Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija



next level :)
 

Neverovatna legenda SFF racunara. Stvarno prebrutalno pravi ove stvari i nema kraja invoacijama.

Skoro sam naleteo na ovog coveka, takodje jako zanimljiv nacin pakovanja ovih ITX zveri.

 
Dobro, ovo je nesto iz upustva koje dolazi uz kuciste, bilder je vise custom varijanta.
 
Jedno od blesavijih sklapanja mini ITX mašine i, meni lično, podsećanje zašto volim velika kućišta. :)
 
Da li ima negde kod nas da se nabavi SAMA IM01 ili neki klon?
AP201 mi ne odgovara jer je duzi od trenutnog kucista.
 
Jedino što mi pada na pamet je Fsp cst350plus i Cm nr200p
 
Da li ima negde kod nas da se nabavi SAMA IM01 ili neki klon?
AP201 mi ne odgovara jer je duzi od trenutnog kucista.
Bio je CST350 PLUS (SAMA IM01) u atom-u. Ali ga nema više na stanju. Jedino da ih pitaš hoće li skoro nabavljati.
 
Pitao u atomu za cst350, kazu da ce ga biti mozda krajem avgusta :D
 
Ljudi jedan "shot in the dark", da nema neko na prodaju Cooler Master Elite 110 na prodaju, ili da zna nekog da bi se resio tog kucista?

Vidim ima par komada na KP, ali ako neko ima radije bih ga odavde kupio.

Dobio sam neku ideju da ga modujem na osnovu neke slike koja mi izasla skoro pa bih malo da se igram u slobodno vreme i da ga modujem.
 

Prilozi

  • 88e1bbc.png
    88e1bbc.png
    2.3 MB · Pregleda: 35

T1 legendarno kućište, ali avaj u ovim našim krajevima... ipak, nema se šta dodati na OptimumTech klipove, čovek je prešao igricu. :) Još uz sve ove modove, teško da može bolje.

 
Tema nije o pločama pa osećam da će modovi da premeste ovo ali osećam da je ova tema prikladnija jerbo ITX...

 
Teska prica, ako nema na IPON tesko da moze kod nas da dodje iz blizih zemalja. Druga je prica ako imas nekog iz Nemacke da ti donese. Samo da ga ima na stanju prvo.
 
Najbolja opcija za Terru je da sacekas domace uvoznike da je nabave. Cene kucista preko Ipona, po pravilu, izadju skuplje kada se donesu za Srbiju.
Alternativna varijanta, ako te ne mrzi da se iscimas malo, je da narucis preko Alza.hu, odaberes paketomat blizu nase granice i odes i pokupis (sve ovo ima smisla ako si relativno blizu Madjarske granice).
 
Pozdrav ljudi, za sve ljubitelje itx formata ovde imate sheet koji moze da vam posluzi uvek koja ploca staje u koje kuciste kao i koje napajanje ide u njega itd... Ima poprilicno dosta kucista kao i podaci koliko koji litara je zapremina kucista, sto je super. Cheers 🍻

Sheet sa kucistima :
 
A zasto to isto ne bi uradio neko od prodavaca koji vec svercuje robu i ima razradjen sistem. Neka mi naplati 10e za tu uslugu vise.
Nego svi razmazeni, i samo u iPonu kupuju robu..

Ovako covek da rizikuje sa zakonom zarad par kg-a lima..
 
Najbolja opcija za Terru je da sacekas domace uvoznike da je nabave. Cene kucista preko Ipona, po pravilu, izadju skuplje kada se donesu za Srbiju.
Alternativna varijanta, ako te ne mrzi da se iscimas malo, je da narucis preko Alza.hu, odaberes paketomat blizu nase granice i odes i pokupis (sve ovo ima smisla ako si relativno blizu Madjarske granice).
Ne isplati ti se uopste da cekas uvoznike, jer se ceka i dodje posle godinu dana. Mi nemamo nikakav uvoz kucista. Tek skoro smo dobili Jonsbo i Raijintek koji ko zna koliko godina postoje. Redovno pratim desavanja kod nas, i bas smo jadni sto se tice uvoza bilo kakvih delova.
 
FormD, a i nova verzija DanCase C4-SFX ce doci kompletno rasklopljena, u Ikea fazonu, tako da ce biti mnogostruko jeftinije kad se uracuna carina+porez+postarina, tipa samo 50-70% skuplje umesto 2-3 skuplje i lakse naruciti/ili uvoziti.

Doduse nema sanse da se pojave na Iponu 😅
 
FormD moze da se kupi direkt sa njihovog sajta
 
Nekoliko puta već napisah... niti im radi sajt (evo sad je opet nešto down/updating, nisam pratio poslednjih godinu dana, ranije pitanje da li je imao i 30% uptime), niti imaju na stanju kućište i kad je otvoreno (notify me when in stock im ne radi, verovatno ga ima čim su ljudi kupili, ali diskutabilno koje količine budu dostupne u odnosu na potražnju), niti šalju u SRB čak ni DHLom koji izađe više nego samo kućište + špedicija, carina i PDV koji nas čekaju ovde.

Batalio sam ih odavno, dopisivao se tamo s njima, čekao da bude restock da poručim na USA mailbox pa da mi odande urade forward i... ništa. Na kraju uzeh A4-H2O kad se pojavio.

Jeste dobar FormD, ali je sve oko prodaje i nabavke horor priča. Eventualno da se uzme neki neotpakovan od skalpera sa ebay koji su ga se nekako dokopali, ali su tu cene sumanute, 400-500+USD traže.
 
Njihov support, prodaja, šta je već (FormD Support <[email protected]>), pitao početkom 2021, ne daju info kada će biti dostupna kućišta, prijavi se pa čekaj obaveštenje na mailu... koje nikada nisam dobio -> ili im ne radi obaveštavanje ili je disktuabilna količina koja je bila dostupna pa nisu ni javljali da ima, iz mog ugla nebitno, evo za 2 godine nijedan notification nisam dobio da je bilo koji model back in stock.

Za shipping su se vadili kao na koronu, ali mi ne pije ni to vodu... da tražim ja dokaze da DHL Fedex UPS isporučuju iz Kine u SRB... važi...

"If you can provide to us a recently tracking number, showing either DHL/Fedex/UPS can ship to you from Mainland China or Hong Kong, we can try it later if you agree to accept the risks."
 
pa to je bilo pre 2 godine :)
 
Bilo... ali i dalje nisam dobio nijedno obaveštenje da je back in stock, a koliko pogledah opet im je sajt offline i u nekom ažuriranju... ako neko uspe da poruči, neka javi, možda bih razmotrio da ipak uzmem jedan komad, ali nemam ni volje ni živaca da svaki dan proveravam da li su proradili ili imaju na stanju...
 
Nazad
Vrh Dno