Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
verovatno nema pitanje puno veze sa bas telenor bankom, vec vise sa paypal, ali ako je neko imao iskustva sa paypal refund-om, za koliko bi sredstva mogla biti prebacena nazad sa paypala na karticu (mastercard telenor banke), nakon sto je refund na paypalu registrovan?
 
Ma daj samo broj transakcija :)
 
Moj broj ? Koji je tacan i imam dokaz u vidu mailova ili njihov ? :smoke:

tb.png

Njihov zadnji sa izvoda :smoke:
 
Poslednja izmena:
Sta ste sve placali sa toliko transakcija, meni je muka sto imam 60 mesecno (sa 3 dodatne u Piraeusu), od cega su 30ak barem po 200-400 u Koffeinu ;) (citaj sitne, smaracke, ali TB bankomat daje samo 2000, pa da im ne uzimam sve sitno :p)

Jel' se tvoj broj previse ne slaze, ili?:)

Koliko li tek imaju oni sa prvom nagradom :)
 
Telenor Banka

A tvoj ?



Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Moj je veći [emoji23]

Sta ste sve placali sa toliko transakcija, meni je muka sto imam 60 mesecno (sa 3 dodatne u Piraeusu), od cega su 30ak barem po 200-400 u Koffeinu ;) (citaj sitne, smaracke, ali TB bankomat daje samo 2000, pa da im ne uzimam sve sitno :p)

Jel' se tvoj broj previse ne slaze, ili?:)

Koliko li tek imaju oni sa prvom nagradom :)

Pa onako...
Ne moze se saznati koliko imaju, jer ne postoje [emoji3]. Nekih 7 dana sam ja cekao da saznam koliko sam ja imao, tj koliko su oni, odnosno komisija izbrojala. Ali se zabrojala ta ista komisija. Sta placam, svasta... [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
С обзиром да је просјек плаћања картицама у Србији мањи од 20 годишње,ви сте ван свих анализа и очекивања.:)
 
Jel zna neko kako naplacuju ratu za telefon u telenor banci? Da li je dovoljno da se ostave sredstva na tekucem racunu?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Jel zna neko kako naplacuju ratu za telefon u telenor banci? Da li je dovoljno da se ostave sredstva na tekucem racunu?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Tako je i cini mi se 20-og skinu ratu automatski,a pre toga te obaveste koji dan pre da obezbedis sredstva

Послато са KIW-L21 уз помоћ Тапатока
 
Tako je i cini mi se 20-og skinu ratu automatski,a pre toga te obaveste koji dan pre da obezbedis sredstva

Послато са KIW-L21 уз помоћ Тапатока
Ostavio ali nisu skinuli a ovamo kod kredita mi ostao dug za ratu (crvena boja). Pojma nemam...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Jel puštena u rad mCash usluga i od koje verzije Androida je dostupna ?

Do skoro sam imao telefon sa NFC-om i KitKat-om i nisam imao tu opciju dostupnu a sad nemam NFC ali imam Marshmallow i opet nema te opcije čini mi se s razlogom ?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Da li je neko primao deviznu uplatu iz inostranstva na devizni racun telenor banke?
 
I ja sam primao u par navrata.
Najslađe mi bilo kad je uplata za neki honorar ostala neoporezovana od strane Amerikanaca, jer im je sistem prepoznao banku kao austrijsku, pa mi nisu skinuli 30% jer sa Austrijom imaju ugovor kojim se građani At ne oporezuju dvostruko, a sa nama nemaju nikakav, pa ameri onda skinu 30%.
 
I ne treba da ti oporezuju honorar, ako se placa van Amerike.
Porez po odbitku (Withholding tax) se placa samo na kamate, dividende i autorska prava.

Za IT se moze ugovorom to tretirati i kao autorsko pravo, doduse, medjutim nijedna firma nije glupa da to uradi. Ne samo da treba da placa PPO, vec se i onda to tretira kao vlasnistvo firme, na koje se placa porez na dobit.

Sumnjam da si imao ugovor uopste sa njima da im prodajes autorska prava. Da oni zadrzavaju sva prava je nesto drugo. U prevodu, ta firma te je zeznula za 30% (nenamnerno verovatno, glupi su za takve sitnije stvari)
 
A da li treba neka potvrda da se dostavi banci?
Posto je uplata realizovana pre desetak dana (dobio sam potvrdu od uplatioca), medjutim nista se ne pojavljuje na računu, niti me je banka kontaktirala povodom toga. Tako da cu ocigledno morati ja njih da zovem.
 
Predugo je to da se ne pojavi kod nas, cak i izvan EU (iz EU INtesa nesto zadrzava koji dan za fizicka lica, za pravna ne, istog radnog dana dodje, u RF je istog radnog dana i za fizicka lica iz EU - jedan radni dan eventualno iz Koreje/US)
Nista ne moras dostaviti da bi se pojavio iznos (da bi znao da je dosao), ali treba da se popuni nesto da bi ti bio raspoloziv za koriscenje.
 
Ljudi šta se dešava sa EDB računima za nas koji imamo Telenor klik? Da li je nekome stigao račun, mislim papirni su stigli još prošle nedelje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ne treba da ti oporezuju honorar, ako se placa van Amerike.
Porez po odbitku (Withholding tax) se placa samo na kamate, dividende i autorska prava.

Za IT se moze ugovorom to tretirati i kao autorsko pravo, doduse, medjutim nijedna firma nije glupa da to uradi. Ne samo da treba da placa PPO, vec se i onda to tretira kao vlasnistvo firme, na koje se placa porez na dobit.

Sumnjam da si imao ugovor uopste sa njima da im prodajes autorska prava. Da oni zadrzavaju sva prava je nesto drugo. U prevodu, ta firma te je zeznula za 30% (nenamnerno verovatno, glupi su za takve sitnije stvari)
bila je u pitanju sudska nadoknada na ime autorskih prava, tako da su bili u pravu, i ne uzeše išta na kraju :)
 
Ti si licno imao autorska prava na nesto? Sto je u Americi bilo priznato?
 
Ljudi šta se dešava sa EDB računima za nas koji imamo Telenor klik? Da li je nekome stigao račun, mislim papirni su stigli još prošle nedelje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Možda kašnjenje ima neke veze sa ovim nabudženim računima što vrte po medijima. Ako ne stigne ni sutra, definitivno nešto nije u redu.
 
Jel' moze nekako da se prijavi KLik za EDB bez prethodne odjave u drugoj banci?
Nije valjda da mora da se ide u banku ipak - online banka ;)
 
Ako su ti rekli da moras u poslovnicu onda mora, ako se nisi raspitao onda zovi 9005 za info.


Inace danas je stigao Klik za EPS.
 
Poslednja izmena:
Ne znam jel ko spomenuo,stiglo azuriranje za TB app

Послато са KIW-L21 уз помоћ Тапатока
 
Kakva odjava u drugoj banci kad račun na klik imaš samo u telenor banci i nema veze sa trajnim nalogom ako si na to mislio
Pomenili su vec, da bi registrovao (uspesno) Klik za EDB, moram prvo da ga otkazem u drugoj banci.
Nece TB da prihvati nalog za EDB, kada stigne racun za EDB, kaze mi "neuspesna registracija".

Septimuse, da ne bi bacao minute za zvanje Telenor mreze, bolje da mi neko kaze ako zna ;) Obicno znamo vise ovde nego u CCu ionako.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno