Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Mozda prodam ovaj i uzmem e5450, mada u odnosu na E5200 koji sam imao pre Xeona, ovo je zver :D
Ali volim da overclockujem, ni jedan procesor do sada nije bio postedjen :)
 
ja sad iz zajebancije podigao na 3.3ghz, bez diranja napona i bilo cega drugog... ram je auto podesio na 1:1... radi bez ikakvih problema,vrti linx koliko hoces... e,sad,u linxu je proc oko 60 stepeni,dok nb pici nekad i preko 70... dal je to zato sto mi je ploca na 1333,a ovako prelazi dosta? jel mogu nekako da smanjim taj plocin mnozilac,da ne bude 4 nego 3 (to iz neke teorije znam da je 4,a ramu 2),pa da mi ne predje 1333.... nemam pojma dal je to moguce,slabo se razumem u klokovanje :) al kontam da ce to sa temperaturom biti problem kad budem probao da dizem na 3.6-7, i kad dignem napon...
 
To je trenutna ponuda. Drži se ti lepo aliexpressa i e5450 e0
 
Postovanje forumasi,mene zanima sledece...trenutno imam core 2 duo 8400 u Asrock p452000wifi.E sada,zanima me koji bi xeon cucnuo u plocu koju imam i sta bi dobio sto se tice temperature i brzine,naravno da ima 12mb cache i 1333fsb.Koji bi mi xeon preporucili.
Drugo sto bi me zanimalo je,zar nije bolje da procesor bude modovan,sto se rupa tice,nikako ne bi seckao plocu...iskustva sa time ?
Hvala na odgovorima....
 
Postovanje forumasi,mene zanima sledece...trenutno imam core 2 duo 8400 u Asrock p452000wifi.E sada,zanima me koji bi xeon cucnuo u plocu koju imam i sta bi dobio sto se tice temperature i brzine,naravno da ima 12mb cache i 1333fsb.Koji bi mi xeon preporucili.
Drugo sto bi me zanimalo je,zar nije bolje da procesor bude modovan,sto se rupa tice,nikako ne bi seckao plocu...iskustva sa time ?
Hvala na odgovorima....

Temperature ce biti ok jer xeon ne trosi puno. Naruci e5450, trenutno je samo 28e... Rekose mi neki koji su imali isti dual, da je ogroman napredak... Bolje seci plocu, nije nikakav problem, a i jedva se primecuje... Ne znam dal je neko sekao procesor bas...
 
Videh pre neki dan na Limundu,tip dao i stiker i modovao procesor....pobeze mi za oko 3500 din 5420...ali ok,ja ne zurim.
Uzgred,zasto se bios pominje u temi ? zar ne bi trebalo da prepozna procesor kao i ostale za 775 ?
 
Ma ne bih dao nasim lopuzama ni isto koliko kosta kod kineza... Ovaj ti je dosta bolji, a isto kosta. I ima stiker.
 
Naravno da ce biti napredak - ti Xeoni su u rangu legendarnih Q9550 procesora. :)
 
Setili se ljudi biznisa, uloze sicu i 3 klika, sacekaju mesec dana, pa bi da zarade duplo, 60e (koliko su mi trazili za e5450)... Pa ne znam dal misle da su ljudi ovde nesposobni da naruce sa nekog sajta, ili sta vec...

Imas na par stranica unazad, ostavio sam ja link najjeftinijeg... Obavezno prebaci sajt u eure, da ti ne bi radili konverziju u banci
 
Poslednja izmena:
O kakvom sečenju ploče je reč? Zar nije neophodan samo stiker i modovan BIOS kako bi radio Xeon na 775?
I da li je MSI P6N SLI V2 kompatibilna sa Xeon procesorima? Nisam pronašao tu informaciju.
 
Ja gledao neki q6600 go verzija...medjutim,nema ispod 40-50 evra...sta znam....

Tu je i poenta ovog moda.

Zasto bi kupovao Q6600 za 50e ili jaci Q9550 za 100e, kada mozes ove Xeone da nadjes za 30-40e... ;)
(Naravno ako ti je ploca kompatibilna za mod)
 
Poslednja izmena:
O kakvom sečenju ploče je reč? Zar nije neophodan samo stiker i modovan BIOS kako bi radio Xeon na 775?
I da li je MSI P6N SLI V2 kompatibilna sa Xeon procesorima? Nisam pronašao tu informaciju.

Samo se iseku 2 zareza koja ne daju procesoru da upadne u soket... Ako ti je ploca kompatibilna sa quadovima, onda je i sa xeonom. Ima sajt par poruka unazad sa modovanim biosima, proveri.
 
Mozda moze neki obicniji, ne e54xx,na telefonu sam pa nmg proveravam
 
Da, mozda oni Xeon X3xxx sto odgovaraju Q6xxx procesorima.
 
Samo se iseku 2 zareza koja ne daju procesoru da upadne u soket...

Au da. Zaboravih na to. Mada je to najmanji problem.

Trebalo bi da nije, posto ne podrzava ni Q9xxx procesore.

Da, u listi podržanih se ne nalaze Q9xxx. Mada mi se čini da čipset podržava? Nvidia 650i?

Da, mozda oni Xeon X3xxx sto odgovaraju Q6xxx procesorima.

Baciću pogled na njih. Mada sam najviše bio zainteresovan za E5450.
 
Poslednja izmena:
Au da. Zaboravih na to. Mada je to najmanji problem.



Da, u listi podržanih se ne nalaze Q9xxx. Mada mi se čini da čipset podržava? Nvidia 650i?



Baciću pogled na njih. Mada sam najviše bio zainteresovan za E5450.

sad sam malo guglao,trebalo bi da radi,jer nalazim da podrzava i q9650,a to je to isto...

edit:
ipak nece, nasao sam ovo:
All 65nm quad core (within FSB and TDP limits); 45nm quads are not supported.
Worked: E5345 (SLAEJ)

znaci ipak rade xeoni,ali ti 53xx,koji su malo slabiji... ali opet,jaci od duala dosta
 
Poslednja izmena:
Mora da se moduje bios (ili skine gotov modovan)... Generalno radice i sa orig. bios-om ali bez podrske za neke instrukcije procesora (hvala Duletu na objasnjenju).
Elem ploca (AsRock G41C-GS) koju imam podrzava sve do Q9650 pa cak i onaj Core 2 Extreme X6800 (Conroe XE) ali... Prvo sam, nakon modovanja i stavljanja E5450, pustio plocu sa orginalnim zadnjim BIOS-om (1.40).
Upalio iz prve i u BIOS-u je pisalo Microcode update: 10676/0 a nakon ubacenog BIOS-a se to promenilo na 10676/60C. Znaci treba da bi ploca imala kompletnu podrsku za procesor.
 
O kakvom sečenju ploče je reč? Zar nije neophodan samo stiker i modovan BIOS kako bi radio Xeon na 775?
I da li je MSI P6N SLI V2 kompatibilna sa Xeon procesorima? Nisam pronašao tu informaciju.

Corvux, propustio si početak polugodišta. Seckanje ovde: link; tvoj modovani bios fajl ovde: link; preporuke za CPU: E5430, E5440 ili E5450 - najbolji odnos cene, struje, krajnjeg dobitka; preporuka za kupovinu: Aliexpress ili lokalni prodavci. Sve što pređe 35-40e, gubi sportski karakter. Na nekoj od prethodnoj stranica sam pominjao svoje rezultate E5440 na nekoj vrlo skromnoj P45 ploči - 3.6GHz bez imalo muke. U kombinaciji sa HD6850 na stock vrednostima, preko 20k poena u 3dmark06, ako je to ikakav reper. Trenutno čekam E5450, ide na solidnu P35 ploču i pod vodu, pa ćemo da vidimo gde smo :)
 
Pozdrav svima,nov sam na forumu. Hteo bih da postavim jedno pitanje pa ako moze neko da mi pomogne da resim problem...

Imam plocu Intel DQ45BC,isekao sam je i ubacio xeon 5160 sa dva jezgra i on lepo radi, probao sam i 5450 i 5345 i ploca nece da ih pokrene... Da li ova ploca podrzava quad core xeone ?

Hvala unapred na odgovoru.
 
Evo i mog rezultata. Ploca je neka skrnava G41 iz Lenovo kancelarijske masine i ima na zalost samo dva memorijska slota:S: . Fabricki Lenovo BIOS ali sam uspeo da izvalim da je AMI pa sam mogao da ga editujem. Sve instrukcije su tu. Interesantno je da bez modovanog biosa nema kontrolu ventilatora pa su svi bili zakucani na 100%. Odusevljen sam temperaturama a ventilator bih slikao ali necu jer cete mi se smejati. Nije cak ni box niti su srafovi zasrafljeni do kraja :lupko:. Naravno raspala ploca nema mogucnost oc-a ali mi je i ovo puna kapa. Odoh sad da igram Watch Dogs k'o covek :banana::banana::banana: Hvala svima!:guitar:

cpu.jpg temps_idle.jpg
 
Evo i mog rezultata. Ploca je neka skrnava G41 iz Lenovo kancelarijske masine i ima na zalost samo dva memorijska slota:S: . Fabricki Lenovo BIOS ali sam uspeo da izvalim da je AMI pa sam mogao da ga editujem. Sve instrukcije su tu. Interesantno je da bez modovanog biosa nema kontrolu ventilatora pa su svi bili zakucani na 100%. Odusevljen sam temperaturama a ventilator bih slikao ali necu jer cete mi se smejati. Nije cak ni box niti su srafovi zasrafljeni do kraja :lupko:. Naravno raspala ploca nema mogucnost oc-a ali mi je i ovo puna kapa. Odoh sad da igram Watch Dogs k'o covek :banana::banana::banana: Hvala svima!:guitar:

Pogledajte prilog 145467 Pogledajte prilog 145468

Svaka cast! Zašrafi taj qler, mogu te temperature bar po 10 C još dole :p
 
Aj slikaj ga 'leba ti :-D
Meni kad je stock postao glasan kao 3 traktora, iscupao sam ga, polozio kuciste na stranu i stavio 8icu preko stock heatsinka.... :-D samo naslonio... Temp su bile ok, ali samo u leru, tih par dana sam koristio komp samo za net :-D sad je tu cm tx2...
Nego,jedno pitanje, koliko sme da mi ide fbs na ploci p35 neo3...evo sad vrtim links sa def naponom na 3.4, pa da znam dokle smem da idem, a da ne bude teret za plocu... Trenutni fsb 1512
 
Aj slikaj ga 'leba ti :-D
Meni kad je stock postao glasan kao 3 traktora, iscupao sam ga, polozio kuciste na stranu i stavio 8icu preko stock heatsinka.... :-D samo naslonio... Temp su bile ok, ali samo u leru, tih par dana sam koristio komp samo za net :-D sad je tu cm tx2...
Nego,jedno pitanje, koliko sme da mi ide fbs na ploci p35 neo3...evo sad vrtim links sa def naponom na 3.4, pa da znam dokle smem da idem, a da ne bude teret za plocu... Trenutni fsb 1512

Ih, bre, toliko si čekao taj E5450, a sad ga `ladiš na promaju. Pa gde je donji prag estetike i poštovanja prema hardware-u?? :)

Elem, vozi FSB dok ne poplavi. Procesoru neće ništa da bude, a ploča je i onako krlja - neće biti velika šteta ako cikne :p

Jesi li razmišljao da uzmeš nešto krštenije? Vidim, pale cene poslednjih dana.. Pozz
 
Nazad
Vrh Dno