Šta je novo?

Molba za vlasnike Epox 8RDA3I ploče

resler

Slavan
Učlanjen(a)
04.06.2004
Poruke
108
Poena
319
Trebao bi mi backup bios-a sa gore navedene ploče (znači backup koji sami pravite pomoću awdflash-a) pošto želim da flashujem Mercury KNU400X-L.
Ovakav bios mi je potreban zato što originalni bios sa Epox-ovog sajta ne apdejtuje sve delove biosa, pa neki programi ne mogu pravilno da prepoznaju ploču kao Epox 8RDA3i.

Sa pločom sam zadovoljan, ali pokušavam da pokrenem Nvidia System Utility u advanced modu, a za to mi je neophodno pravilno prepoznavanje ploče.

Unapred hvala.

P.S. By the way, pozdrav svima na forumu (pošto mi je ovo prvi put da postujem).
 
resler je napisao(la):
...Ovakav bios mi je potreban zato što originalni bios sa Epox-ovog sajta ne apdejtuje sve delove biosa, pa neki programi ne mogu pravilno da prepoznaju ploču kao Epox 8RDA3i.
...

Pogresna ti je pretpostavka.
Apdejtuje se ceo BIOS ako su razlike sustinske, to radi flash program, a one delove koji su isti ne apdejtuje. Obicno sekcija u BIOS-u koja je zaduzena za kontrolu flopija ostaje ista, pa se ne unapredjuje, eventualno jos neka.
Najbolje ces postici ako iscupas BIOS cip, pa ga napunis EPoX-ovim bin fajlom na programatoru. Ti ili neko upuceniji.
 
Možda, ali kada uradim dump biosa sa svoje ploce i uporedim ga u obicnom HEX editoru sa bios-om sa Epox-ovog sajta, na mestu gde se nalaze podaci o proizvođaču i ploči, u bios-u sa Epox-ovog sajta se ne nalazi ništa (FF-najverovatnije zbog toga što su im biosi za nekoliko modela ploča). Mislim da su ti podaci nalaze u DMI bloku, ali samo nagađam.
Voleo bih da mogu da uporedim bios sa dump-om biosa sa originalne Epox-ove ploče, ali ako nema, nema, šta da se radi.

U svakom slučaju, hvala na pomoći, možda i nije moguće.
 
ne radi nvidia system utility kako treba. probao sam ja i neke druge prog. ali radi samo 8rdavcore program, toplo ga preporucujem. Ne radi nvidia sys. util. ni na 8rda+ ploci, probao sam kod drugara.
 
Flash je uspeo (uz pomoć Winflasha, pošto Awdflash nije hteo da odradi update DMI blocka). Posle odrađenog flasha iz biosa je sa svih mesta uklonjena oznaka Kobian za ploču, ali umesto toga samo piše Nforce2, pošto Epox izgleda u biose ne upisuje tačan naziv ploče (ovo nisam znao).

NVSU nije proradio, čak ni uz brojne prepravke nvsuoem.ini fajla, što i nije tako bitno pošto sam probao 8rvdacore (po preporuci) i radi odlično.

Sve u svemu hvala na dump-u (volim kada me nešto napadne da "čačkam" po kompjuteru da to "isčačkam" do kraja).



Pozdrav svima.
 
Nazad
Vrh Dno