Šta je novo?

Mirror's Edge 2

Presao igru. Za mene je igra odlicna.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ja tek poceo ali za sada mi se svidja. Mada je tu verovatno pomogao i Quantum Break koji mi se na 2fpsa zgadio :d
 
meni se dopada novi me. istina, malo je sumnjiva "živost" tog open world-a, ali nije lako napraviti da nešto gledano odozgo izgleda mnogo živahno. misije kao i prošli put, upravljivost mi deluje čak malo bolja nego u prvom delu. "navigacija" radi kao sat :) i donosi taj stari parkur 3p.

ono što mi se definitivno ne dopada je što sam potrošio desetine minuta da ga nateram da radi kako valja, i to i dalje nije to. svakih par sekindi štucne bez razloga, pa onda radi kao sat celih dve - tri minute, pa opet štuca. bolje rezultate postigne kad process stavim na high priority, ali to je svinjarija. moglo se to pečovati od tad pa do sad. nadam se da plaćena verzija radi mnogo bolje nego ova. sećam se da je i prvi deo katastrofalno zaseckao kad je puklo neko stalko pri početku (physx), ali ovo secka na dobrano oborenim setovanjima.

druga stvar - ljudi spominju vr. kapiram da bih bio zadovoljan i sa bazičnom headtracking podrškom, ali je, kao i u dying light-u nema. zašto spominjem dynig light i me u istoj rečenici? zato što su igre sa ovakvim izvođenjem (nazovi parkur gledan iz prvog lica), kao stvorene za neki edtracker ili trackir. ko se navuče na hedtreking u fps-ovima kao ja sa rust-om, ima problem kad ponovo mora sve mišem ili gamepadom. ovakvoj igri bi to donelo potpuno novi nivo imerzije, a i predstavljalo bi više od pola posla ka pravom vr portu.
dakle odvojene kontrole gledanja i kretanja plus trackir podrška, rešavanje fukncionalnosti na nekim računarima (na žalost i mom), i skoro da su napravili sjajnu igru.

iskreno, meni ne smeta copy / paste fazon, jer je ovakvih igara jako malo, a ne bih rekao ni da je oboren nivo kvaliteta koji je imao original. uvek mi je nekako prirodnije da igram hub oriented open world (čitaj - dobro zamaskirano linearno stablo misija) nego klasičnu "za rukav me vuče" hodnik skriptu, no to je stvar ukusa. priča je nabijena emocijama ali sinematici mogu da se skipuju, pa je realno i nisam baš najbolje ispratio. veliki plus za developere koji pojednostave skipovanje sinematika!!!

solidno.
 
Nazad
Vrh Dno