Šta je novo?

Mini USB to 3.5mm adapter

Fica

Čuven
Učlanjen(a)
07.04.2003
Poruke
228
Poena
620
Zna li neko gde se moze kupiti ovaj adapter Ili jos bolje ako bi neko imao semu za pravljenje ovakvog adaptera?

Pokusao sam da napravim ovakav adapter ali nigde nisam nasao semu za povezivanje mini usb-a i 3.5mm dzeka.

motorola1xs.jpg
 
To sigurno nije standardna šema. Mini USB treba da ima 4 veze, kao i pravih USB. Spolja su +5v i GND na USB velikom, a u sredini DATA+ i DATA-. Ako je na tvom aparatu stvarno predviđeno da na isti džek idu i slušalice, to je nešto specijalno za njega.
 
Ovaj adapter treba ustvari mom ortaku,koji je kupio Motorolu V3x pretezno zbog slusanja mp3-a ali nije dobio nikakve slusalice :wall: .
Znaci najbolje mu je da kupi originalne motoroline sluske za V3x ili mozda da nadje neke kineske falšare pa da od njih napravi ovaj adapter.
 
To je odlična ideja.

Mada sam malo zatečen da V3x nema odvojen džek za slušalice, kao gotovo svaka Motorola.
 
Nema ni Samsung D600...isto mini USB.. :(
 
Definitivno se adapter može vrlo lako napraviti. Smaraju bre sa tim slušalicama, treba da je standardni deo opreme adapter sa mikrofonom, a sluške na bananicu - posebno modeli koji se lože da su posebno MP3 sposobni.

Lepo bi tim rešenjem imao i sluške, bilo koje i mikrofon.

Mada je sve to smaranje sa tim silnim kablovima, toliko me smore kad izvadim sluške iz torbice i krenem da ih otpetljavam. Često odustanem od MP3. Jedva čekam da zažive stereo blutut kompleti, stidljivo postaju vrlo kvalitetni. Po Amerikama su čak i ispod 100 USD, samo što aparat mora da podržava blutut stereo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno