Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Овако стоје ствари пробао сам да га оптеретим 2 сата, па је стање следеће има два скрина један са вишим температурама(оптерећено стање) и један са нижим темепературама (стање 10-так минута након оперећења).Процесор је без проблема радио 2 сата, кулер на процесору је нормално радио са нешто повећаним бројем обртаја, кулер топао на додир.Једино што могу да закључим је да показивање софтвра не вреди 2 паре и питање је уопште колико је тачно очитавање.За Пегу не занима ме да сад нешто жонглирам и цедим процесор и овако на фабричком такту је веома брз, за оно што на њему хоћу да радим довољно је брз да се играм нећу јер за то имам неке друге рачунаре.Test.jpgNa leru.jpg
 
Q6600 je 65nm procesor i on, ergo, nema tih problema.

Svi 45nm inteli imaju per-core bug.

Za očitavanje temperatura koristi najnoviju aidu64.

Preskot kuler, makar bio i sa bakarnim jezgrom, nije dovoljan za overklok xeona.

Kompjuter ti se ponaša najnormalnije, nema potrebe da divljaš.
 
Pozdrav drugari.... ovo je moj problem pa ako neko može pomoći, hvala unapred

Imam stari komp sa asus P5LD2 pločom na kome je neki intel dualcore 6300 procesor. Zanima me da li je moguće neki jači od ovog da ubacim, koji bi bio najjači mogući a da ga podržava ova ploča?
Hvala svima unapred.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

A ovo je link do teme

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=412006
 
Mislio sam da može čim je 775 socket. Hvala na pomoći.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ima 945 ploča u koje može da se stavi 45nm procesor ali ovi nije jedna od tih.
 
Ova izgleda ne može ni više od 3.2gb ram-a. Definitivno moram da menjam ploču. Dajte neki predlog za neki konkkretni model sa ddr2

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ova izgleda ne može ni više od 3.2gb ram-a. Definitivno moram da menjam ploču. Dajte neki predlog za neki konkkretni model sa ddr2

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
П45, П35 било који од ова два чипсета,Асус,Гигабајт........
 
Potrebna pomoc

Ploca MSI g31tm-p21
Procesor e5450
E0 Stepping

Nema shansi da ga nateram da instalira windows 10 64bit, jednostavno vidi usb ali nece da pokrene instalaciju ili je pokrene pa ukochi
Windows 7 64bit pokrece normalno instalaciju sa USB.

Bios sam updejtovao sa onog kineskog sajta, e sada da li su instrukcije updejtovane ili ne za instalaciju win 10 nemam pojma.
Ili sam nesto propustio?
 
Dodato na predthodni 01:

- win 10 ni ne pokrece instalaciju odma zamrznut ekran, win 7 kada se pokrene instalacija pocne da ucitava fajlove i psole minut zamrzne.
ctrl alt del ne rade, mora reset

vratio sam dual core u plocu da vidim da li je do xeona i isto se deshava, da nije mobo crkla?
 
jel apdejtovan bios sa mikrokodovima?
 
Jeste updejtovan je bios.
Problem sam reshio nabavkom ZEUS napajanja 500w, instalirao i win 7 i win 10 pokrece instalaciju sa usb-a.

Interesatno da dok je staro napajanje bilo on pokrene instalaciju, onda sam ga na mem test stavljao i masu greshaka i to me samo navelo da je neshto drugo u pitanju. Medjutim, evo i na memtest sada je sve Ok i prolazi bez greshaka.

[SOLVED]
 
Poslednja izmena:
Jeste updejtovan je bios.
Problem sam reshio nabavkom ZEUS napajanja 500w, instalirao i win 7 i win 10 pokrece instalaciju sa usb-a.

Interesatno da dok je staro napajanje bilo on pokrene instalaciju, onda sam ga na mem test stavljao i masu greshaka i to me samo navelo da je neshto drugo u pitanju. Medjutim, evo i na memtest sada je sve Ok i prolazi bez greshaka.

[SOLVED]
Ja pomislio da si ti pomislio da je procesor [emoji3]

Živela makina!

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Je li e5462 bolji od e5450 ili ne?

Oh Boze, sam sebi postavljam pitanja i odgovaram. Tek sada videh da je prvi 2.8 a drugi 3Ghz.
Znachi e5450.

Zivela makina!
 
Poslednja izmena:
Oh Boze, sam sebi postavljam pitanja i odgovaram. Tek sada videh da je prvi 2.8 a drugi 3Ghz.
Znachi e5450.
.

Dobar rezultat, ali loše rezonovanje :)
E5642 je na fsb 1600 (QPM 4*400fsb), i sa množiocem 7 što ti daje marginu za overklok aproximativno NULA!
E5450 radi na 1333, množilac 9, što na iole pristojnijoj ploči i sa malo boljim hlađenjem lako može da se pretvori u 1600, i time dobiješ 3,6GHz.
Da je situacija obrnuta što se tiče fsb-a, bolji izbor bio bi 5462.
Inače su ista generacija, ista tehnologija, tako da je samo krajnji klok suštinski bitan.
 
Poslednja izmena:
Dobar rezultat, ali loše rezonovanje :)
E5642 je na fsb 1600 (QPM 4*400fsb), što ti daje marginu za overklok aproximativno NULA!
E5450 radi na 1333, što na iole pristojnijoj ploči i sa malo boljim hlađenjem lako može da se pretvori u 1600, i time dobiješ 3,6GHz.
Da je situacija obrnuta što se tiče fsb-a, bolji izbor bio bi 5462.
Medioker ploca, fin ram i gura na 4.0GHz.. nemoj tako. :)

Sent from my PandaS7Edge
 
Usrecio si se sa Zeus napajanjem :D
 
za taj klok cpu troši 150 W , pitanje je da li moćno zevs napajanje to može da isporuči u kontinuitetu :d
 
Imam jedan problem cim kloknem do kraja 30% znaci nema slike na ekranu ,nekad se pojavi
cim vratim na 20% sve uredu..
cim vratim na 30% pojavise nekad slika ali bios ne prepoznaje uopste hard disk,cim vratim na 20% bios ga vidi
 
Brate, čim ja nagazim do daske idem 60 na sat. Čim pustim gas neće da krene.

Padobranac....
 
:laugh:
 
Q6600 je 65nm procesor i on, ergo, nema tih problema.

Svi 45nm inteli imaju per-core bug.

Za očitavanje temperatura koristi najnoviju aidu64.

Preskot kuler, makar bio i sa bakarnim jezgrom, nije dovoljan za overklok xeona.

Kompjuter ti se ponaša najnormalnije, nema potrebe da divljaš.

potvrdjujem,taj sa bakarnim jezgrom pitanje je vredi li uopste nekih 4-5 stepeni nize...
 
Imam 3 pitanjca :)

Planiram da uzmem LC-CC-120 (preko emmija, 2.5K din)

Posto je pravljen za sva moguca lezista, zanima me da li ja dobijam uz njega sve 'kombinacije' (za sva lezista) tih dodataka, ili moram bas da naglasim da mi treba za 775 leziste? Bilo bi dobro kad bih dobio za sva lezista, i da kasnije ne brinem ako kupim nesto novije, pa da iskoristim ovaj LC-CC-120.

Drugo pitanje: Daje li se, i kolika (ako uopste) garancija na ovakve stvari?

Trece pitanje: Ako neko zna da ima negde NOV a jeftiniji LC-CC-120, neka posalje PM gde ima?

Hvala
 
Kada kupuješ nov kuler koji ima kačenja za više podnožja, dobiješ sve potrebne kvačice uz njega. "Univerzalni" kuleri.
Kada neki kuler postoji u varijantama zasebno za različita podnožja, iako ima isto "ime", tim verzijama se razlikuje oznaka, tražiš onaj koji tebi treba.
Garancija za nove uređaje naravno da postoji, i zakonski je dve godine.
Za treće pitanje, najpre navedi odakle si, ili sam potraži onlajn...
 
Hvala @BokiPK na odgovoru.

Ako sam te dobro razumeo, za LC-CC-120 moram da trazim oznaku koja podrzava 775 slot? Ako je tako, sta da radim ako kasnije pozelim da ga okacim na neki poslednji intel procesor? Kako da dodjem do delova za kacenje za taj procesor?

Za garanciju... huh, zanimlijivo... milsio sam posto je ovo kuler, ovo ce racunati pod 'potrosnu robu' tipa... 6 meseci max. :) Odlicno ako je 2 god, mada u principu, nema sta da se pokvari (osim ako vent ne pocne da 'tandrlja')

Lokacija: Sve sto mogu licno da kupim u Beogradu.


Offtopic:
Gledam nesto po YT, jurio da pogledam sta dolazi u paketu sa tim LC-CC-120, pa 'sa desne strane' YT predlozio neke klipove, i tako zavrsih na ovome dole: pazi ovu konstantaciju, prosto sam morao da podelim: :D

https://youtu.be/5rcS8HiGvCs?t=41

^ Ako ne pusti gde treba, premotajte na 0:41 :)
 
Poslednja izmena:
LC 120 nema u zasebnim varijantama, samo univerzalni :)

Neki drugi modeli su posvećeni samo za Intel ili samo za AMD podnožja.
Ako kod univerzalca izgubiš nešto od zakačaljki, a trebaju ti, ostaje ti ebay kao solucijia (nekada mogu da se kupe posebno), ili da se slikaš :) Tj. da menjaš kuler

Apropo snimka - Jao, komentar... :D
Da nije lik sa naših prostora, isključen mi je ton, pročitao sam samo text...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno