Šta je novo?

Moje skrivanje kablova - iliti unutrasnjost vaseg kucista

Uzmi magicnu krpu i tecnost za prozore pa malo obrisi kuciste,steta je da bude tako prljavo.
nije brisan, 9meseci.. ima neke filtere za prasinu samo ova bas sitna prasina ulazi.. Ocisticu ga ovih dana, imam neke thermalthake kulere sa plavim led dioadama da ubacim, mesecima mi stoje nikako da uhvatim vremena.
 
attachment.php
attachment.php


attachment.php
attachment.php


attachment.php
 

Prilozi

  • IMG_6734 (Copy).JPG
    IMG_6734 (Copy).JPG
    223.5 KB · Pregleda: 466
  • IMG_6735 (Copy).JPG
    IMG_6735 (Copy).JPG
    192.7 KB · Pregleda: 463
  • IMG_6736 (Copy).JPG
    IMG_6736 (Copy).JPG
    209.9 KB · Pregleda: 463
  • IMG_6737 (Copy).JPG
    IMG_6737 (Copy).JPG
    159.8 KB · Pregleda: 453
  • IMG_6738 (Copy).JPG
    IMG_6738 (Copy).JPG
    313.9 KB · Pregleda: 464
.....

attachment.php


attachment.php


attachment.php


:wave:
 

Prilozi

  • IMG_6741 (Copy).JPG
    IMG_6741 (Copy).JPG
    153.6 KB · Pregleda: 459
  • IMG_6743 (Copy).JPG
    IMG_6743 (Copy).JPG
    311.5 KB · Pregleda: 455
  • IMG_6744 (Copy).JPG
    IMG_6744 (Copy).JPG
    209 KB · Pregleda: 458
^@sinda, odlicno, vrhunsko, jel to Core 3000? I kako je HDD pricvrscen? :) Svaka cast! Odlicno!
 
Bolje pitanje je sto on nema ssd :D
Ili ceka neki PCIe ssd pa da ga ukompletira skroz na skroz xexe
 
@ Scylla:
Nije Core,nego FD Arc Mini, a za hard sam improvizovao kacenje,imas tamo u temi gde sam modovao ovo kuciste sve objasnjeno.....

@ Slobomo

Ma koji ce mi ssd,on mi ionako ne donosi veci fps u igrama :p
 
sweet, ali sto ne bela tecnost :)
 
Sinda, hdd obavezno u crno :)
 
Radije bih ga ostavio ovako,mocnije mi izgleda ;)
 
Oko 3 godine bez ciscenja

xZD0hLO.jpg

325zIdf.jpg


Jos koja slika pakla u spoiler-u

yQjV9fk.jpg

jV9wKOT.jpg

VvNNp3S.jpg

dChePpl.jpg

j8h2RWb.jpg

4h kasnije, ili 3god. kasnije

dQiwdn9.jpg

HpT9Dit.jpg

Lvkj7rZ.jpg


Umelo je ovo da bude daleko bolje, cistije, utegnutije ali i ja daleko slabije stizem sada
 
Sram te bilo tako da zapostaviš računar. C-c-c, admini banujte ga :)
 
Sinda, extra, sve cakum pakum. :)

Ocz, ne kapiram kako si mogao toliko dugo da ne ocistis komp?
Jel si ti izgulio farbu sa prednje strane?
 
jadni gentle typhoons
 
Ma OCz sigurno testira koliko ce hw da istrpi svu tu prasinu pre nego sto se sve to zapali :D
 
Ocz, ne kapiram kako si mogao toliko dugo da ne ocistis komp?
Jel si ti izgulio farbu sa prednje strane?

Valjda zato sto nije bilo nikakvih problema sa temperaturama, niti sam bio svestan koliko zapravo ima prasine :) na GPU skoro da ni nije imao nikakve prasine u njoj kada sam je otvorio, bukvalno samo povrsno preko ventilatora, unutra nista sto me je iskreno i iznenadilo. Pored toga koliko god banalno zvucalo bukvalno nisam stizao kada samo pomislim da treba da izdvojim par sati pored ostalih obaveza na to. Nemam neki kompresor da izduvam na brzaka (usisivac je ovde bukvalno beskoristan, pogotovo moj) a sve ove pumpe i vuklanizeri kod mene u kraju su se prebacili na one nove, automatske sto samo odaberes do koliko bar-a da upumpa, ne moze rucno da izduvava.

Da, ako mislis na 5.25" cover-e ja sam smirglao alumijijum. To je zapravo ofarbano u mat crno pa onda guljeno tako pojedinacno da se dobije taj efekat, ista je prica i za Scythe fan controller. To sam odradio jos pre koju godinu. Imao sam u planu da isto uradim i sa donjom mrezom da bude u kompletu ali sam je ostavio kakva jeste. Mozda cu kada mi dodje opet da se igram s kucistem, imam i starog Tt Armor-a kojeg sam radio i nisam zavrsio jer sam stao s "projektom". Fali mi da nadjem par srafcica u principu i mozda da se sklapa

Ma OCz sigurno testira koliko ce hw da istrpi svu tu prasinu pre nego sto se sve to zapali :D

Test passed :D
 
Poslednja izmena:
Radije bih ga ostavio ovako,mocnije mi izgleda ;)

Slazem se, sinda, do yayca izgleda hard ovako, bez glupave nalepnice!

Jedina stvar kojoj "zameram" u citavoj formi je taj rad 360 on top - mnogo nabudzeno izgleda.. Jesi li razmisljao eventualno da ga prefarbas u belo, npr. ili neka varijanta kao hard? - Ima kojekakvih nikl sprejeva ili sl. Mislim da bi ne-crno ublazilo stvar.. Kapiram da i nema gde drugde da se metne.. Pozz
 
Slazem se, sinda, do yayca izgleda hard ovako, bez glupave nalepnice!

Jedina stvar kojoj "zameram" u citavoj formi je taj rad 360 on top - mnogo nabudzeno izgleda.. Jesi li razmisljao eventualno da ga prefarbas u belo, npr. ili neka varijanta kao hard? - Ima kojekakvih nikl sprejeva ili sl. Mislim da bi ne-crno ublazilo stvar.. Kapiram da i nema gde drugde da se metne.. Pozz
Vidi,iskreno,sve je ovo napakovano neplanski,i bolje svakako nije moglo,sto si vec reko rad nisam nigde drugde mogao da uguram,sledeci put idem na neki krste mid tower pa ce sve lepse da legne na svoje mesto.....
@ ilidan
Di belu tecnost na crveno/crnu rog plojku ;)
 
Izgleda :) ovako je ranije izgledalo, u principu je sve isto samo sto sam skinuo donji poklopac pa se vidi napajanje i kablovi koji izlaze iz njega.


i1azi.jpg

WpIQC.jpg

n8UgQ.jpg

iswrk.jpg
 
Kako se kaze taj poklopac na eng? :-D hocu da napravim sebi, mnogo mi se svidja. Jesi li ti pravio ili?
 
dodao sam jos tri ventilatora 12cm sa diodama i malo sredio kablove..
20140817_125844.jpg
20140817_134127.jpg
20140817_170001.jpg
20140817_165911.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno