzmem 2x512 sada pa kasnije dokupim jos 1 modul od 1gb, ili nasuprot tome odmah-sada-odmah uzmem 2x1gb rama u dual channelu??? znam da ce 1gb rama biti dovoljan i za 2 godine za vecinu igara (medium/low naravno), medjutim ja vucem traume iz detinjstva, kada nikad nisam imao dovoljno rama ===> ja 4 igra trazi 8mb ; ja 32 igra na tome stuca ; ja 256 a hdd ode na oranje ... :S: tako da sada si lecim komplekse :banana:


DVD lg neki najobicniji ... 16e
vec imam raznorazne citace/pisace tako da nije bitno


UPS APC 500va BK ... 80e
imam gomilu uredjaja u sobi + bih jos i caletov komp povezao na ups da ne razmisljam oce li me ili nece - maler. jedino sam cuo da APC-u baterija traje 2 god zbog nacina na koji propusta struju, da li posle batt moze da se zameni ili?? mislim nije mi frka za 80******* ako ce svi oni da me cuvaju, nego pitam cisto??


Creative Audigy2 ... 41e
ma uzeo sam pre 2 godine sb live 5.1 i uopste nisam zadovoljan, cim ukljucim a3d u igrama ode fps do djavola, pa bre u CS-u fps padne znatno, eeeeeejjjj counter strike as in half life as in year 1999. :wall:
ko ima iskustva neka pise kako audigy 2 radi u igrama. ako ima ljudi sa medusa 5.1 slusalicama nek kazu svoje utiske na ovoj zvucnoj karti.


ostale periferije nebitno vazno da vetj imam MX510 :cigar: samo da ovu tastaturu zamenim (prljava je vec) :d
logitech keyboard deluxe black ...10e



sve ukupno oko 650e + 18% Ali Babi i razbojnicima = 770e

kako vam se cini cena / delovi, ima li bolje za manje i sl fore :D
 
Ukratko:
Firewire vredi ako imas kamkorder,ili planiras da uskoro nabavis,u suprotnom bih ja usteo i dao na napajanje i to neki Chieftec!
Za overklok Semprona nemogu dati konkretne podatke koliko mozes da ga klokujes i da li je bolje uzeti Athlon64 ali znam da moze fino da se klokuje,koliko fino neka kaze ko je probao!
Mislim da ti je za igrice vaznija bolja graficka nego neki dual kore procesor sa GF4 pa zato,ako imas para,ulozi u 6800GT jer ti procesor uopste nije"jadan"!
Dual chanel donosi bolje performanse ali koliko vidim tebi je sve ispod 50% bolje slabo ubrzanje tako da... ja bih ipak ustedeo i uzeo 2x512MB u dual chanel-u,kasnije mozes da zamenis (kad igre budu zahtevale vise od 1GB) za 2x1GB,sad ti nije neophodno a bolja graficka ce ti vise znaciti za naredne 2 godine!
HDD je dovoljan i kad ti bude zatrebalo jos,dokupices isti takav pa u raid i...
Tako dodjosmo do periferija,tu ti vec dobar deo odabira ide na ono sto ti se svidja,jedino da ti neko preporuci kvalitetnu zvucnu,vec duze vreme imam laptop i nebih da te lose savetujem!
Pozdrav ,)
 
hvala na brzom odgovoru
hmm znaci mislis da je samp 3000 dovoljno brz da izvice max iz 6800gt ok eto jos jedne varijante :) uhh teska je ova kupovina racunara. ma cuo sam negde kao treba ti neki fx ko zna sta da bi 6800gt najbolje radila, kao spor proc je usko grlo...

Dual chanel donosi bolje performanse ali koliko vidim tebi je sve ispod 50% bolje slabo ubrzanje tako da...
ok 50% je bas mnogo ali mislim nista mi ne znace one fore kao ovo je dual tripl dipl channel a ono u igri 3fps vise ... ako neko zna tacno koliko realno pomaze 1gb dual ch nasuprot 2gb da nije dual ch neka kaze.

HDD je dovoljan i kad ti bude zatrebalo jos,dokupices isti takav pa u raid i...
bas sam i ja tako razmisljao :)
 
Odgovor

Ако ћеш да OC можда је боље да узмеш Sempron 2800+ јер он има више L2 cache-а а ионако ћеш му повећати такт.Иначе Sempron се јако добро OC и са BOX кулером.Ако хоћеш баш добар OC резултат онда узми DFI nForce4 Infinity плочу.
Што се плоче тиче узми јефтинију варијанту.
Што се кућишта тиче можда је најбоље да узмеш неко кунг-фу које ти се највише свиди, а убациш у њега неко фирмирано напајање.
Што се графичке тиче процесор није никакав проблем, ако заиста негде можеш да узмеш 6800GT за те паре узимај.
За HDD само пази да је она новија серија с 3 године гаранције.
Пошто узимаш s754 платформу на Dual Channel заборави па је најбоља варијанта да узмеш 1 модул од 1GB, само да знаш да PQI спада у лошије меморије, како год ако купујеш у поштеној фирми нема бриге.
Што се DVD-а тиче LG избегавај јер спада у најгоре.
 
Razlika u dve gorenavedene Asusove ploce je i u tome sto slabija varijanta dozvoljava frekvenciju magistrale maksimalno 300 (De luxe verzija dozvoljava do 400), pa nije za jaci overklok. Druge stvari koje joj fale nisu bas bitne.
DFI nForce4 Infinity imas u Hot hardware sobi za 80 evra, super je za overklok. Kazu da vuce dosta struje pa trazi jace napajanje.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno