Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Ne moze tako zato sto dva razlicita kontrolera upravljaju memorijom.
 
Da se upišem i ja - p35c-ds3r sa x5460 šljaka kao leptir. Klok blagi na 3.5 temp oko 39 idle - 59 max.
I da nemoguće je koristiti ddr2 i ddr3 istovremeno. Jedino me kopka da li bi primila 16gb ddr3 - mešoviti su rezultati. Nekome oće nekome ne.
 
Da se upišem i ja - p35c-ds3r sa x5460 šljaka kao leptir. Klok blagi na 3.5 temp oko 39 idle - 59 max.
I da nemoguće je koristiti ddr2 i ddr3 istovremeno. Jedino me kopka da li bi primila 16gb ddr3 - mešoviti su rezultati. Nekome oće nekome ne.

Bez namere da pocenjujem, mislim da je 16GB nepotrebno. Svaka čast na modu, lep set, slobodno se zadovolji sa 8GB memare ako šljaka na toj plojki! :) Pozz

P. S. Imaš dobar multi na tom procu, slobodno ga razvuci na 3.8 ili blizu..
 
Poslednja izmena:
Probao sam i do 3.9 ide - sve preko je krajnje nestabilno za moj ukus. Nemam vremena sad da se zezam sa tim - rekao bih da može uz fino tuniranje sigurno 3.8 al nemam potrebe. Treba zamenim ddr2 sa tricom ako naleti nešto jeftino. Btw tx3 cm cooler ako nekoga interesuje. Probao ortakov ddr3 8gb - ovo 16 je čisto zezanje svakako nema potrebe za toliko.
 
Evo da se upisem i ja, sem sto sam flesovao bios sa hdd posto asus ez flash 2 nije hteo da mi cita usb sve proradilo iz prve. Nisam nista overklokovao, sinteticki testovi me ne zanimaju, bitno mi je samo ponasanje u realnom radu, tj premieru, photoshopu itd, itd a ne da li ce puci u prime 95 ili orthosu.
Masinica radi kao sat, videcemo u radu kako se ponasa :)
Posto je sve na difoltu u biosu, verovatno cu malo da prisredim voltaze sutra.
Untitled-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozz i tebi, samo teraj :wave:
 
Imam pitanje? Kojim temperaturama da verujem? Aida sama pokazuje niske temperature, 20c u leru, hw monitoru sam stavio tj maxx na 85C umesto na 100C i oborio za 15C sve temperature, u real temp sam isto podesio tj maxx na 85C i on oborio temperature. core temp pokazuje sve za 15c vise, pa ne znam cemu verovati? I u biosu pokazuje temp procesora 30C u leru pa zato pitam. Nekako su mi smesne ove niske temperature, pa mi je cudno, ispada da se ne greje uopste toliko - sto je nerealno. U ralnom radu na full loadu se ne greje ni ovoliko kao u testovima.
moj x5460.jpg
 
Poslednja izmena:
Temperatura 45nm Intel procesora je problematična za merenje, bilo je reči o tome ranije i neki primerci imaju shebana kola za merenje pa donju temperaturu ne prikazuju kako treba od batcha do batcha se razlikuje TJmax. Svojevremeno sam tražio TJmax ponaosob svakom Intel procesoru koji mi je prošao kroz ruke. Operacija je jednostavna jedino što treba da imaš je laserski merač temperature :d, sve se stavi na default i obori se napon, skine se kuler i očisti pasta, zalepi se molerska traka na CPU, jadan veći vent se stavi da pirka na nekih 15tak santimetara i uđe se u Win, ja sam imao jednu klotaru na nekom 2,5" disku samo sa realtempom da ne bi vukao programe i pravio load. Kad se Win podigne upališ Realtemp izmeriš temperaturu sa procesora uporediš sa onim što RT očitava i podesiš TJmax na tačnu vrednost da ti se poklope obe temperature.

Ako hoćeš baš tačno da nađeš TJmax u stepen, onda zarežeš IHS od sredine ka jednoj stranici, ubaciš sondu da legne tačno u centar i žice spakuješ u kanal, zaliješ superlepkom i izravnaš sa površinom IHSa, staviš pastu i kuler uđeš u Win, meriš i upoređuješ idle, 50%load i 100%load temperature, nažeš srednju vrednost i to ti je tačan TJmax.
 
Hvala Misko, ma ko ce sad da se upusta u te poduhvate. Nasao sam da je tj.max za moj proc 85C, pa sam tako i podesavao, svuda gde sam to podesavao temperature su sisle za 15C i pitanje je da li je to realno! Bitno mi je samo da se ne pregreva i da ne ode u vecna lovista, zato sam i pitao! Za sad ajvise verujem aidi64, jer tu nista nisam menjao, sam program ocitava bez mog podesavanja tj max vrednosti, pa aidi i verujem. Medjutim Hwinfo 64 koji sam upravo instalirao pokazuje temp.oko 40C u idle, opet dosta vise od aide koja pokazuje 24C u idle pa nisam ni sam pametan. Eventualno cu uzeti neki bolji kuler, zbog overkloka!
 
Poslednja izmena:
Ja sam izbazdario sve programe, tj tj max na 85C za moj procesor - idle temperature kako sam citao i kako kaze misko nemaju veze s mozgom, najtacnije su one u full loadu, ako su one ok sve je u redu!
 
Jeste 85 max temperatura, ali ako se dobro secam na mom LGA775 Xeon X3380 vec pri preko 65 stepeni su znali da se desavaju restarti.
 
Jeste 85 max temperatura, ali ako se dobro secam na mom LGA775 Xeon X3380 vec pri preko 65 stepeni su znali da se desavaju restarti.

Za E5400 seriju se, npr., i navodi da je max tcase temp 67 C (kod e5440, koga smo dobro apsolvirali u temi); ta temp se odnosi na IHS, a način i uslove merenja je pomenuo Misko78. Nikad mi se nije desilo da procesor koji je kvalitetno hlađen zabode zato što u sintetici bude preko deklarisane temperature 2, 3 ili 5 (i više) stepeni.

Nemojmo utvrđivati tjmax-ove, tcmax-ove, itd. sa propelerčićima od kulera gde ne znamo šta se dešava ispod, koje promene temperature u trenutku opterećenja i kasnije odstupanja, a sve mereno programima gde ne znamo da li smo pravilno podesili offset i da li tačno govore ili ne.

Najpre neki True u push/pull-u ili slično, pa kvalitetna pasta, pa onda tek mirno utvrđivanje apstrakcija dobro znanim sofverčićima ili realnije čitanje instrumentima.. :)
 
Stigao i meni E 5430,odradjen apdejt biosa i mod i radi sve ko sat ;). Ploca je P5Q i sada me interesuje koliki max fsb mogu da ocekujem?Secam se ,davno nekada,terao sam preko 500 na nekoj besnoj DFI lan party E8400 i nekim mikronima.
 
Ja sam baš E5430 pocepao na DQ6 ploči pre par nedelja, gde je išao na 4GHz za slikanje, 3.92 stabilan u Win-u (FSB 495). P5Q se po Net-u pominje u kontekstu max FSB-a 450 sa quad-om.. Zavisi i od ostalih komponenti koje imaš, memorije na prvom mestu, a svakako prvo od samog proca i ploče.. Pozz
 
Ma memorija me najvise i brine,imam tri stapa po giga,samsung neki na 800mhz.Tesko je naci sada dobru DDR2 memoriju a da ne traze bubreg :(.Hvala na brzom odgovoru.Pozz
 
Pozdrav narode, prelistao sam celu ovu temu(verovali ili ne trebalo mi je 3 dana) i mnogo me je zainteresovalo to što ovde pišete. Imam jedan računar i njega koristim za tako surfovanje, filmove, od igrica samo dotu 2, dakle ništa senzacionalno ali kao što možda i pretpostavljate ovo što trenutno imam nije dovoljno :D Od svih komponenti što se tiče Dote najkritičniji mi je CPU koji je svakako bolji od celerona e3400 koji je ranije bio tu, pa sam mislio da sada i ovaj zamenim nekim Xeonom. Pošto nisam video da je iko probavao sa mojom pločom zanima me da li bi to moglo(vidim da je G41 podržan za xeone ali nije na odmet da pitam) i koji bi mi bilo najbolje uzeti? Trenutno sa ovakvim napajanjem(srednja žalost) se ne bih bakćao sa OC, a kasnije bih uzeo i neko novo PSU pa i GPU(što bi mi isto jako trebalo ali mislim da me i napajanje koči da uzmem novo pa ću cpu prvo). Našao sam na KP e5440 za 37e sa stickerom što je meni neka razumna cena..
 
Imam stock kuler na postojećem CPU, pretpostavljam da mi ni neće trebati novi pošto ne mislim OC u neko skorije vreme?
 
sedi jos koji dan,naleti svasta od kseona,okaci i oglas na forumu i kp-u.37e je vec poprilicno za kseona,kao sto sensei pega kaze.
 
Xeoni i na Ali se kreću 32e+ koliko vidim pa neću sad da sitničarim za tih 5e pa ću videti da brže bolje nabavim pa da se bacim na posao :)
 
Nazad
Vrh Dno