Šta je novo?

Moje skrivanje kablova - iliti unutrasnjost vaseg kucista

Hvala.

43$ koštaju četiri bela koja meni trebaju. :p

Jel neko voljan da naruči za sebe i ostale koji su zainteresovani, a mi da mu pošaljemo pare? :)
 
Lako je kad ima gde da se sakriju kablovi.
 
^ Slazem se.
Trenurno i ja malo sredjujem ovo moje, malo sam se bacio na farbanje i slivovanje pa videcemo kako ce biti. Najveci problem mi predstavlja malo prostora iz maticne ploce :(
 
20150614112702.jpg
 
^

Sa Define R4 si prešao na ovo? :trust:
 
ja kad vidim fiksni hdd kejdz (u zadnje vreme ikakav hdd kejdz) odmah mi se stuzi. :)
 
@KOLOS - Da što ?

Pošto je na R4 počela plastika malo da žuti onda sam prešao na crno.

@umart - meni fiksni kejdž nimalo ne smeta.
 
Cosmos II & HAF-X stanje posle čišćenja...
 

Prilozi

  • 22.PNG
    22.PNG
    764.6 KB · Pregleda: 356
  • 55.PNG
    55.PNG
    833.2 KB · Pregleda: 349
  • 66.PNG
    66.PNG
    675 KB · Pregleda: 296
  • 77.PNG
    77.PNG
    885 KB · Pregleda: 253
^^ Stvarno uredno i pedantno, ali ovi kabli bas traze jedan dobar sleev. :)
 
Evo i moje krntije nakon malo sredjivanja, ofarbao sam pci i motherboard lim(ove), ventilatore, napravio psu cover, dodao led osvetljenje, slivovao front panel kablove, farbao i prednji i gornji deo i tako... Ima jos da se radi: slivovanje 24 pin i 6 pin pci konektora, dodavanje led ventilatora, stavljanje led trake na stranicu i tako... Treba da kupim dremel da bih mogao jos bolje da uradim ali boze moj... :)
Evo nekih slika, slobodno komentarisite i dajte neki predlog :)
DSC_0057.JPG
DSC_0058.JPG
DSC_0059.jpg
DSC_0063.JPG
 
Otvoren sam za sve sugestije i kritike.


IMG_20150623_082802.jpg

IMG_20150623_082613.jpg
 
Kako vi sakrijete da se ne vide kablovi od ventilatora.Imam ventilator pozadi i 2 venta napred na radijatoru i nikako mi ne ide od ruke da ih sakrijem.Posto idu pravo preko ploce kablovi.
 
Nema tu sakrivanja kad su direkt u plocu. Ja sam to rijesio kontrolerom koji stoji ispod cd rom-a. Em efikasno hladi em se ne vide kablovi.
 
Malo prepakivanje. Prebacio sam HDD u 3.5" slot, ventilator koji je išao uz kućište na CPU cooler, i 2 jeftina 120mm napred. Mislim da ću morati da nabavim Fan controller :D
 

Prilozi

  • WP_20150627_002.jpg
    WP_20150627_002.jpg
    901 KB · Pregleda: 198
Poslednja izmena:
Ne treba mi trenutno. Mada, moraću da nađem neku, čisto da mi PCI-E kablovi ne stoje pozadi :D

Ovaj gornji ventilator je Xilence Red Wing, i prilično je bučan na molexu (~1300rpm). Ima i 3-pinski konektor, ali ja više nemam gde da ih uključim :). Ovaj dole je neki Intex krš koji ima samo molex, i uopšte nije mnogo bučan, s obzirom na "klasu" i cenu. Zato je sledeća investicija Sentry Mesh :)
 
20150627_192138.jpg

Evo moje skrivanje kablova,moze to i bolje ali nemam zivaca.A i bas mi ruze ovi sareni kablovi od napajanja.Ali mislim da je ok.
 
Jedan moja slicka sa skrivenim kablicima, kada je otvoreno kuciste ,

10.JPG

i druga kada pc radi.

P6270009.JPG
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Onda bolje taj ventilator stavi sa unutrašnje strane, jer pretpostavljam da nema odakle da vuče vazduh ako je u tom uskom prostoru. A i taj gore što izvlači ti nije neophodan tu, jer topao vazduh svejedno ide gore.
 
Da u pravu si, a sta mislis sta bi bilo bolje da postavim raspopred ventilatora napred jedan ili dva, i sa strane iznad napajanja da budu dva ili ? Vodeno mislim da je na pravom mestu postavljeno. Ovaj gore skidam .
 
Nazad
Vrh Dno