Šta je novo?

Mobilkom Austria

petkods

Čuven
Učlanjen(a)
01.06.2002
Poruke
438
Poena
620
Konacno, prvog juna pocinje sa radom novi operater Mobilkom Austria. U najavi su bogate i povoljne ponude paketa i telefona, a bilo bi dobro da u ova tema posluzi kao, da kazem, trac zona, u kojoj ce moci da se diskutuje o stvarima koje ste naculi od prijatelja zaposlenih u novom operateru...
 
slazem se. prosto je neverovatno da se jedan tako ozbiljan posao ocekuje, a da (manje od) mesec dana pred pocetak rada jos uvek nema nikakvih - makar i nezvanicnih informacija (osim toga da ce se mreza valjda zvati TopNet)...
 
Poslednja izmena:
Konacno, prvog juna pocinje sa radom novi operater Mobilkom Austria. U najavi su bogate i povoljne ponude paketa i telefona, a bilo bi dobro da u ova tema posluzi kao, da kazem, trac zona, u kojoj ce moci da se diskutuje o stvarima koje ste naculi od prijatelja zaposlenih u novom operateru...


ajde prvi iznesi ovde te najave o bogatim i povoljnim ponudama paketa i telefona, ja eto nisam jos cuo nista :( a cini mi se da ti vec nesto znas
 
Phah ... šta je tu neverovatno ... paze ljudi šta rade i čuvaju u tajnosti svoje planove, da ih ne bi Tele*o* prestigao.

Možda će ponuditi N95 uz prepaid? :D

A gde će da budu prodajna mesta/korisnički centri? Koje automobile će da voze, hoće li biti brendirani kao Tele*o*ovi golfovi i puntići? Gde im je HQ uopšte? Jel' uhvatio neko 220 05 mrežu, bilo gde?

Evo ... da probamo sa ovim pitanjima? Man'te se cena i telefona ... kakve koristi će imati bilo ko od nas ako sazna za nešto što ne može da ima?
 
i seat-e... :D

btw, jel to svako birao kola koja mu se svide? malo mi cudno da imaju toliko razlicitih modela... ajd da su razlicite klase pa da razumem, visa za dise, niza za obicne smrtnike... ali ovako...

sad ozbiljno... ono sto su rekli da je sigurno da tje cene biti kao kod telenora i mts-a... pokusatje da privuku korisnike na druge nacine... kako... videtjemo...
 
Koje automobile će da voze, hoće li biti brendirani kao Tele*o*ovi golfovi i puntići? Gde im je HQ uopšte? Jel' uhvatio neko 220 05 mrežu, bilo gde?

Evo ... da probamo sa ovim pitanjima? Man'te se cena i telefona ... kakve koristi će imati bilo ko od nas ako sazna za nešto što ne može da ima?

kod mene u ZR voze samo Seat-e.
A drugar koji radi nesto za Mobilkom je dobio karticu na testiranje ali ne sme nikog da zove, samo 20tak ljudi koji su isto 061, ali je da bi nam dokazao poslao sms nasem zajednickom drugu i njemu su tri dana stizale iste poruke po nekoliko puta na dan (dobio je vise od 300 poruka!)
 
Moj kolega, koji uskoro prelazi u Mobilkom, kaže da neće to baš tako skoro. Ako za godinu dana bude normalna pokrivenost, biće dobar posao.
 
Koji će biti pozivni broj za MobilkomTopNet mrežu?!
 
Moj kolega, koji uskoro prelazi u Mobilkom, kaže da neće to baš tako skoro. Ako za godinu dana bude normalna pokrivenost, biće dobar posao.
Prijatelj koji radi za njih i zove me tamo takodje tvrdi da to neće skoro.
Plan je bio do 01.06. ali sada se vidi da nema šanse. Možda proba (za neke delove BG - skupljaju se testeri) tokom meseca, a sve ljudski da proradi - dobro je ako bude ove godine.
Telekomunikaciona infrastruktura je bagatelna poslednjih godina, ovde su cene visoke u odnosu na Evropu, ali je tržište po internim procenama ipak zasićeno.
Na stranu što Telenor razbi posednjih meseci.
 
Poslednja izmena:
Seat-i su za Telenor Xpress ... one "pokretne prodavnice" i to čini mi se da sam video dve različite vrste ... Crne Altea-a i srebrno/sive ... ne znam kako se zovu, ali veće ... Golfova sam video Boga-i-oca ... Honde nisam video ... MT:S sam isto tako video dosta puntića brendiranih, nisam video druga vozila osim njih.

Što se pokrivenosti tiče, mislim da će u prvo vreme koristiti (i gubiti sumanuto mnogo para) nacionalni roaming ... iliti, tamo gde imaš pokrivenost - koristiš TopNet, a gde nemaš, koristiš Tele*o*, ali po cenama koje su ti u paketu na koji si se inače pretplatio. Mislim da će ih tu Tele*o* drati za sve pare, a pošto mi se čini da po licenci moraju da krenu 01.06., sa tako lošom pokrivenošću koju pominju churla i prle83, mrka kapa od nekih razgovora za 1 dinar sa svim mrežama i 1000 besplatnih minuta za 200 RSD i slično.

Telefone će možda da nude, to je OK, to je jedino što mogu koliko-toliko da guraju, al' i tu je prilično "gusto" - moraju da budu bolji od Telenora po ponudi (sumanuto teško, trenutno!), a bolji od Telekoma po cenama (možda još sumanutije teško).

Možda ponude neku egzotiku od telefona, tipa Vertu, Prada ili iPhone ... :D

A da je tržište zasićeno, phah ... pa šta ti govori to što poklanjaju prepaid brojeve uz diskove (Zdravko Čolić) ili novine (Story)? Dobio sam i blizanac broj uz prošli račun ... ako znam šta ću da radim sa njim - rokni me!
 
Narocito sa ovom kombinacijom 062 prepaid, 062 8"063postpaid", ja ne znam ko nije aktivirao, svi se primili, pa i ja :)


ja sam cuo 061 i jos jedan verovatno....

zar nije 061 nmt mreza koja navodno jos uvek radi?
 
Poslednja izmena:
Narocito sa ovom kombinacijom 062 prepaid, 062 8"063postpaid", ja ne znam ko nije aktivirao, svi se primili, pa i ja :)




zar nije 061 nmt mreza koja navodno jos uvek radi?

koliko sam cuo ta mreza vise ne radi, a drugi pozivni je 060.
 
Poslednja izmena:
Mislim da im je ostavljeno dovoljno "manevarskog" prostora:
- Ponuditi nekoliko dobrih telefona us prepaid paket za realne pare
- Telefoni uz postpaid pakete sa ugovornom obavezom od 1 godine
- Besplatan i kvalitetan korisnički centar
- Tarifni paketi sa raznim pogodnostima i besplatnim saobracajem unutar mreže
itd.
 
Lichno mishljenje:
MORAJU da budu jeftiniji i da daju dobre telefone.
Osim toga MORAJU da pritisnu drzhavu tj. ratel da radi svoj posao inache cje imati maksimalno 500 000 pretplatnika.

Blago nama u vecjim gradovima, prvi cjemo da saznamo shta smo "dobili" ;)
 
Ukoliko se donese zakon da korisnik može da pređe kod drugog operatera uz zadržavanje kompletnog broja, telekom i telenor će morati da ponude povoljne pakete i telefone da bi zadrzali korisnike. Jer veliki broj korisnika ne zeli da menja operatera zbog promene broja, a kada to vise ne bude prepreka prelaziće se kod onog ko ima bolje pakete i uslove.
 
Propis o prelasku kod drugog operatera sa zadrzavanjem broja je u iskljucivoj nadleznosti RATELa. Koliko pratim desavanja u dokumentu o strategiji telekomunikacija (ima negde na RATEL sajtu) predvidjeno je da se takvo nesto omoguci tokom 2008. godine. U ovogodisnjem planu rada RATELa navedena je stavka o definisanju uslova za prelazak korisnika na drugog operatera uz zadrzavanje istog broja.

Eh, da koliko se secam Mobicom se samo smejao Telenoru kada su dali onolike pare za Mobi 063. Oni dadose 300+ miliona za licencu i jos sigurno toliko moraju da uloze u infrastrukturu a tek treba da jure korisnike. Ko li se sada smeje?
 
Poslednja izmena:
Mislim da im je ostavljeno dovoljno "manevarskog" prostora:
- Ponuditi nekoliko dobrih telefona us prepaid paket za realne pare
- Telefoni uz postpaid pakete sa ugovornom obavezom od 1 godine
- Besplatan i kvalitetan korisnički centar
- Tarifni paketi sa raznim pogodnostima i besplatnim saobracajem unutar mreže
itd.


nisam neki ekspert, ali mislim da je ova stavka o ugovoru na 1 godinu za telefon i post paid, standard u svetu, tako da ce verovatno Mobilkom to i uvesti, a to ce biti dovoljno za mnoge da predju. Ja sam to ocekivao i telenor da ce uvesti, ali oni su ocigledno bili u fazonu sto da menjamo lokalni standard koji ce nam omoguciti da zgrcemo pare dve godine... sa te strane mislim da je bio preko potreban treci operater, koji ce krenuti od nule. a sto se tice telefona uz prepaid broj - nesto ne verujem...
 
Poslednja izmena:
Seat-i su za Telenor Xpress ... one "pokretne prodavnice" i to čini mi se da sam video dve različite vrste ... Crne Altea-a i srebrno/sive ... ne znam kako se zovu, ali veće ... Golfova sam video Boga-i-oca ... Honde nisam video ... MT:S sam isto tako video dosta puntića brendiranih, nisam video druga vozila osim njih.

Seati za Xpress Altea
Seati stizu i Ibize nove (mislim)
VW Golf 5
Honde Accordi i Civic
for Telenor
 
Poslednja izmena:
Mobicom se samo smejao Telenoru kada su dali onolike pare za Mobi 063. Oni dadose 300+ miliona za licencu i jos sigurno toliko moraju da uloze u infrastrukturu a tek treba da jure korisnike. Ko li se sada smeje?
Verovatno mt:s :d salu na stranu dati 1,53 mld i 750mil nije isto uz to sto je Slaf koji je imao odredjenog udela u Mobi 63 dobio 320 i nesto miliona od Telenora i to je odmah otislo za licencu tako da je mobilkom Telenorovim parama dobio licencu. Sto se tice pkrivenosti kazu da ce do kraja o.g. pokriti NS-BG-NI zonu to cini oko 35% stanovnistva Srbije, a do kraja o.g. treba da "pokriju" 20%. Sto se tice telefona bice sigurno povoljnije nego sadasnji dzinovski pljusak, ali najbitnije sto nam treci operater dolazi je to da ce uzdrmati sadasnji duopol. Kontakt koji sam uspeo da dobijem, a vidim da vec postoji na nekim drugim forumima, za TopNet je .
 
Sve je dobro, samo da se razbije ovaj drzavni monopol !!!!
 
Super je to sto dolazi treci operater u mobilnoj telefoniji, al` da hoce bar jos jedan da uzme licencu za fiksnu telefoniju granulo bi nam sunce sto se tice adsl-a, izmedju ostalog...
 
Za fiksnu telefoniju ces se nacekati.
Ove dinosauruse iz Telekoma, tesko da ce neko u skorije vreme poljuljati na tom polju !!!
 
Telekomunikaciona infrastruktura je bagatelna poslednjih godina, ovde su cene visoke u odnosu na Evropu, ali je tržište po internim procenama ipak zasićeno.
Na stranu što Telenor razbi posednjih meseci.
Ja znam i zašto su cene ovde visoke:d a za tržište, mislim da nije zasićeno, ne bi oni uskakali da nemaju neke ozbiljne procene. A i čini mi se da je neki krajnji maximum na dve kartice po stanovniku.

@Skaarj
Ta mogućnost bi trebala jednog dana da se uvede, ali ništa ne treba očekivati tako skoro. Ratel je tek krajem prošle godine (na Telforu) počeo malo da se mrda i da pravi neke strategije, jer je do tada, svake godine konstatovana ista stvar, da su nam telekomunikacije samo ispred Albanije. Da vlada nema strategiju,...E šta će Ratel uraditi, pitanje je, skupili su ljude, dali im velike plate, pa da vidimo da li će ovi da lezilebuju;)
 
Lagano, Sbb vec ima infrastrukturu da krene sa poslom fiksnog operatera. Uskoro ce drzava morati da im to dozvoli.
 
e da, upravo ovo za SBB sam i ja cuo od insajdera u telekomu...
 
Da ste vi meni živi i zdravi, i SBB i PINK (da, PINK, ONAJ PINK) su podneli zahtev za dobijanje pozivnog broja još pre dobre dve godine ... YUBC je već napravio neki Triple-Play prsten u centru i prvim blokovima preko Save ...

Biće super zezanje ... YUBC ti prodaje Internet paket, a kao bundle će dati digitalnu televiziju i besplatno telefoniranje unutar area code-a.

SBB ti naplaćuje televizijske kanale, a dobiješ Internet i telefoniranje

Telekom ti naplaćuje telefoniranje, a dobiješ internet i digitalnu televiziju ...

I tako u krug ... ;)

Al' tema je TopNet ... ne Telekom i SBB
 
Osecam i kad dodje Mobilkom, da ce cene ostati iste ili vrlo malo nize! Samo ce ljudima zamazati oci kao sto je i Telenor uradio raznim novim telefonima i paketima za "male" pare! Usluga Telenora je minimalno napredovala u odnosu na Mobtel. Ili nije nista! U Austriji je mobilna telefonija jeftinija od fixne! Mora i Mobilkom sad da povrati malo para u Srbiji! Sve mislim da ce da daju N95 za evro!
 
Nazad
Vrh Dno