Šta je novo?

Modus operandi Benchmark forum administracije - FAQ

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

DukeLander

Administrator
Administrator
Učlanjen(a)
03.11.2008
Poruke
12,144
Poena
1,205
Zbog ucestalih PM, mailova, postova, komentara, optuzbi i kleveta clanova, gde je postalo stvarno zamorno citati i odgovarati na iste te su uglavnom u zadnje vreme ignorisani, izvolite FAQ kako tretiramo odredjene situacije. Iako je vecina situacija lepo opisana u Pravilima, primorani smo na dodatno objasnjenje.

Svi odgovori na uobicajene situacije/probleme su ovde. To znaci da ce se postovi na forumu sa ovakvim pitanjima/komentarima brisati, PM ce biti ignorisan. Ako spamujete sa istima, zna se sta sledi.
U slucaju da ne nalazite odgovore na vasa pitanja/probleme, kontaktirajte nas na:

[email protected]

Najbitnije za vas od svega: sve iole bitnije odluke (bilo da su nova pravila/regulative, kako tretirati korisnika, restrikcije, kazne, banovi, itd) donosimo zajednicki.


Forum i pristup:

  • Imam pravo da se registrujem = Imas, svako ima osim ako nemas vec nalog na forumu i nisi registrovan od sistema kao spam/povratnik banovanog naloga. Detekcija vise naloga rezultuje banom svih povezanih naloga.
  • Ja imam pravo da radim/pisem sta hocu! = Nemas, moras se pridrzavati Pravila foruma koja vaze za sve, bez izuzetka.
  • Ja sam XY osoba u pravom zivotu i imam vise prava! = Nemas, svi imamo ista prava tj kako nalazu Pravila foruma. Ne zanima nas ko si van foruma.
  • Registrovao sam se i dobio instant ban/ban posle prvog posta = Detektovan si kao spam od strane sistema. Najcesci krivac je NAT-ovan IP. Pisi nam na gore navedeni mail i resicemo problem.
  • Registrovao sam se i moj prvi post se ne pojavljuje = Sistem je "posumnjao" na spam i prebacio na rucno odobravanje postova. Posle 3 posta se automatski tretira da nije spam.
  • Banovan sam, ugrozili ste mi pravo govora! = Nismo, ban je sa razlogom, pristup forumu je privilegija a ne pravo. Ako primetimo da spamujete/unosite razdor i raspravu, bicete udaljeni sa foruma.
  • Zasto je pristup privilegija? = Jer je forum privatno vlasnistvo, finansirano privatnim sredstvima i gde svih (trenutno) 120.000+ aktivnih clanova koji se pridrzavaju Pravilnika.. Ako vam se ne svidja, internet je veliko mesto.
  • Hocu da budem VIP clan! = VIP status se dobija po zasluzi i ne donosi osim titule i pristupu VIP podforumu nikakve dodatne benefite.
  • Reklamiracu svoj biznis na forumu = Mozes, gde ces kontaktirati Benchmark redakciju - sekciju Marketing i sve dogovoriti sa njima. Sve van toga tipa reklamni avatar, potpis i postovanje reklame ce rezultovati momentalnim trajnim banom.
  • Hocu sportske teme na forumu! = Ne moze jer su gore od politickih. Osim specijalnih tema za svetska takmicenja, sportske teme su zabranjene na forumu.
  • Hocu da promenim svoj username! = Moze ako je svez nalog, tipa do 50 poruka. Smatramo da nema smisla menjati imena korisnika koji su aktivni godinama i poznati po svom starom imenu.
  • Hocu forum preko Tapatalk! = Mi necemo jer je isti sigurnosna nocna mora koja nam ne treba.
  • Koliko vredi moja grafa/vredi li ovo uzeti? = Bice brisano i kaznjavano, procene nisu dozvoljene na forumu.
  • Notifikacije za nove postove/promene mi ne stizu! = Bug u plug-in foruma, cim bude ispravke, i mi cemo ispraviti.
  • 2FA mail mi ne stize, ne mogu da pristupim forumu = zbog velikog broja korisnika, forum generise veliki mail protok koji iz vise razloga moze da "trokira". Pisite na gore navedeni mail i resicemo direktnim izmenama ako vam problem potraje.

Mali oglasi:
  • Da li moze samo jedan oglas iako ne ispunjavam uslove, da ne spamujem forum bezveze? = Ne moze i nema izuzetaka.
  • Zasto mi je obrisan oglas? = Jer ne ispunjava sve uslove za objavu oglasa.
  • Zasto mi je ukinut pristup oglasima? = Jer je analizom utvrdjeno da se radi o komercijali.
  • Napravicu oglas pa cu naknadno ubaciti slike/cenu/mesto = Ne moze, odmah se brise.
  • Moze li kopija obrisanog oglasa na PM, da ne pisem ponovo? = Ne moze, pravila su jednostavna i jasna, necemo gubiti vreme zbog vase lenjosti.
  • Bumpovacu oglas (Bump!, Aktuelno!, Snizenje cene za 1 dinar i sl) radi brze prodaje = Nije dozvoljeno, oglas ce biti obrisan, u krajnjem slucaju ce biti ukinut pristup oglasima.
  • Postavicu oglas za drugara/komsiju = Mozes, ali u slucaju da se otkrije, bice ti obrisan oglas, dobices negativne poene i moguce ukidanje prava na oglase
  • Ukinuti mi oglasi iako nisu komercijala! = Oglasi su zamisljeni za prodaju viska hardvera medju clanovima koji vam je suvisan. Tacno znamo empirijski koliko i sta prodaje prosecan clan foruma. Sve sto iskace iz sablona se detaljnije analizira i ako je utvrdjeno kao komercijala, trajno su vam ukinuti Mali Oglasi.
  • Spamovacu forum da bih ispunio uslov za Oglase = mozes, ali spam se lako primeti i Oglasi lako ukidaju.

Zanimljive slike (vazi i za Video):
  • Zasto mi je obrisana slika? = Jer se ponavlja, nije prikladna, slike jeftinog soc. media humora
  • Obrisana mi slika, meni je zanimljiva, hocu objasnjenje zasto? = Jer smo mi tako odlucili zbog iznad navedenih razloga i odluka se nece menjati.
  • Obrisana mi slika i dobio sam poene a bila je bas smesna domaca politicka slika/crtez = Ne zelimo domacu politiku u bilo kakvom obliku na forumu. Po tom pitanju nemamo milosti.
  • Zasto mi je ukinut pristup Slikama? = Zbog spamovanja, ucestalih jeftinih slika sa soc. medija, ucestalih suvisnih komentarisanja slika.
  • Dokle cu biti banovan iz Slika? = dokle god odluci administracija tj od 7 dana do zauvek.
  • Spamujem Zanimljive sa slikama ali mi se broj postova ne povecava? = Postovi u Bench Clubbing sekciji se ne racunaju.

Smajli/reakcije na postove:
  • Zasto ne mogu beskonacno reakcija dnevno? = Jer su ogranicene na 10 dnevno
  • XY osoba me prati na forumu i lupa negativne smajlije na moje postove! = Ne zanima nas, lupajte i vi njemu pa kome pre dosadi.
  • Ali mene bas nervira sto mi lupaju negativne reakcije! = Ako vam je neki smajli na nekom forumu toliko bitan u zivotu, onda nemamo komentar. Takodje reakcije su sloboda izrazavanja clanova u koju se ne mesamo.

Kazne, discourage, restrikcije i banovi:
  • Dobio sam kaznene poene i mislim da ih nisam zasluzio! = Najverovatnije jesi, jer kazneni poeni se ne odnose uvek na samo jedan post vec je cesto agregacija vise prethodnih postova/ponasanja clana.
  • Ali i dalje sam uveren da ih nisam zasluzio! = Pisi na gore navedenu mail adresu i napravicemo uvid u problem.
  • Dobio sam kaznene poene i sada ne mogu da pristupim forumu/forum se sporo ucitava! = Ako pogledas svoj profil na forumu i imas vise od 10 skupljenih kaznenih poena, sistem te automatski prebacuje u "discourage mode", sto znaci da ce pristup i rad na forumu biti drasticno otezan. Discourage mode traje 10 dana.
  • Discourage mode je glupost! = Nije, pokazao se kao odlicno automatsko sredstvo za smirivanje strasti/spamovanja clanova i koje takodje stedi nase dragoceno vreme.
  • Dobio sam kaznu i napisacu komentar na PM onom ko me kaznio! = Mozes, ali bice ignorisano i moze da rezultira sa vrlo drasticnim negativnim posledicama.
  • Ne mogu da pristupim odredjenoj temi/podforumu! = Dobio si thread ban tj zabrana pristupa odredjenim delovima foruma. Te zabrane nikada nisu bez razloga.
  • Dokle ce mi biti zabranjen pristup nekoj temi? = Onoliko koliko administracija odluci.
  • Iako je naglaseno od administracije da se ne sme, samo sam malo prekrsio pravila teme, nije bilo za kaznu! = Jeste, svaka akcija u bilo kojoj meri koja je protivna uputama administracije snosi posledice.

Admins/mods:
  • XY mod me ne voli, prati me i ugnjetava! = Administracija ima mnogo bitnija posla od pracenja i ugnjetavanja clanova. Ako ste zapali u oko i admin tim vas stvarno "prati", onda ste napravili kardinalne greske koje svakako nece rezultovati ugnjetavanjem.
  • Ali ja sam i dalje uveren da me XY mod namerno sikanira! = Ako stvarno mislite da postoji osnova, posaljite mail na gore navedenu mail adresu.
  • Admin tim je placen/doniran od strane XY brenda i brani ih/brise negativne postove o XY brendu! = Ne, admin tim nikada nije nista dobio u bilo kom obliku od nikoga, radimo na cisto dobrovoljnoj bazi bez nadoknade, brendovi nas ne zanimaju niti preferiramo bilo koji brend.
  • Ali obrisali ste moj negativan komentar o nekom brendu! = Ne, normalne komentare ne brisemo, dok izlive gneva, frustracija i namernog preuvelicanog omalovazavanja bilo kog brenda ne tolerisemo.
  • Napisao sam vam mail/mailove i niste odmah odgovorili! = Posto je admin rad na dobrovoljnoj bazi a mi smo ljudi u obavezama, provera i obrada mailova moze da potraje i par dana, budite strpljivi, spamovanje mailovima nece ubrzati proces.
  • Napisao sam mail i niste mi uopste odgovorili! = Zadrzavamo pravo da ne odgovaramo na mailove ako smatramo da je bilo kakva dalja diskusija suvisna.


Ako se ukaze potreba, dodacemo jos stavki.

Uzivajte na nasem forumu,
Bench administracija
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno