Šta je novo?

Moje skrivanje kablova - iliti unutrasnjost vaseg kucista

Poslednja izmena:
Ekipa se vraca. :d
 
Ma jok, samo sam u prolazu...



... pa mi zapade za oko :d
 
LOL
 
Evo ga i moje sa novopristiglim kablovima od mixera

IMG_1088.jpg
IMG_1089.jpg


Slike su uzasne mracno mi u sobi pa je radio blic sa telefona
Ako imate neke predloge sta moze da se popravi bilo bi super, mada jos sam planirao neku belu led traku da stavim za minimalno osvetljenje i to je to
 

Prilozi

  • IMG_1088.jpg
    IMG_1088.jpg
    1,016.4 KB · Pregleda: 264
  • IMG_1089.jpg
    IMG_1089.jpg
    1 MB · Pregleda: 233
Poslednja izmena:
Jako lepo i uredno.
 
Zašto ti prednji ventovi stoje sa spoljne strane? :D Inače super je ispalo, samo bi ja na tvom mestu provukao taj kabl za GPU dole gde ti prolaze kablovi za SSD.
Inače imamo isto kućište i gpu :)
 
Dobra ideja za gpu kabl! A ventove sam promenio da budu sa unutrasnje kad sam skontao da ne mogu da vratim prednju stranu [emoji28]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@dobrivoje
Sto se tice cene, nije bilo jeftino kao sto ni ovaj hobi nije jeftin. Godinama sam hteo da imam kompletan sistem, i to mi se ostvarilo tek tokom prosle godine, kupovao iz delova sta je bilo na akcijama kod "Madjara". Cifra je negde oko 400e samo delovi za vodeno. Na to bi trebalo dodati jos 100e da je bio potreban blok za graficku kartu, ali Poseidon dolazi vec sa blokom, ali me izasao nesto skuplje nego da sam uzeo ovde polovnu kartu sa garancijom. Isao sam na tu rutu jer je kasnije lakse prodati kartu koja vec ima krsteno hladjenje koje god da izaberes, a necu morati da se pomucim da prodam blok bas za tu kartu koju bi uzeo. "You win some, you lose some" :)

Nije ni meni palo sa neba, prodao sam nalog od WoT-a za 250e, koji je bio podmazan sa 5 godina grindanja, premium tenkovima i promo kodovima sa GameStar sajta. :d

Izgleda mnogo dobro, "beš pare se ionako potroše negde.
u to ime
cheers
 
Evo i ja da se ubacim posto me kolega Kolos zezao jos odavno sto mi kablovi bili neuredni u termaltake v2 kucisti sada sam uzeo ovo i druga prica [emoji3]
96e577beb7a7b998973400138f61166c.jpg

e329376a449889c961d75d62761e50fc.jpg

1ec532366d0f4402d23e64ed974ee3ff.jpg

d99d8b2920c01746a0d82d3d7b21c42f.jpg

Nekada^[emoji2]

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Update:

IMG_1314.JPG
IMG_1315.JPG
IMG_1312.jpg

Sledi jos psu cover, i verovatno providna creva ili PETG
i kad dodje druga grafa doci ce i blok za nju.
Za 280x sad mi se ne isplati da uzimam :)
 
Zameni i taj cpu blok, ubica protoka :D
 
Videcu za cpu blok. Cekam neku grafiku pa da se zezam i sa tim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Taj CPU blok mora da se cisti na najdalje 3 meseca, jos posebno zbog tih creva koje koristis. Imao sam isti taj blok, i kada sam ga prvi put ocistio unutra je bilo mulja kao da sam orao po koritu Dunava. Najvise od creva. Creva isto preporucujem da promenis, jer se ukrute posle 5-6 meseci, a unutra budu skroz bela od plasticizera. Da ne pricam koliko ubija protok. Ali pruza odlicne performanse za taj novac.
 
Creva svakako hocu da promenim. A nisam znao da toliko prljaju. Cekam taman kad ih budem menjao pa da vidim koliko je zaprljano. Ma da odlicno hladi za sad. Ali ipak je to 360 samo za proc tako da bi bilo glupo i da ne hladi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tt Core 5 WorkLog by Pega

DSC03974.JPG DSC03978.JPG DSC04017.JPG DSC04026.JPG DSC04043.JPG

Sastav konfiguracije:

• Intel® Core™ i5-6600K
• Corsair H45
• MSi B150 Mortar Arctic
• Kingston Fury 16GB 2133MHz DDR4
• Asus Strix RX 470
• Kingston UV400 240GB
• Western Digital 1TB 64MB 5400
• Zalman ZM-600-GVM
• Thermaltake Core P5
• Corsair White 120mm
• Cable Extenders Mixer PC
• Redragon tastatura, miš i podloga
• Microlab M200
• Dell SE2716H

Računar završen novembra prošle godine. Sastavljen je za jednog sjajnog Juniora u trenutku kada je bilo dosta previranja kod HU veze i kupovine komponenata, odnosno uvoza istih, ali, isplivalo se nekako. Druga polovina HW-a je kupljena u SRB.

i5-6600K je došao umesto i5-6500, kao mali znak izvinjenja prodavca, jer ja kasnio u isporuci više od 10 dana.

Cable management je uredan & supported by Mixer PC kablovi.

Nažalost, nije bilo Tt Core 3 verzije kućišta, pa je morala nekako da se reši RAD 480 praznina i držač za pumpu kod Core 5 izvedbe. Na tim mestima su tanka, providna, crna tkanina i sunđerasto postolje za osvetljenog Axel-a iz Organizacije XIII, Kingdom Hearts.

Corsair H45 se drži na dvema gurtnicama oko gornjeg levog nosača zaštitnog pleksija Tt-a, jer su creva bila prekratka da se postavi bliže ili umesto HDD-a.

Oko zakrivljenog Dell-a je bilo dosta brige, kao i kod periferija. VA monitor je, međutim, sjajan, što sam i napomenuo u IPS temi, a periferije su sasvim zadovoljavajuće. Tastatura je agilna, miš brz, a Microlab topao i neopterećujući.

Iako je Tt Core 5 prilično veliko kućište, skladno leži na stolu i ne minimizira, takođe dominantni, 27" zakrivljeni monitor.

Ono što je najbitnije, računar je brz, tih i u apsolutno u skladu sa vremenom. S jedne strane, lepo što je naišao i5-6600K umesto zaključanog CPU-a, s druge, šteta što ne postoji mogućnost blažeg OC-a zbog limitacije B150 chipset-a.

Još jednom, Tt Core serija pruža mogućnost maksimalne skrivenosti kablova. Ono što može da odbije je, svakako, viša cena..

Fotografije kompletnog WorkLog-a
 
Poslednja izmena:
Pego da li je ovo tvoja mašina ili samo mašina za slikanje :) Odličan posao, svaka čast.
 
Dobra masina, odgledah sve slike.
 
Pego skockao si ovu mašinu kao bombonicu :)
 
Nazad
Vrh Dno