Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Banka automatski skida zadnjeg dana, ili dan pre roka placanja (19. za vecinu racuna, 14. za Infostan, 24. za EDB), i placa racun.

SBB ne zeli da to radi, jer banke to naplacuju :) To "uskoro ce SBB" se vodi jos od 2004. :)
 
Banka automatski skida zadnjeg dana, ili dan pre roka placanja (19. za vecinu racuna, 14. za Infostan, 24. za EDB), i placa racun.

SBB ne zeli da to radi, jer banke to naplacuju :) To "uskoro ce SBB" se vodi jos od 2004. :)

Ni orion ali ja sam popunio jednu uplatu i sacuvao i sad menjam samo eventualno poziv na broj ili tako nesto ako bas promene.
 
Podizala sestra sinoć na bankomatu Telenor Banke (payoneer kartica).

Kurs je KRIMINALAN. Prvo je proverila stanje, bilo je 42k. Ona je probala da podigne 41k, nije dao bankomat. Spustila je na 40k i podigla, a meni je ostalo samo 5$ na kartici.

Sad i nikad više u TB...

Koliko sam ja video na njihovoj menjacnici online , nude odlican kurs, ne znam kako je na bankomatu. Verovatno vraca visak kasnije.

Meni se jako svidja telenor bankomat , sto mozes da podizes i evre i dinare isto tako i da uplacujes.

A i moderni su , ono touch screen i to. Nisam vidao ovakve bankomate kod nas.
 
Nista vise touch screen od ostalih bankomta koje sam koristio zadnjih godinu dana. Ima vise funkcija zbog evra, i to je to.

Naravno, pod uslovom da bankomat nije radio konverziju nepotrebno (treba da pita za ovo). Radili smo prilicno provera sa stranim karticama (Skrill, Payoneer, Wooribank), ako se izabere da bankomat "osigura" kurs (radi konverziju u dinare), j*** svi bankomati.
Ako se ne izabere, onda je skoro isto na kom god se ide. Intesa, Komercijalna, TB...

Treba napomenuti jedino da razliciti bankomati daju razlicite sume da se podignu (pod uslovom da vas kartica dozvoljava, na Telenor bankomatu moze da se podigne 70.000, na Intesa ne moze). Ovo je vazno jer vecina kartica ima fixni deo (Payoneer/Skrill barem), pa je zgodnije da se sto veca suma podigne odjednom.
 
Podizala sestra sinoć na bankomatu Telenor Banke (payoneer kartica).

Kurs je KRIMINALAN. Prvo je proverila stanje, bilo je 42k. Ona je probala da podigne 41k, nije dao bankomat. Spustila je na 40k i podigla, a meni je ostalo samo 5$ na kartici.

Sad i nikad više u TB...

Ček, a kakve veze ima TB sa kursom na payoneer kartici?
 
Kako nema, ja sam imao 400 i kusur dolara na kartici, a Telenor Banka je rezervisala sredstva po svom sopstvenom kursu.
 
Kako nema, ja sam imao 400 i kusur dolara na kartici, a Telenor Banka je rezervisala sredstva po svom sopstvenom kursu.
Tesko da ti je Telenor rezervisao na tvojoj kartici, ako ne radis tzv DCC transakciju o kursu ne odlucuje banka na cijem bankomatu podizes, vec banka/institucija koja je izdavalac kartice.
 
Videćeš kada proknjiže. Da li je pitao bankomat da li želi fiksni/siguran kurs?
 
Ne, nikad ne biram garantovan kurs.
 
Hm onda ti je to islo grubo po racunici npr. 400USD x 105.89RSD (Mastercard kurs za 23.02.) + fiksno 2.15USD x105.89RSD + 2.2%x 400USD x 105.89RSD sto u zbiru ispadne taman toliko da mozes da zaokruzis za podizanje 40k
Naravno, upit stanja ti nije umanjio raspolozivo stanje za provizije koje ce ti posle naplatiti.
 
Poslednja izmena:
Napokon,posle skoro 2 meseca postavljen je bankomat kod City Hola na B.brdu.
Operativan je.

IMG_20150226_154538.jpg
 
^Upravo sam uplatio na njemu. Šteta što je napolju, imali su puno mesta unutra.
 
Ima onaj prostor između dvoje vrata, pa samo unutrašnja vrata zaključaju. Stavili bi oni unutra, iz nekog razloga nije moglo.
 
Ta vrata se koriste za ulaz i izlaz,pa ne bi bilo baš dobro da ti se neko stalno muva iza ledja dok podižeš ili uplaćuješ keš.
 
Nesto su zeznuli i ja sam se pitao, to sam i na fb-u video.

Imaju propust , rekose da ce da isprave (a vec je radilo kako treba pa zahebali nesto :D )

Onaj "povlasceni" kurs koji vide klijenti, se sad vidi samo kad se u menjacnici direkt menja, a na listi se vidi samo onaj koji vide svi.. Ali trebalo bi da radi onako kao pre.
 
Juce oko 20h sam u maksiju platio neki racun preko onog beskontaktnog cuda (paypass...,tako valjda bese),a evo malo pre videh jos mi to stoji na cekanju,sta im toliko treba to da proknjize,skoro 24h jos malo?
 
Da nemaju i tu neku gresku :D

Inace na fbu sam isto video, ljudi su valjda placali racune u posti/nekom marketu.
I na racun naplacivana provizija 50 dinara. :smash:

Razlog je po njihovom objasnjenju kako je podesen sam aparat za kartice u tom objektu (jelte zemlja Srbija desava se i to). I aparat to vidi kao podizanje novca, a ne placanje.

Klasika, sve se radi da se kartice sto manje koriste.
 
U kojim marketima se to desava...da proverim ja sam sipao gorivo na par pumpi i kupovao hranu u maksiju i gomexu, i to sam kupovao na karticu.
 
Da to su radili i uzgleda jos rade u Posti.
Naravno da ce tako biti jer njima naplacuju proviziju za kartice. Ne mogu se svi racuni placati u Posti karticom bez provuzije. Bilo bi previse.

A knjizenje nista cudno 24h... ostaje i nedelju dana.
 
A poznavajuci sugavi maksi,vrlo je moguce da ce naplatiti,mada ako tako rade,slaba vajda da ce to koristiti sem kad mora. Meni za sad stoji da mi je na cekanju samo taj racun od ~250 kinti tj.za sad je sve ok.
 
Maxi(Delhaize) nema nikakve provizije za placanja, sigurno kolega nije stradao u Maxiju vec u Posti :).

Sto se tice Poste, to je stari problem koji ljudi iz Poste jos uvek zalivaju misleci da su mnogo pametni:

Naime, aparati za kartice u Postama nisu POS terminali vec pravi pravcati bankomati(!?) banke Postanske stedionice tako da se svako placanje karticama u postama tretira kao podizanje gotovine sa bankomata Postanske stedionice.

Tu banke ne mogu nista - to je iskljucivo odluka Poste Srbije, a narod i pogotovo penzioneri placaju debele provizije na njihovim salterima.
 
Poslednja izmena:
Maxi ne uzima dodatno. Normalni su POS a ne ATM terminali kod njih.
Provizije sa bankomata nisam nikada video na cekanju u bilo kojoj banci. Tek posle kao naknadni trosak kada se proknjizi podizanje.

Razmislite sto se poste tice da li je logicno da TUDJE racune (koji nisu racuni iskljucivo za postanske usluge) ne naplacuju ako koristite kartice a njih kosta?
Jedino je nelogicno sto i za placanje pisama i posiljki unutar Srbije, dakle samo usluge Poste, se naplacuje isto tako.
 
Poslednja izmena:
Razmislite sto se poste tice da li je logicno da TUDJE racune (koji nisu racuni iskljucivo za postanske usluge) ne naplacuju ako koristite kartice a njih kosta?
Naravno da nije logično:) Meni nije logično ni da primaju kartice pri uplati raznoraznih računa, nisam ni znao da to može.
Btw, nikada mi se nije desilo da mi neka banka ili prodavnica naplati proviziju za plaćanje (u prodavnicama), a karticom plaćam barem 80%.
 
Poslednja izmena:
Uzimaju ti u prodavnicama gde, ako ne pitas za popust za placanje gotovinom, placas vise zbog koriscenja kartice.
 
Ima toga, naravno. Kao i toga da daju popust i prilikom plaćanja karticom, sve zavisi od prodavnice. Volim ja da se cenkam sa njima, pisao sam o tome u drugoj temi ovde :)
 
Koriscenje kartice nikad nije besplatno ako mi ne platimo banka/master/visa zakida uvek posladavcu... mislim da zakidaju oko ~3% zato i oni koji rade na manjim marzama bas i ne vole plastiku...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno