Šta je novo?

minesweeper rekordi

2, 26, 113 (u srednjoj pre par godina, kad dodjem iz grada, a ne spava mi se... radio i mine :) )
Mala pri svakom igranju moze da se otvori za ~5 sekundi vec u prvih 5-10 minuta. Za dve sekunde mora bash da :wc: da se toliko dobro otvori. Srednju me sad mrzi da jurim, u proseku sam na 40-50 sec, a velika me smori zesce, zurim, pa se po nekad po 10 puta zaye.. zaredom. Ovih dana sam se primio na FreeCell :)

Win98 je krao po sekund-dva na pocetku, :cuss:
U WinXP rezultati se cuvaju u registry bazi HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\winmine
 
Poslednja izmena:
3, 25, 68

Ove 3 sekunde su cista sreca, dva klika i to je to.
A ovih 68 je nevidjen user posto sam pre tih 66 imao rekord od 78.
 
Poslednja izmena:
NSX... a kako mi znamo da su to tvoji snimci? Sta mene sprecava da skinem 41s expert sa neta i da ga bacim ovde?

i plus.. zasto si na listi "minesweeper clone" - logika nalaze da to nije windowsov minesweeper nego neki drugi program?
 
Poslednja izmena:
To je identicni program kao sto mu i samo ime kaze ali ima dodatke kao sto su mogucnost automatskog snimanja igre bas zbog potreba dokazivanja postignutog rezultata.
 
douglas je napisao(la):
NSX... a kako mi znamo da su to tvoji snimci?

Da si skinuo i malo pazljivije pogledao ovaj snimak sto sam poslao ukapirao bi zasto.

Btw rekordi sa originalnog minesweepera se par godina ne prihvataju jer je algoritam pseudorandom tj. table se ponavljaju tj. lak je za varanje.
 
pitanje: postoji li source-code originalnog minesweepera?
ako ne, jasno je da treba naglasiti da je rekord za clone a ne za minesweeper.

pitanje2: table se ponavljaju u orig. minesweeperu? jel? aj iskreno.. za milion partija na expertu koliko si odigrao.. dal si jednom (jednom) video istu tablu? "calling bullshit on that one" -- plus.. samim tim igras na vreme.. sta? video si istu tablu na expertu (dok si kliktao ko lud) i reko "aa, znam bombe su tamo i tamo" i kliktao u delicu sekunde? yea right..

pitanje3: "An interessant point is that you can authenticate in theory your records with a video... Obviously there will be always somebody able to create a fake video, but it is more difficult than a screenshot. Another problem is that someone can appropriate records of the other persons... It is for it that I recommend you to show the date or your name on the video that you are recording (Camtasia option)."
-- sa sajta na koji si nas uputio.. taj video nije camtasiom sniman.. zato ozbiljno pitam, posto nisam nesto extra gledao taj program (Arbitar ili sta vec).. pustio sam msweeper-clone.. jedina stvar dobra u njemu je sto ima opciju da snimi video - pretpostavljam da je to razlog sto se taj program i pojavio a ne neki pseudorandom bullshit. Pitanje je (ozbiljno:).. sta cini taj video autenticnim? Ime dole?!?!

4) za taj minesweeper koji se godinama ne prihvata jel.. ovaj tvoj sajt lepo ima link na metanoodle sajt na kome se expert lista.. paa.. recimo prilicno redovno updatuje?!
 
douglas je napisao(la):
pitanje: postoji li source-code originalnog minesweepera?
ako ne, jasno je da treba naglasiti da je rekord za clone a ne za minesweeper.

pitanje2: table se ponavljaju u orig. minesweeperu? jel? aj iskreno.. za milion partija na expertu koliko si odigrao.. dal si jednom (jednom) video istu tablu? "calling bullshit on that one" -- plus.. samim tim igras na vreme.. sta? video si istu tablu na expertu (dok si kliktao ko lud) i reko "aa, znam bombe su tamo i tamo" i kliktao u delicu sekunde? yea right..

pitanje3: "An interessant point is that you can authenticate in theory your records with a video... Obviously there will be always somebody able to create a fake video, but it is more difficult than a screenshot. Another problem is that someone can appropriate records of the other persons... It is for it that I recommend you to show the date or your name on the video that you are recording (Camtasia option)."
-- sa sajta na koji si nas uputio.. taj video nije camtasiom sniman.. zato ozbiljno pitam, posto nisam nesto extra gledao taj program (Arbitar ili sta vec).. pustio sam msweeper-clone.. jedina stvar dobra u njemu je sto ima opciju da snimi video - pretpostavljam da je to razlog sto se taj program i pojavio a ne neki pseudorandom bullshit. Pitanje je (ozbiljno:).. sta cini taj video autenticnim? Ime dole?!?!

4) za taj minesweeper koji se godinama ne prihvata jel.. ovaj tvoj sajt lepo ima link na metanoodle sajt na kome se expert lista.. paa.. recimo prilicno redovno updatuje?!

1) Naravno da postoji, u MSu sasvim sigurno nisu kompajlirali source Worda da bi dobili minesweeper :D

2) Ponavljaju se, dokazano je, i to se ponavljaju u ciklusu. Ljudi su tako zapamtili dreamboard (idealnu tablu), uigrali je dobro i ukapirali iza koje se ponavlja. Stiskajuci F2 na intermediate dodju do nje i spi*de tablu za 6-7 sekundi. Na expertu je to malo teze ali samim tim sto je algoritam pseudorandom rangiranje po originalnom minesweeperu je besmisleno sto je i sam Damien zakljucio nego odrzava listu eto tako radi reda. Btw imam ja i 41 na originalnom MSu i to snimljeno pomocu Sorin Recordera, znaci gotovo nemoguce za hack osim sto se ti ciklusi ponavljaju.

http://www.metanoodle.com/minesweeper/random.html

3)Naravno da nije Camtasiom, Camtasia je sluzila do pojave Sorinovog Recordera koji je opet sluzio do pojave Clone-a.

Postoji mnogo dobrih stvari kod Clone-a i kod Arbitera, medju prvima total randomness, a kod Arbitera pogledaj listu Antihack zastita. Mada i clone je gotovo nemoguce hakovati. I da, ime cini video autenticnim.

4) Vidi pod 2)

5) Koja filozofija o minama jbt :bottle:
 
Moj rekord je od pre par godina i iznosi 87 sec na expert. Savrseno se secam koliko brzo mi je mis leteo preko ekrana i koliko sam srece imao u pojedinim trenutcima. Znaci rezultati tipa cetrdeset i nesto su apsolutno fizicki neizvodljivi i ne postoji nijedan screen-shot koji moze da me uveri u suprotno :)

poz.
 
vidakm je napisao(la):
Moj rekord je od pre par godina i iznosi 87 sec na expert. Savrseno se secam koliko brzo mi je mis leteo preko ekrana i koliko sam srece imao u pojedinim trenutcima. Znaci rezultati tipa cetrdeset i nesto su apsolutno fizicki neizvodljivi i ne postoji nijedan screen-shot koji moze da me uveri u suprotno :)

poz.

Eh, na turnirima u minesweeperu su postizani rezultati ispod 50 sekundi. Ako ti nije dovoljan screen pogledaj ovaj video sto sam ja ostavio. A mozemo i opkladu da bacimo, nije frka :eyebrows:
 
Prijatelju, nemam sta da ti kazem osim da ne znam sta radis na forumu jer bi tvoje psiho-motoricke sposobnosti trebale da se iskoriste u recimo testiranju borbenih aviona ;)

poz.
 
Evo i ja da se javim.
Najbrze sam otvorio Experta za 68 sekundi, a mogu da odigram ispod 80 bez problema.
Sve je stvar vezbe, srece i veoma dobrog misa.
 
vidakm je napisao(la):
Prijatelju, nemam sta da ti kazem osim da ne znam sta radis na forumu jer bi tvoje psiho-motoricke sposobnosti trebale da se iskoriste u recimo testiranju borbenih aviona ;)

poz.

Volim borbene avione, kako si to znao?!

Ali kao i u svakoj bajci roditelji me nisu pustili u vojnu akademiju, pa sam morao matematicku da upisem. No dobro, broj cura u razredu je procentualno i tako bio isti :D
 
Poslednja izmena:
Bravo majstore, moze autogram?! :smash:

Taj metal zaista nije zdrav, predji na drvo ili plastiku :D
 
Danas na informatici se smorio i uspeo 6 sec
za mene je i to extra ;)
 
kimi je napisao(la):
nikad nisam voleo ovu igru, upalio je 10 puta u zivotu, (bez varanja) odigrao nekoliko partija, rekord - beginner: 1 sec.

postovao sam ovo ovde pre dve-tri godine...

To je to...potrosio si svoju sansu da dobijes 7-icu na lotou :d

Salim se, ali ovo znam: ako bi hteo da nabodes svih 10 mina(da ih oznacih zastavicom) bez otvaranja ostalih polja koja bi ti davala indicije gde su mine sanse bi ti bile 1 naprama 81!*/(71!*10!)=1.79E229, tj. 1 : BrojSa229nula :d
Drugim recima, veca je sansa da se planeta Jupiter potpuno bez razloga materijalizuje ispred vas u vasoj solji kafe :D
BTW gornja formula je formula za kombinacije bez ponavljanja.
 
Beginner 5
Intermediate 31
Expert 102

Eto, update mojih rekorda. Jos samo da se spustim ispod 100 i super. :guitar:
 
Zekaleon je napisao(la):
To je to...potrosio si svoju sansu da dobijes 7-icu na lotou :d

Salim se, ali ovo znam: ako bi hteo da nabodes svih 10 mina(da ih oznacih zastavicom) bez otvaranja ostalih polja koja bi ti davala indicije gde su mine sanse bi ti bile 1 naprama 81!*/(71!*10!)=1.79E229, tj. 1 : BrojSa229nula :d
Drugim recima, veca je sansa da se planeta Jupiter potpuno bez razloga materijalizuje ispred vas u vasoj solji kafe :D
BTW gornja formula je formula za kombinacije bez ponavljanja.


Bitno je ocistiti sva prazna polja a mine se automatski oznace na kraju. Nekad je dovoljno kliknuti samo jednom.
 
Na maloj mi je 3 sekunde i to sasvim slucajno, i sam sam se iznenadio, inace nisam mogao ispod 5 sekundi da idem. Srednja je 34 sec i velika 116. Pozdrav
 
Zekaleon je napisao(la):
To je to...potrosio si svoju sansu da dobijes 7-icu na lotou :d

Salim se, ali ovo znam: ako bi hteo da nabodes svih 10 mina(da ih oznacih zastavicom) bez otvaranja ostalih polja koja bi ti davala indicije gde su mine sanse bi ti bile 1 naprama 81!*/(71!*10!)=1.79E229, tj. 1 : BrojSa229nula :d
Drugim recima, veca je sansa da se planeta Jupiter potpuno bez razloga materijalizuje ispred vas u vasoj solji kafe :D
BTW gornja formula je formula za kombinacije bez ponavljanja.

Nobody likes a smart-ass :D
 
NSX je napisao(la):
Bitno je ocistiti sva prazna polja a mine se automatski oznace na kraju. Nekad je dovoljno kliknuti samo jednom.

Znam, ja ni ne tvrdim suprotno.

Ali za ono sto sam tvrdio sam katastrofalno pogresio. Broj je mnogo manji. 1:1.89E12...jedan naprama bilion otprilike, i dalje daleko manja sansa nego da se dobije na lotou.

vidakm je napisao(la):
Nobody likes a smart-ass :D

Ja nikada kod tebe ne dobijem kolace, samo izvetrelu koka kolu i sikter kafu :D
 
Zekaleon je napisao(la):
Znam, ja ni ne tvrdim suprotno.

Pa dobro zasto bi neko inace oznacavao 10 mina?! Ne kapiram zasto si ono uopste racunao :)
 
101 sekund na expert. Da me devojka nije ometala preko telefona imao bih i manje.
 
ja sam zavrsio ispod sekunde, klikno sam, ispala je bomba i kraj. Nikada posle vise nisam ni pokrenuo igricu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno