Šta je novo?

Moje skrivanje kablova - iliti unutrasnjost vaseg kucista

Lemaja je od onih koji drze komponente 6 meseci, pa nove, razloga bez, uglavnom iz dosade. :D A i lako je coveku, ima firmu, hiljade zaposlenih, moze pola foruma da casti novim kompom, ne bi osetio. :D

Mozes meni tu 4090 za 200e, jer pare nisu problem. :p
Šta sam ja svima skrivio na forumu 😀. Ne menjam na 6 meseci nema šanse. Evo ploča i procesor kod mene 2god. A iz tvojih usta u Božije uši da imam hiljade zaposlenih onda bih lagano častio forum sa hardverom😀
 
Opet ja 😁

Uleteo danas u koncept i LC-CC-120 RGB i sad kas sam fotkao tek sam ukapirao da svaki tip ventilatora daje drugačiju nijansu "bele". Napred i nazad Arctic, dole dva MSI i na kuleru, naravno, LC-Power. 🤣
Moraće tu da padne kombinovanje istih ventilatora jednom. 😁

20230808_224342~2-01.jpeg
 
jeli cpu kooler stoji malo ukrivo ili ja tripujem (ugao kamere)?
 
Da li bi mogao da kažeš koje su ti temperatura na CPu i GPU maksimalno?
Imam sličnu konfiguraciju i razmišljam da uradim deshroud mod na GPU jer je bučna.
Imam 5800X i MSI 3080 Gaming Trio X. Temperature na GPu idu do 82 u Cinebenchu i kod zahtevnijih igara je previše bučno.
Možda je do mog kućišta, ali me interesuje baš da uporedim kako bih imao predstavu u kom smeru da krenem.
 
Da li bi mogao da kažeš koje su ti temperatura na CPu i GPU maksimalno?
Imam sličnu konfiguraciju i razmišljam da uradim deshroud mod na GPU jer je bučna.
Imam 5800X i MSI 3080 Gaming Trio X. Temperature na GPu idu do 82 u Cinebenchu i kod zahtevnijih igara je previše bučno.
Možda je do mog kućišta, ali me interesuje baš da uporedim kako bih imao predstavu u kom smeru da krenem.

GPU ne prelazi 65-66 ºC, ali sam uradio undervolt preko krive u Afterburneru (Link ka EVGA forumu). Bez njega bi sigurno bilo kao kod tebe. Što se CPU-a tiče, temperature variraju od 45 do 82 ºC u realnom radu, ali Cinebench može da istera i koji stepen više.
 
Hvala ti za info.

GPU ne prelazi 65-66 ºC, ali sam uradio undervolt preko krive u Afterburneru (Link ka EVGA forumu). Bez njega bi sigurno bilo kao kod tebe. Što se CPU-a tiče, temperature variraju od 45 do 82 ºC u realnom radu, ali Cinebench može da istera i koji stepen više.
Slično je i kod mene sa temperaturama za CPU. Imam Ninja Scythe 5 i najviše ide do 800rpm.
Razmišljam da odvojim nekako riser kablom GPU (imam mATX ploču), i da ima svoje provetravanje. Kopka me da li bih spustio temperature i na CPU kada GPu nije odmah ispod!?
 
Hvala ti za info.


Slično je i kod mene sa temperaturama za CPU. Imam Ninja Scythe 5 i najviše ide do 800rpm.
Razmišljam da odvojim nekako riser kablom GPU (imam mATX ploču), i da ima svoje provetravanje. Kopka me da li bih spustio temperature i na CPU kada GPu nije odmah ispod!?
Što pre prihvatiš da su to normalne temp za Rzyen 5800X i da nemaš šta da brineš ako si već stavio moćan vazušni kuler - biće ti lakše. Potrudi se da ti intake svežeg vazduha kroz front bude što bolji, a da opet ne bude bučno.
 
Što pre prihvatiš da su to normalne temp za Rzyen 5800X i da nemaš šta da brineš ako si već stavio moćan vazušni kuler - biće ti lakše. Potrudi se da ti intake svežeg vazduha kroz front bude što bolji, a da opet ne bude bučno.
Ma nije mi CPU problem. Više sam razmišljao onako naglas - da li bi se spustile temperature na njemu bar malo ako bih odvojio GPU?

Više me muči GPU koji je baš bučan.
 
^ jako lepo skockano. Jel ne možeš malo manje da savijes kabl od grafičke? Predpostavljam da si tako uradio zbog bočnog stakla od kućišta.
 
Ja koliko vidim staklo nije ni blizu kablu od graficke, ima tu lufta za 4-5cm.
 
I opet ja. 😁
Danas mi stiglo LIAN LI O11 AIR MINI i za sada sam samo prebacio delove u njega, a za vikend ću imati valjda vremena da malo sredim kablove. Od napred izgleda ok, ali iza je sve samo natrpano i zakačeno čičkom jedno za drugo. 🤣

20230824_151349.jpg

20230824_193950.jpg
 
^ jako lepo, koji je hardver u pitanju?
 
Konfiguracija:

Asus X570 Prime
Ryzen 5700X
XPG 32 GB DDR4
Gigabyte 6900 XT Watrerforce
1 TB NVME Samsung 970 EVO
EKWB Custom Loop
 
Ja cu da malo okrenem list i da pokazem kako sam pakovao pre klijentima racunare, ali zadnju stranu. Prednja je uvek bila okej, mene je nerviralo kad je pozadi suma kablova.

Tu je i NR200P ITX kuciste koje sam bas danas prodao, ali je bilo zabavno za sredjivanje kablova i zapravo me jako dobro sluzilo.
 

Prilozi

  • Fractal.png
    Fractal.png
    974.6 KB · Pregleda: 112
  • CMNr200p2.png
    CMNr200p2.png
    2.9 MB · Pregleda: 107
  • CMNr200p.png
    CMNr200p.png
    3.2 MB · Pregleda: 105
  • Themraltake.png
    Themraltake.png
    907.8 KB · Pregleda: 104
  • Iva.png
    Iva.png
    2.2 MB · Pregleda: 103
  • CMCosmos.png
    CMCosmos.png
    2 MB · Pregleda: 104
Stigle mi sa Alija još i neke led trakice tako da je za sada kućište kompletno (dok ne odlučim da ubacim i još koji 140mm ventilator... :rolleyes:).

Anyway, Lian Li o11 su definitivno najbolja kućišta za cable management...

20230908_185711.jpg

... naročito kada uračunamo i dodatak sa unutrašnje strane koji bi bez problema mogli da koriste i kao glavni deo marketinške kampanje.

Npr. "What happens behind cable bar, stays behind cable bar!" :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

20230908_184252.jpg
 
Stigle mi sa Alija još i neke led trakice tako da je za sada kućište kompletno (dok ne odlučim da ubacim i još koji 140mm ventilator... :rolleyes:).

Anyway, Lian Li o11 su definitivno najbolja kućišta za cable management...



... naročito kada uračunamo i dodatak sa unutrašnje strane koji bi bez problema mogli da koriste i kao glavni deo marketinške kampanje.

Npr. "What happens behind cable bar, stays behind cable bar!" :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Koliko si dobio na samim performansama racunara sa tim novim led trakama? 🤣🤣🤣
 
Vi i vaše sređivanje kablova, ovako se to radi (Gigatron) :p
1000004290.jpg
1000004291.jpg
1000004292.jpg
 
Ekstra pedantno sa desne bočne strane... 🤣
 
Sta je bre ovo? Gigatron i dalje sklapa racunare iz 2005-te? :oops:
 
A tek da vidite kakvi su racunari od tehnomanije. Najjeftiniji delovi, da mogu i procesor nekako da ojade uradili bi. Zasto mi nemamo neki MikroCentar kao Ameri ili nesto slicno. Ovo je uzas sta se kod nas prodaje i sta nam se nudi. Ne mozes krsteno kuciste da kupis za pocetak.
 
Jer bi takav MikroCentar verovatno bio skuplji od Tehnomanije i opet bi vecina isla tamo jer kod nas se ljudi lepe za najmanju cenu, a onda posle dodju ovde i kukaju u temi kako su ih zajebali za ovo i ono. A ima i onih koji su procitali temu al opet kupe tamo i onda kukaju. :D
 
Nazad
Vrh Dno