Šta je novo?

Molba za nekog iz Nemačke 🙂

Broz

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
18.09.2000
Poruke
4,495
Poena
740
Zamolio bih nekog ko je u Nemačkoj a dolazi ovamo za pomoć, treba mi nešto sa ebay.
U vezi sporta je, veličine je male sveske ima oko 80 grama, košta ~40eur.

Hvala unapred.
 
Imas privatne prevoznike, za sitne pare donose i regularno cirkulisu.
Onaj ko radi i zivi ovde tesko, jer imamo stroge kontrole i lock down.
 
Docekao sam i ispratio masu prijatelja ali sad kao za inat niko ne dolazi, tek krajem juna a pojavilo mi se na ebay.

Nego, mozes li da me uputis na te privatne prevoznike molim te? I kako ide to sa njima i ebay? Moze i pp.
Hvala
 
Mislim da je ovde problem što njemu to neko treba da primi na adresu i pošalje.
Prevoznik to neće da radi, već treba neko da mu preda primljenu robu.
Ahem, koristio sam mailbox.de preporuke.
 
Tako je.
Treba da se naruci i primi sa ebay. I onda posle moze neki vozac da preuzme ili donese narucilac....
 
taj prodavac sa ebay ne salje u Srbiju? nema niko drugi isti proizvod?
 
Ne salje u Srbiju i ne salje u EU. Samo u Nemacku.
To sto mi treba nema nigde vise, discontinued je 2018.
 
Meni nije problem da ti kupim i da primim ali prevoznike ne poznajem niti svi idu po celoj Srbiji, to je na tebi da resis.
Trazi liniju Frankfurt - tvoje mesto i lako cemo resiti.
 
Rešeno, hvala svima na pomoći 👍😀
 
Napisi kako si resio, mozda zatreba jos nekom.
 
Napisi kako si resio, mozda zatreba jos nekom.
Opcija 1 si bio ti, da kupis preko ebay i das coveku da mi donese. Nasao sam coveka preko blablacar, zamolio ga i on ljubazno odgovorio da nema problema i da moze.

Opcija 2 je covek kog mi je preporucip ovde clan foruma koji se bavi donpsenjem stvari iz EU uz prihvatljivu naknadu.

Da ne bih tebe maltretirao da nosis negde zvao sam ovog lika i dogovorio se.

Hvala ti jos jednom i imam te na umu ako opet nesto sitno zatreba 😀
 
Koliko para je trazio, cisto me zanima koliko uzimaju za takve usluge?
 
@DukeLander ako te zanima, server težine 25 kg Štutgart - Čačak 30 evra uzima lik.
 
To je ok. Neki likovi su frendu pre god-dve uzeli 50e za Frankfurt - Subotica za srednji paket, mala el. cistilica za sneg.
 
Može info tog čoveka što donosi trebaće mi
 
To je ok. Neki likovi su frendu pre god-dve uzeli 50e za Frankfurt - Subotica za srednji paket, mala el. cistilica za sneg.
Mile, to mi zovemo još uvek "grtalica". :)



Inače, i meni 30€ deluje OK. Samo mi nije jasno da li se to švercuje ili plaća carina i PDV. Pitam informativno, neću ništa da prebacujem.
 
Mile, to mi zovemo još uvek "grtalica". :)



Inače, i meni 30€ deluje OK. Samo mi nije jasno da li se to švercuje ili plaća carina i PDV. Pitam informativno, neću ništa da prebacujem.

Pa kako moze neko da plati carinu i pdv za tebe ako nije spediterska kuca. Ne pitaj ni informativno.

30e je vise nego ok. Ja narucujem sa ebay.de povremeno od prodavaca koji salju u Srbiju i DHL naplacuje minimalno 19e i to za pakete do 2kg, za 25kg ko zna, plus sto roba mora da bude vrednosti ispod 50e inace DHL to odma salje u redovan proces carinjenja i 30e kosta samo njihova usluga spedicije.
 
Koliko para je trazio, cisto me zanima koliko uzimaju za takve usluge?

Kontaktirao sam nekoliko njih.

Da bi imali sliku o visini naknade, u pitanju je stonoteniski reket dakle 80grama drveta. Reket je 40eur. Jedan mi je tražio 20eur što je po meni bilo mnogo. Ovaj kog sam prihvatio mi je tražio 10eur.
 
Koji reket uzimas, neki Butterfly? Gume i sundjer su na njemu ili samo cisto drvo?
 
Sv
Kontaktirao sam nekoliko njih.

Da bi imali sliku o visini naknade, u pitanju je stonoteniski reket dakle 80grama drveta. Reket je 40eur. Jedan mi je tražio 20eur što je po meni bilo mnogo. Ovaj kog sam prihvatio mi je tražio 10eur.
To je ok po meni. Castio si ga picem i klopicom za cimanje, svi hepi. Btw dobri reketi.
 
Pa kako moze neko da plati carinu i pdv za tebe ako nije spediterska kuca. Ne pitaj ni informativno.

30e je vise nego ok. Ja narucujem sa ebay.de povremeno od prodavaca koji salju u Srbiju i DHL naplacuje minimalno 19e i to za pakete do 2kg, za 25kg ko zna, plus sto roba mora da bude vrednosti ispod 50e inace DHL to odma salje u redovan proces carinjenja i 30e kosta samo njihova usluga spedicije.
Pa zato i pitam. Neka jeftinija grtalica košta ovde 50-60k din (idu i preko 100k, ne razumem se u grtalice), dakle u tom slučaju bih morao da svesno preuzmem i rizik da takva stvar može biti "zaplenjena" na granici, tj. platiću 30€ + ostajem bez grtalice. To se po meni ne isplati (taj rizik).
 
Obično imaju tarifu po vrednosti i garantuju do te cifre refund ako ne prodje.
Ako mu kažeš za grtalicu vrednost 40e toliko ti vrće :D pa gledaj da prodješ što jeftinije
 
Koiko je kod nas?
Posto vidim da ima raznih modela i cena.
Nema ga. Drvo je discontinued 2018 kada je Quadri Aruna prestao da bude Joola sponzorisan i potpisao sa Gewo.
U pitanju je Joola Aruna Off drvo. Volim hinoki furnir do gume...
Post automatically merged:

Ima neko savet ali za UK?
 
Poslednja izmena:
Dolazim za Srbiju 31.7. ako to nije kasno.
 
Nazad
Vrh Dno