Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja cisto sumnjam da je telenor banka u minusu, i pored svega iznad navedenog. :)

Koji novac se okrece na samom menjanju evra, i na kursnoj razlici.

Nijedna banka u Srbiji nije u minusu, a Telenor banka sa svojim minimalnim troskovima odrzavanja i rada mislim da tek ne moze biti.
 
Pozoveš na 9005 i kažeš im da si probio limit za ceo mesec i oni ti ga podignu za taj mesec. Imao sam slična iskustva i rešili su mi problem.
Zvao. Kazu ne moze. Moze za aplikaciju da se podigne limit, ne daju za podizanje sa bankomata.

Mada je rekla prosledice pa ce me zvati, ali ne zvuci neupucena, ne verujem da ce moci.
 
Zavisi kako ko ;).
Priznajem, nisam probao, ali 10K EUR = 1.200.000RSD, sto znaci previse paketica dinara za moj ukus.

Ja cisto sumnjam da je telenor banka u minusu, i pored svega iznad navedenog. :)
Pa zvanicno je u minusu proslu godine, tacno onoliko koliko je Telenor u plusu naspram prethodne godine :)

Koji novac se okrece na samom menjanju evra, i na kursnoj razlici.
Jedina stvar u kojoj jesu u plusu, medjutim kamate koje se dali na stednju su prekrile taj plus :)

Nijedna banka u Srbiji nije u minusu, a Telenor banka sa svojim minimalnim troskovima odrzavanja i rada mislim da tek ne moze biti.
Zvanicno jeste. Nezvanicno nije, jer to sto su u minusu je u stvari Telenor u plusu, pa je samo pitanje na kojem se racunu nalazi novac, tj. na koju firmu se vodi - a posto je Tnor vlasnik TB, onda je u kompletu svejedno.
 
Нису све банке у плусу,све ове пилићарске су у минусу а од звучнијих су Збер,Хипо,Пиреус,Марфин,МТС:) и не може то тако,на губитку али на добитку.Гледамо регистровани субјект у Србији а не читаву групацију у Европи или свијету.Ником се не исплати имати ћерку фирму и покривати њене губитке годинама.
 
Nije isyo. Telenor Srbija je vlasnik i upisuje sebi profit unexto Telenor Banci.
To nije nista nelegalno ili cudno. Jedino ne smeju imati ispod odredjenog % depozita. A TS ne pokriva "gubutke" TBa vec umesto TBu ih pripisuje sebi skroz legalno.
 
Ко је власник Теленора Србије?Вртимо се у круг,само ми једноставно реци како је досад пословала ТБ на основу званичних њихових извјештаја?Па зар њима није у интересу ако су пословали с добитком да тако и прикажу,умјесто губитка.Како је онда тако лоше пословао Теленор ако добитак банке приказује као свој и хоће ли њихове евентуалне губитке покривати из Норвешке?Мени свеједно,али по томе онда ниједна банка у Србији није у губитку иако званични извјештаји то говоре.
 
Nisi skapirao foru za kredit?

Neko dodje u Telenor, uzme telefon od 100.000 na kredit preko TB, njima placa 0% kamate. TB odmah daje Telenoru 100.000, i ona je u minusu 100.000. Ona mesecno dbija 100.000/24 kao rate za kredit i sa time je u plusu. Posto jos uvek niko nije skroz otplatio svoj kredit, jer banka posluje manje od godinu dana otprilike (ili taman toliko negde?), a nisu svi uzeli odmah tada kredite (nije ih ni bilo odmah), znaci da je banka dala iznos Telenoru koliko kosta telefon, a ona tek ubira rate od klijenata - i na tim ratama nema zvanicne zarade.
Telenor ima ukupnu zaradu jer prodaje telefon po vecoj ceni nego sto on normalno vredi, i plus tarife po vecoj ceni, ali Telenor Banka nema nista od toga.

Zasto je ovo islo ovako - da bi se promovisala TB samo.

Plus TB mora da isplacuje kamatu na sredstva koja stoje na racunu, a jos uvek nema prave kredite, u stvari nema zaradu od kredita, pa nema ni cime da pokrije to.

Nadam se da shvatas.

TB je do sad poslovala u minusu, i ovu godinu nema za sada na osnovu cega da ne posluje opet u minusu, a mozda i sledecu.
Ali to je samo na papiru, zvanicno, a opet Telenor Srbija ima istu zaradu koliko bi imao i da TB naplati deo kredita kao uslugu. A firmi je nebitno da li se nesto vodi na cerku ili na glavnu firmu za sada.
(porez na dobit se "sabira", tj. gubitak TB-a moze Telenor da otpise kao svoj trosak)
 
5000ke nisam video mesecima. Znaci po 2000 max a ni njih nemaju puno.
 
@Алфа
Тај начин пословања не ваља,није нормално да једној фирми није битно да ли фирма кћерка има добит или губитак,није добро ни за клијенте који траже стабилност и успјех(банке а не телеком. фирме),логика основна,све остало спада у малверзације.Има случајева гдје фирма оснује још предузећа и сви су зависни,повезани,свако свакоме даје кредите,добит итд. док неко из тог ланца не пропадне и повуче све за собом(нпр. Бобар банка)ТБ је посебно предузеће у Срб. и лако је угасити кад више не буде остваривала свој циљ а ако овако буде ноншалантно пословала и наредних година... надам се да неће.:)
 
Poslednja izmena:
Ali Tnor je osnivac i odgovara za cerke firme.
 
Neko dodje u Telenor, uzme telefon od 100.000 na kredit preko TB, njima placa 0% kamate. TB odmah daje Telenoru 100.000, i ona je u minusu 100.000. Ona mesecno dbija 100.000/24 kao rate za kredit i sa time je u plusu. Posto jos uvek niko nije skroz otplatio svoj kredit, jer banka posluje manje od godinu dana otprilike (ili taman toliko negde?), a nisu svi uzeli odmah tada kredite (nije ih ni bilo odmah), znaci da je banka dala iznos Telenoru koliko kosta telefon, a ona tek ubira rate od klijenata - i na tim ratama nema zvanicne zarade.
Telenor ima ukupnu zaradu jer prodaje telefon po vecoj ceni nego sto on normalno vredi, i plus tarife po vecoj ceni, ali Telenor Banka nema nista od toga.
Ово ТБ може да ради али тек на 10. мјесту,то није приоритет.Зар није једноставније као Телеком Србија,продаш телефон на 24 рате и уз мјесечну претплату плаћаш и рату телефона.
 
Jeste, kao sto rekoh, to verovatno rade da bi promovisali koriscenje TB, prenosenje zarade (jer inace moras ici da uplatis za ratu).
 
Pa neces obe strane dobiti istog dana :)
Naravno da zavisi od kretanja kursa, ali ove godine je kurs bio toliko inertan, da je bilo maltene pravilo, a ne izuzetak.

A razmisli ovako, i da dobijas izmedju menjacnica obratne kurseve, koliko ce biti razlika? 10-20 para po EUR? Ko ce nositi po 10.000EUR u kesu na tu daljinu da bi zaradio 1000RSD?

Ovo mi je jako zanimljivo...

Na koju daljinu ? Gde su menjačnice ? A na još veći iznos...
 
Pa kazes da na 10 000 evra, ide 1000 dinara, a na 30 000 evra, 3000 dinara jel tako ? Pa da menjam 20 dana, nije loše... Mene samo buni što si napisao na tu razdaljinu ?
 
Ma ja se ponekad i pitam kako rade te menjacnice, i na koju foru se i dalje mnoze, jer, margine su im ekstremno male. I sad, 'ajde i nekako te sa najboljim kursevima jer navaljuje dosta ljudi, pa se nakupi (mada oni i drze velike pare zarobljene u tom poslu, tako da je i to mozda van ekonomske logike), ali one spustaju marze malim menjacnicama toliko da je to malo i smesno. Upoznat sam donekle sa prometom tih manjih, jer drug drzi jednu, i taj posao je postao prilicno tunjav, cak i ako se vara na dazbinama i nekim pravilima. A nekada je radio ekstremno dobro za tako mala ulaganja u posao.

Zbog njega sam i pitao da li ima neka koja daje bolji kurs od ove kod Beogradjanke, u Resavskoj, jer on tamo ide kada mu nestane nesto od valuta, a bukvalno je takva situacija da mu i 5 ili 10 para pravi razliku.
 
Pa kazes da na 10 000 evra, ide 1000 dinara, a na 30 000 evra, 3000 dinara jel tako ? Pa da menjam 20 dana, nije loše... Mene samo buni što si napisao na tu razdaljinu ?

Pa 500+ metara su udaljene. Nosices 3.6 milliona dinara u kesu?
Neces to imati svaki dan nego bi morao da juris stalno da li je danas taj dan i doba :)
 
Kako se aktivira dodatna kartica kada stigne? (ne mogu kroz moj racun, kaze "Client is not authorized...")
 
Ja moju negde danas izgubio, starter paket. Kako ide to sa dodatnom,ili mora reizdavanje ? jel beše 500 dinara ?
 
Kako se aktivira dodatna kartica kada stigne? (ne mogu kroz moj racun, kaze "Client is not authorized...")
Gde si tacno pokusao? Treba da moze u android aplikaciji u sekciji Kartice. Tu se definise i PIN.

Ja moju negde danas izgubio, starter paket. Kako ide to sa dodatnom,ili mora reizdavanje ? jel beše 500 dinara ?
Blokiraj staru TRAJNO preko aplikacije i trazi reizdavanje, 500rsd.
Dodatna kartica je kartica ovlascenog lica.
 
Poslednja izmena:
Ok. Hvala. Blokirao placanje, na sva tri kanala. Rekoh mozda je pronadjem.
 
Mogao si da ides i na privremenu blokadu, no dobro, moze i tako kako si uradio.
 
I ja sam ovlastio jednu osobu, karticu je morala da aktivira iz svoje aplikacije, meni je to nedostupno. Jedino mogu da je blokiram u bilo kom momentu.
 
Imam isto ovlascenu osobu koja uopste ne koristi android i ne mogu da se setim kako sam aktivirao karticu. Verovatno na bankomatu ili web aplikaciji.
 
Probao sam iz e-Bankinga (web), isto kaze "unauthorized".
 
Stiglo azuriranje app sa novim funkcijama. Jos malo i postase prava banka ;)
 
Kad bre stiglo azuriranje?
Meni nista nije stiglo, koja ti je verzija aplikacije?
EDIT:

Sad je i meni stigao aupdate.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno