Šta je novo?

Mobi Banka (2024)

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Srećna Nova godina! 😀🍻

Meni banka sad naplatila sms uslugu 440. Meni nije stigao sms za naplatu kao do sad sto stizalo kad su uzeli 500 za karticu i ostala obaveštenja za transakcije.
 
Cacni malo podesavanje za SMS obavestenja za odliv, mozda je neki gremlin.

Danas je i sajt otezano radio, ko zna sta su petljali.
 
Pozdrav
Korisnik sam "Mobi Banke", zanimaju me neke ostale informacije pa se nadam da cu moci da ih dobijem na ovom mestu bez zvanja call centra, nekako mi tako jednostavnije.
Do nedavno sam bio imao neku "CREDIT" card kod Eurobanke, ali sam raskinuo sam tim g****, jer i nakom isplacenog iznosa koji mi je odobren od 70.000RSD opet nasli da placam neku clanarinu i ako sam kredit isplatio cak i neki mesec ranije... no to je druga tema....

Uposlen sam u firmi, kao sto rekoh racun mi je kod Mobi Banke, uzeo bih neke uredjaje bele tehnike ali ne znam kako to ide kao osiguranik, da li na slicnom principu imaju te CREDIT card ili ide to na druigaciji nacin i kako.
Da napomenem da poslovnica nemam u mom gradu samo bankomat...
Ako neko moze da mi navede u kratkim crtama sta mi je potrebno od 'dokumenata' da bih recimo otisao kod nekih firmi koje prodaju tehnicke uredjaje da bih to uzeo na rate.
Da odma navedem da ne bih da uzimam "kerdit" od 100.000 da bih na kraju vratio 120.000din :)
 
Članarinu, odnosno mesečno održavanje kreditne kartice bi svakako plaćao sve dok je aktivna i trebalo je da je otkažeš onda kada si pokrio minus ili platio preostale dospele rate. Mobi trenutno ne naplaćuje održavanje kreditne, ali ima drugi troškovnik, u smislu da se plaća podela na rate, što i većina drugih banaka radi. Praksa je takođe da neke od njih na svojim terminalima ne naplate, ali na tuđim ide taksa za podelu na rate. Raiffeisen je izolovani slučaj gde je uslov da transakcija bude preko 5000 dinara da bi se delila na rate na bilo čijem terminalu. Ako se plaća na vreme, nema kamate i ide održavanje kartice od 290 dinara mesečno.
 
Prihvatio sam ja to od starta, da preko odredjenog iznosa rate mesecno doplatim jos tih nekih 260-280din. Ali kada sam prevremeno isplatio taj kredit otisao sam kod njih u poslovnicu i dobio sam odgovor sda mi je racun u stanju mirovanja i da nemam vise nikakvog duga, dok nakon mesec dana mi nije doslo da platim jos neku mesecnu clanarinu i zahtev za promenu PIN-a gde i od tog dana 2 godine unazad nije stigao PIN, rauzmeo bih da na moj zahtev zamenu PIN koda, da je faktor moja greska, ali mi nije bilo jasno zasto njihove greske da ja placam jer mi navodno uz karticu nije stiao i PIN, tako nekkao covek dodje do zakljucka da to tako namerno rade (jer znam jos korisnika od Eurobanke koji nisu dobili PIN a na zahtev nobog PIN-a naplacuju oo 500RSD)


btw sta mi je potrebno da zatrazim od firme da bih mogao da uradim za neki odredjen uredjaj podele na rate da mi se autoamtski skida sa racuna kada mi npr plata legne na racun. Da li je to izvodljivo bez poslovnice u mom gradu?
 
Да ли Моби банка шаље месечни извод о дневним променама на рачуну штедње по виђењу? У уговору који сам потписао при отварању рачуна пише:
Banka se obavezuje :
· da evidentira sve dnevne promene na dinarskom depozitnom računu i da Klijentu jednom mesečno, bez naknade, na trajnom nosaču podataka, dostavlja obaveštenje - Izvod o prometu i stanju na dinarskom depozitnom računu i to u tekućem mesecu za promene nastale u prethodnom mesecu
Наслов уговора је „Ugovor o otvaranju, vođenju i gašenju dinarskog depozitnog računa po viđenju”, што значи да овај тип рачуна ословљавају са „динарски депозитни рачун по виђењу”. По овоме би требало да шаљу, али још нисам добио извод за штедни рачун, само за текући.
 
Kakva kamata sad? Zašto samo ne skinu lepo pošto ima sredstava? Imao sam malo novca koliko da mi skinu za održavanje i da mi ostane malo plus do plate. Oni su mi uz održavanje skinuli za neki sms poruke sto stizu 440 dinara. Zbog toga sam otišao u ovaj minus. To mi uopšte nije rečeno da se sms naplaćuje, pa još čak toliko. Odem do Yettela ona tamo nista ne zna.

Screenshot_20240110_232034.jpg
 
To ti nije opravdanje, prva i osnovna stvar kod bilo koje banke je da pogledas Tarifnik, osoblje u Yetelu nije osoblje Mobi Banke, zato i ne znaju a i ne treba da znaju jer to nije njihov posao.

 
Srećna Nova godina! 😀🍻

Meni banka sad naplatila sms uslugu 440. Meni nije stigao sms za naplatu kao do sad sto stizalo kad su uzeli 500 za karticu i ostala obaveštenja za transakcije.

Kakav SMS su ti naplatili 440 dinara?


Kod plaćanja računa preko IPS Skeniraj, da li može da se menja sadržaj nalog?

Volim da upišem svoju svrhu plaćanja, ali izgleda da ne može.
 
Kakav SMS su ti naplatili 440 dinara?


Kod plaćanja računa preko IPS Skeniraj, da li može da se menja sadržaj nalog?

Volim da upišem svoju svrhu plaćanja, ali izgleda da ne može.

Neki sms servis tip 501. Kako to da isključim ili da odem do njih u poslovnicu tamo gde sam otvorio račun. Danas isao u neku drugu čisto da pitam o čemu se radi, ali pojma nemaju.
 
Udjes u aplikaciju > odaberes Moja banka > Prebacis na NE sva SMS obavestenja koja ne zelis da primas/placas.

Lepota ove banke je da ti poslovnica ne treba, iskoristi tu pogodnost :)
 
Udjes u aplikaciju > odaberes Moja banka > Prebacis na NE sva SMS obavestenja koja ne zelis da primas/placas.

Lepota ove banke je da ti poslovnica ne treba, iskoristi tu pogodnost :)
Ok to hvala. Samo kako da im platim ovo pošto nisu sami skinuli?
 
Pa prebaci pare na tekuci, sami ce da se naplate cim budu imali odakle da zagrebu :)
 
Imam para na tekući zato me zbunili sto su mi poslali poruku sa slike.
Ovako sam podesio. Valjda je sad ok. Nek ide na mejl da bar negde imam uvid osim u app.
Screenshot_2024_0111_115127.jpg
 
Nece oni odmah to da skinu cim ubacis pare, proci ce par sati do dan.

Samo stavi kes i ne brini, kad treba oni da naplate to radi perfektno :)
 
Danas mi stigao mail od banke da su mi odobrili kreditnu karticu,koja mi ne treba da li sada trebam da je se "odreknem" ili jednostavno da ignorisem taj mail?
Pise da prihvatim ponudjene uslove do 03.02 u aplikaciji.
 
Ignorises, odobrena znaci da ce da te zove agent da te smara.

Ako ti ne treba odbij
 
‚Nemojte ignorisati ponude koje od njih dobijate, odbijte ih uvek. Tako ćete uštedeti vreme i gnjavažu agenata.
Nego, rekoste mi ovde da se rate za kreditnu naplaćuju 15-og sa tekućeg. PRIjatelju se ništa nije naplatilo ni danas. Šta može da bude problem? Ima sredstava.
 
Danas plaćao nfc-om i namerno nisam otključao niti otiskom niti licem i plaćanje prošlo kako je moguće?
 
Divota božija, neko ćorne tel i fino može da se nakupuje dok ne blokiras kanal placanja
 
Ozbiljno, a ne može da ti ćorne karticu i isto tako plaća beskontaktno.
 
Dok ti nadjes računar... S tel u 2 sekunde iskljucis kanal
 
Kanal ima limite, dnevni, za broj transakcija, podesis i boli te uvo
 
Nazad
Vrh Dno