Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Krlja ili ne, ne bih da mi crkne, pa da kupujem novu, zbog par procenata oc-a :) mislim da je poenta ovog moda da bude sto jeftinije (ili dzabe) :-D samo me zanima koliko je za nju ok, ne idem u ekstreme :-D evo sad vrti linx na 2.7ghz 1.2vcore.
Taj vent sam koristio par dana, nuzno je bilo, krastavac, bolje tako nego bez kompa :-D
 
Krlja ili ne, ne bih da mi crkne, pa da kupujem novu, zbog par procenata oc-a :) mislim da je poenta ovog moda da bude sto jeftinije (ili dzabe) :-D samo me zanima koliko je za nju ok, ne idem u ekstreme :-D evo sad vrti linx na 2.7ghz 1.2vcore.
Taj vent sam koristio par dana, nuzno je bilo, krastavac, bolje tako nego bez kompa :-D

Sve do 1.35V je ok. Preko toga nemoj - nemaš ni adekvatno hlađenje. Imaš još đusa. Koja je memorija?
 
Sve do 1.35V je ok. Preko toga nemoj - nemaš ni adekvatno hlađenje. Imaš još đusa. Koja je memorija?

Ispravka gore,nije 2.7,nego 3.7ghz :D
Radi stabilno ovako,ne znam da li jos da guram... u biosu je stavljeno 1.2v, ovde pokazuje vise... Slikano posle linksa. Te max temperature su pipnute samo jednom,obicno bude malcice nize...
http://i.imgur.com/2Qw7hP6.jpg

a ovo su idle temp:
http://i.imgur.com/19NJUiT.jpg

A memorija je Kingston KVR800D2N6/2G x2... Imam jos jednu istu kod sestre u kompu,ne znam dal da joj ukradem :D onda ce biti 3x2gb... Jel efikasnije to,ili 2x2 dual chanel?
 
Ma onda necu da diram dok ne nadjem jos jednu,pa da bude 4x2gb... tako ce valjda biti ok?
 
Svaka cast! Zašrafi taj qler, mogu te temperature bar po 10 C još dole :p

Ne mogu, nisu originalni srafovi a i glave su poprilicno pojedene. :zgran: :bottle:

Aj slikaj ga 'leba ti :-D
Meni kad je stock postao glasan kao 3 traktora, iscupao sam ga, polozio kuciste na stranu i stavio 8icu preko stock heatsinka.... :-D samo naslonio... Temp su bile ok, ali samo u leru, tih par dana sam koristio komp samo za net :-D sad je tu cm tx2...
Nego,jedno pitanje, koliko sme da mi ide fbs na ploci p35 neo3...evo sad vrtim links sa def naponom na 3.4, pa da znam dokle smem da idem, a da ne bude teret za plocu... Trenutni fsb 1512

Evo al' mojne da me stavite u neki "najaljkavija kucista i sl." topic. :d

DSC_0033.jpg

Inace, ne prelazi 57 C pri punom opterecenju tako da je ok.
 
Koja je adresa gde se tacno moze naruciti xeon 5450,koliko je novaca,da li je teska montaza i koliko je bolji od core2quad q6600 ?
 
Taj Xeon je u rangu Q9650 (prakticno isti), sto znaci prilicno bolji od Q6600.

Ljudi su narucivali preko stranih sajtova, za nekih 30-40 evra. Npr. eBay, Aliexpress...
 
Gledam na youtube_u...imam neku Asusovu MicroATX plocu sa ddr3 memorijom.Da li bi radio zasigurno taj procesor?Vidim da su neki ljudi bas imali problema,jer ploca nije htela da pogura te procesore.Asus P5G41T-M LX3,tu plocu trenutno mucim na svakave nacine,sluzi za test varijante.Pise da podrzava core 2 quad.
 
Gledam na youtube_u...imam neku Asusovu MicroATX plocu sa ddr3 memorijom.Da li bi radio zasigurno taj procesor?Vidim da su neki ljudi bas imali problema,jer ploca nije htela da pogura te procesore.Asus P5G41T-M LX3,tu plocu trenutno mucim na svakave nacine,sluzi za test varijante.Pise da podrzava core 2 quad.

trebalo bi da moze, vidim da vec ima napravljen bios za LX,nema za LX3,ali sigurno mozes sam... ne znam koja je razlika izmedju lx i lx3,ali ne verujem da je velika

pise da podrzava:
Core 2 Quad Q9650(rev.E0,3.00GHz,1333FSB,L2:12MB)

sto je valjda isto kao xeon e5450 e0
 
Poslednja izmena:
Video sam to naravno.Hvala vam,evo nadjoh neke za oko 35-40 dolara.Pise Free Shipping.Sa adapterom.
 
Kod onog sto sam ti ja poslao link je najjeftiniji,sa adapterom. I najvise ocena ima, 203 samo na tom xeonu.
 
Samo da dodam.uzeo na Aliju E5450 za 28e,stiglo za tacno dve nedelje bez ikakvih dodatnih troskova u vidu carine,pdv-a i postarine.Procesor ubacen u Asus P5QL-E (P43) u koju je bio Intel E5200 sad ce bogami punih 6god. overklokovan na 3400Mhz sve vreme.Ubacen procesor kako treba, stavljeni mikrokodovi i sve radi ok.Graficka AMD HD6870 ne moze da se prepozna u radu sa ovim Xeonom.Moja topla preporuka svima koji hoce da se upuste u ovaj mod za nepunih 30e.Hvala svima na korisnim savetima.
 
Samo da dodam.uzeo na Aliju E5450 za 28e,stiglo za tacno dve nedelje bez ikakvih dodatnih troskova u vidu carine,pdv-a i postarine.Procesor ubacen u Asus P5QL-E (P43) u koju je bio Intel E5200 sad ce bogami punih 6god. overklokovan na 3400Mhz sve vreme.Ubacen procesor kako treba, stavljeni mikrokodovi i sve radi ok.Graficka AMD HD6870 ne moze da se prepozna u radu sa ovim Xeonom.Moja topla preporuka svima koji hoce da se upuste u ovaj mod za nepunih 30e.Hvala svima na korisnim savetima.

Lepo, lepo :) Još jedan zadovoljan Xeon-ovac. Znači, cene Xeon-a idu dole.. Pre mesec dana sam platio E5450 32e. Extra!
 
Variraju cene stalno,juce sam slao drugaru link,ponovo je 32e... :)
 
Trebalo bi da moze, ali bez nekih instrukcija... I javljace prilikom paljenja da ne prepoznaje procesor...
 
Asus P5K-E odrađen mod socketa i mikrokod update biosa, ubačen E5440, radi ko san. Sin presrećan. Sutra stiže E5450 za moju Asus P5Q-E, takođe odrađen microcode update biosa. Socket sečem kad stigne procesor. Javljam rezultate ali definitivno vredi uloženog novca.

Neko je u ranijem postu rekao da nakon dodavanja microcode-a nije imao mesta u biosu, treba obrisati stare vrednosti koje se nalaze već upisane tako da se ne dupliraju, vodite računa da "MMTOOL only shows the last 4 characters of the CPUID"


P.S. mrzelo me da čekam ali cena od 4500 za E5440 sa stickerom je meni definitivno prihvatljiva. Na Aliju mi se više puta dešavalo da naručene stvari nikada ne pošalju i novac dobijem posle 45-60 dana a cena u međuvremenu sa 20 skočila na 30 dolara (u pitanju su mikrokontroleri).
 
Asus P5K-E odrađen mod socketa i mikrokod update biosa, ubačen E5440, radi ko san. Sin presrećan. Sutra stiže E5450 za moju Asus P5Q-E, takođe odrađen microcode update biosa. Socket sečem kad stigne procesor. Javljam rezultate ali definitivno vredi uloženog novca.

Neko je u ranijem postu rekao da nakon dodavanja microcode-a nije imao mesta u biosu, treba obrisati stare vrednosti koje se nalaze već upisane tako da se ne dupliraju, vodite računa da "MMTOOL only shows the last 4 characters of the CPUID"


P.S. mrzelo me da čekam ali cena od 4500 za E5440 sa stickerom je meni definitivno prihvatljiva. Na Aliju mi se više puta dešavalo da naručene stvari nikada ne pošalju i novac dobijem posle 45-60 dana a cena u međuvremenu sa 20 skočila na 30 dolara (u pitanju su mikrokontroleri).

Gde si nasao za 4500? Kada je koliko sam video na KP-u 50-60 evra, sto je totalna sprdacina. Planiram i ja da odradim na mojoj P5KC (mada mi je novi hdd trenutno prioritet), posto je na istoj burazer odradio i radi odlicno.
 
Poslednja izmena:
Stigao i drugi proc, E5450. Montiran na Asus P5Q-E i naravno sve odrađeno iz prve. Update microcoda u biosu je odrađen još pre. Utisak je fenomenalan, razlika između E8400 i E5450 je... Ogroman. Temperature procesora su smešne. Kad odradim detaljnije testove postaviću neke rezultate, čim nahvatam malo vremena.

A za razliku u ceni ovde i na Ali-ju... pa trenutno za Ali imam drugi prioritet za mikrokontrolere koji su sada upola cene tako da ulaganjem u njih u razlici cu zaraditi par ovakvih procesora :)
 
Stigao mi je jutros neki kes na skrill za swtor account, pa bih da porucim proc sa alija.

E sad mene interesuje tu par nekih detalja.

Prvo razlika izmedju 5450 i 5440 u ceni je oko 4-5 $, a u performansama kakvo je stanje?

Zatim nasao sam po ceni 5440 neki 5472 i koliko vidim ima 3.0Ghz clock, ali FSB 1600, ploca mi je P5KC i podrzava 1600 native, jel se isplati da porucim taj, hocu li imati nekih problema?

Ako mozete dajte linkove sa kojih ste porucivali, da idem na nesto provereno...
 
Poslednja izmena:
Stigao mi je jutros neki kes na skrill za swtor account, pa bih da porucim proc sa alija.

E sad mene interesuje tu par nekih detalja.

Prvo razlika izmedju 5450 i 5440 u ceni je oko 4-5 $, a u performansama kakvo je stanje?

Zatim nasao sam po ceni 5440 neki 5472 i koliko vidim ima 3.0Ghz clock, ali FSB 1600, ploca mi je P5KC i podrzava 1600 native, jel se isplati da porucim taj, hocu li imati nekih problema?

Ako mozete dajte linkove sa kojih ste porucivali, da idem na nesto provereno...

Nema razlike između E5440 i E5450. Čak nema razlike ni u revizijama. Slobodno uzmi ono što je jeftinije. Sve preko 3.6GHz sa oba procesora u svakodnevnom radu i stabilno je čista premija. Imao jedan, imao drugi, naprezao ih, upošljavao ih na različitim pločama i sa različitim grafama. Memorija je dosta važna, ako hoćeš neki stabilniji i viši klok. Poslaću ti na pm od koga sam ja poručio poslednji E5450 (koji mi se btw činio lošiji od prethodnog E5440 C0).
 
Stigao mi je jutros neki kes na skrill za swtor account, pa bih da porucim proc sa alija.

E sad mene interesuje tu par nekih detalja.

Prvo razlika izmedju 5450 i 5440 u ceni je oko 4-5 $, a u performansama kakvo je stanje?

Zatim nasao sam po ceni 5440 neki 5472 i koliko vidim ima 3.0Ghz clock, ali FSB 1600, ploca mi je P5KC i podrzava 1600 native, jel se isplati da porucim taj, hocu li imati nekih problema?

Ako mozete dajte linkove sa kojih ste porucivali, da idem na nesto provereno...

Ako planiraš neki ozbiljniji overclock onda izbegavaj procesore sa 1600 magistralom jer im je FSB na 400MHz što je već podosta za većinu ploča a množioc mali. Traži procesor sa FSB 333MHz i što većim množiocem dakle E5450 recimo. Razlika između E5440 i E5450 nije velika, veća je u ceni ali u teoriji E5450 je lakše klokovati. Kažem u teoriji jer zavisi i od konkretnog primerka.

Bio je link pre nekoliko postova sa prodavcem koji baš deluje pouzdano.
 
Stigao mi je jutros neki kes na skrill za swtor account, pa bih da porucim proc sa alija.

E sad mene interesuje tu par nekih detalja.

Prvo razlika izmedju 5450 i 5440 u ceni je oko 4-5 $, a u performansama kakvo je stanje?

Zatim nasao sam po ceni 5440 neki 5472 i koliko vidim ima 3.0Ghz clock, ali FSB 1600, ploca mi je P5KC i podrzava 1600 native, jel se isplati da porucim taj, hocu li imati nekih problema?

Ako mozete dajte linkove sa kojih ste porucivali, da idem na nesto provereno...

Poslao sam ti link na pm.. X5472 nemoj da gledaš..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno