Šta je novo?

Molim vas za malu pomoc oko Excela

BBBojana

Zapažen
Učlanjen(a)
04.09.2022
Poruke
1
Poena
11
Cao Ljudi!
Treba mi hitno mala mala pomoc oko Excela, posto sam ja totalno nova u svemu a konkretno za ta dva problemcica nikako ne mogu da nadjem odgovarajuci odgovor na netu.
Moram da napravim najobicniju tabelu od tri kolone, u kojoj ce mi u prvoj koloni biti nazivi stanica, u drugoj vreme dolaska a u trecoj bi trebalo da bude vreme odlaska, koje bi uvek trebalo da bude vreme dolaska plus 3 minuta. znaci kad ubacim vreme dolaska u kolonu dva da mi odmah u koloni tri izbaci vreme odlaska (vreme dolaska +3) :)
moje pitanje je kako da u kolonu dva ubacim samo format vremena, nekako uvek mi sa datumom izbacuje :)
pitanje dva, kako bi bila forrmula sa konstantom od tri minuta i kako da mi bude formula da nemam ogranicenja oko broja stanica?
:)
hvala puno unapred
 
Kad hoćeš da neki broj iz kolona npr A1-A5 sabiraš sa 3, broj 3 uneseš u polje npr B4 i kucaš u polje gdje hoćeš zbir da bude =A1+$B$4 i kada spustiš onaj krstić dole povrćavaće ti se vrijednost kolone A, npr A1+B4, potop A2+B4 a ne A2+B5 kako bi bilo bez dolara koji zaključa jedno polje i tako sve u krug. Znači zaključaš dolarom vrijednost koja je konstantna (3),a pomjeraju se samo različite vrijednosti kolone A
 
Molim i ja za malu pomoć. Ne znam ni šta bi kucao na guglu da nađem odgovor a da ne bude veliki tekst. Ovde može i slika
Dakle IF kolonaA 517, da sabere tu F liniju sa drugim 517 i njihovom F linijom i prikaže zbir u K11.
Dakle pored Osoba517 tj K11 da bude 424 (12+412) na donjem primeru
(lupio sam da ide IF funkcija, može kako god samo da radi)
1701905971851.png
 

Prilozi

  • 1701905919495.png
    1701905919495.png
    11 KB · Pregleda: 22
Da odgovorim sam sebi: =SUMIF(A7:A13,517,F7:F13)
 
Nazad
Vrh Dno