Šta je novo?

Mnogo problema

moca87

Slavan
Učlanjen(a)
07.01.2007
Poruke
277
Poena
330
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600G & Noctua NH-U9S
Matična ploča
Gigabyte B450 I AORUS PRO WIFI
RAM
Kingston Renegade 2x16Gb 3600MHz
Storage
Corsair MP510 240Gb & WD RED 4Tb
PSU
FSP Hexa 350W
Kućište
HP 490 G2
Miš & tastatura
Xiaomi & Logitech K360 wireless
Konfiguracija iz potpisa.
Desava se da prvo cursor pocne da baguje, kad pomeram misa, pa onda muzika blokira, i naravno komplet blokira, pa se povrati i radi.
Pa se to ponovi jos jednom, malo jace, da tako kazem, i opet se povrati, da bi nakon pola sata blokirao totalno i mora da padne restart.

Kad restartujem nece da detektuje hard diskove, cak ni posle nekoliko restarta.
Da bi proradio moram da iskljucim struju i sata kablove iz hard diskova, ostavim tako minut-dva i upalim komp.
Desi se da se ni posle toga ne upali odmah, nego blokirao dok podize windows, ali posle restarta proradi.

Jos jedna stvar, desava se da se komp upali i krene da podize windows, sve je u redu, ali nema slike na monitoru, cak se ni monitor ne iskljucuje u stand by nego je samo crna slika.

To sa monitorom se desava vec neko duze vreme, a ovo prvo, u poslednjih nedelju-dve, bas je postalo aktivno.

Desava se i kad je komp overklokovan i kad nije.
Sinoc sam pustio Orthos dok je bio overklokovan i blokirao je nakon nekih 40min, i u toku toga, ako je za verovati programu Smart Guardian, naponi DRAM, ATX+5.0V, CHIP+1.5V, ATX+3.3V, VBAT+3.0V su padali bar za pola vrednosti, a napon CPU-a je podesen na 1.375V, u toku testiranja je bio konstantno na 1.36V. Samo je procesor bio klokovan (na 2.5GHz), memorija je bila na 1000MHz CL5 @ 2V.

Danas sam pustio Orthos, sve na default i blokirao je nakon nekih 15min, inache kad gledam neki film u 1080p ili kad igram neku igru (iako i ne igram bas) sve je u redu.

Sve sto se desava, nema nikakvog pravila kad ce da se desi.

U cemu je problem?
 
Poslednja izmena:
Pokusaj da se poigras sa hpet opcijom u biosu.
Mozda pomogne.
 
Zaboravih da kazem, kad mi se desavalo ono da blokira pa se povrati, tad je i pucao net. Ako to ima nekakve veze, net ide preko mrezne, pa pravim PPPoE konekciju. I koristim TinyXP Rev. 09.
A za HPET, u Biosu ima samo Enable i Disable.
 
Poslednja izmena:
Pogledaj kondenzatore na ploči, ako su naduvani najverovatnije ti je i napajanje u problemu. Otvori i njega pa pogledaj kondenzatore i uopšte da li ima tragova pregrevanja ili gorenja...
 
Instalirao sam svez OS, oscilacije napona pri testiranju Orthosom su i dalje tu, bez obzira da li je overklokovan ili ne, i dalje se desava da nema slike na monitoru.

Sada detektuje hard diskove bez problema i kad blokira, blokira normalno, odmah. :)

U trenutku pisanja ovoga, prolazi Orthos vec 11sati, na 2.0GHz @ 1.275V, memorija na 800MHz @ 1.8V. Sada nisam primetio nikakve oscilacije napona.

Evo i nekih slika...
 
Poslednja izmena:
Konfiguracija iz potpisa.
Desava se da prvo cursor pocne da baguje, kad pomeram misa, pa onda muzika blokira, i naravno komplet blokira, pa se povrati i radi.
Pa se to ponovi jos jednom, malo jace, da tako kazem, i opet se povrati, da bi nakon pola sata blokirao totalno i mora da padne restart.

Kad restartujem nece da detektuje hard diskove, cak ni posle nekoliko restarta.
Da bi proradio moram da iskljucim struju i sata kablove iz hard diskova, ostavim tako minut-dva i upalim komp.
Desi se da se ni posle toga ne upali odmah, nego blokirao dok podize windows, ali posle restarta proradi.

Jos jedna stvar, desava se da se komp upali i krene da podize windows, sve je u redu, ali nema slike na monitoru, cak se ni monitor ne iskljucuje u stand by nego je samo crna slika.

To sa monitorom se desava vec neko duze vreme, a ovo prvo, u poslednjih nedelju-dve, bas je postalo aktivno.

Desava se i kad je komp overklokovan i kad nije.
Sinoc sam pustio Orthos dok je bio overklokovan i blokirao je nakon nekih 40min, i u toku toga, ako je za verovati programu Smart Guardian, naponi DRAM, ATX+5.0V, CHIP+1.5V, ATX+3.3V, VBAT+3.0V su padali bar za pola vrednosti, a napon CPU-a je podesen na 1.375V, u toku testiranja je bio konstantno na 1.36V. Samo je procesor bio klokovan (na 2.5GHz), memorija je bila na 1000MHz CL5 @ 2V.

Danas sam pustio Orthos, sve na default i blokirao je nakon nekih 15min, inache kad gledam neki film u 1080p ili kad igram neku igru (iako i ne igram bas) sve je u redu.

Sve sto se desava, nema nikakvog pravila kad ce da se desi.

U cemu je problem?

imao sam slicnih problema, ne bas istih ali...
naime u pitanju beshe CPU AMD Athlon 5000+ Brisbane.
Graficki u 2 d je windows zezao, Winamp dok ide muzika bagovao - neke grozne zvuke je pustao, restartovao se komp kad se pusti OCCT a pritom nista nije bilo OC.
To sto je grafa u 2d zezala me je navelo na to da posumnjam na istu ali kad sam
je zamenio drugom pa trecom shvatio sam da je procesor.
Naime blago je ''shiznuo'' mada nije crkao.
Mozda je memorijski kontroler pobrljavio.
Zamenio sam procesor i sve je radilo kako treba.
Konfa je bila:
ASUS nFORCE 590 Crosshair
AMD 5000+ Brisbane
Gainward 8600GT GLH
2GB DDR2 @ 800MHz Kingston HyperX
MS Pro 550W
tako da, u tvom slucaju, hmmm mozda i proc zeza.
:type:
 
Nazad
Vrh Dno