Šta je novo?

Midea Breezeless

Roditelji kući imaju dve BreezeleSS, vrh klime.

na red je i treća prostorija s obzirom da ćale hoće da batali centralno i da greje i hladi kuću samo na klime.

gledam sad da im poručim treću, međutim naletim na Gaia model. zapravo čak i za par hiljada skuplja.

kakva je ona?
 
Realno gledano,shodno zimi kakva je bila to jest nije bila kao zima,izlazimo polako iz ove grejne sezone.Utisak o ovoj klimi tj Midea Breezeless je sledeći.Klima je radila na 23C u kontinuitetu dan noć,mada mi je majstor koji je ugradio preporučio 26 C .U januaru ove 2024 kada su bili oni minusi gde je bilo i -14C ,bilo je solidno toplo .Mislim solidno,ne kao u sauni,ne kao kad drma smederevac sa bukovim i cerovim drvima,ne naravno.Potrošnja kao potrošnja je ok,jer da bi se nešto zagrejalo i dalo toplotu treba i energije.Ne možemo očekivati da ona troši kao led panel a da greje kao sunce,to je nemoguće.Sa stolarijom iz 80 tih i bez izolacije,ona je ove zime odradila posao junački.Midea Breezeless je u pitanju 12 i grejala je oko 30 m2.Solidno Potrošnja je išla mogu va reći od 0,385-1,250 kw,u zavisnosti od toga da li je u jutarnjim satima jak mraz napolju jer ona čim ima dosta vlage napolju ulazi u DF mod,samim tim dok to odradi spadne i temp malo u prostoriji pa onda juri da postigne istu i tako u krug,nema grejač spoljne jedinice i to je jedino što bi joj zamerio za sada.Merenje potrošnje sam vršio i preko aplikacije i preko Tuya wi fi pametne utičnice,Ima razlike između merenja u aplikaciji i na Tuya utičnici,pokaže veću potrošnju možda nekih 12-15 kwh na mesečnom nivou.U januaru na onom minisu koji pomenuh modulacija je na max išla 0,756kwh. i to dok ne postigne zadatu temperaturu a kasnije spusti na 0,485kwh.Ova zima je bila dosta blaga i ne možemo uzeti kao relevantan podatak,ali iskreno za novembar,decembar januar i februar klima je progutala odnodno do 20-03-2024. kada ovo pišem 557,81 kwh.~140kwh po mesecu.Realno nije mnogo.Kažem opet i dan danas radi na 23 C automatski mod.
 
Realno gledano,shodno zimi kakva je bila to jest nije bila kao zima,izlazimo polako iz ove grejne sezone.Utisak o ovoj klimi tj Midea Breezeless je sledeći.Klima je radila na 23C u kontinuitetu dan noć,mada mi je majstor koji je ugradio preporučio 26 C .U januaru ove 2024 kada su bili oni minusi gde je bilo i -14C ,bilo je solidno toplo .Mislim solidno,ne kao u sauni,ne kao kad drma smederevac sa bukovim i cerovim drvima,ne naravno.Potrošnja kao potrošnja je ok,jer da bi se nešto zagrejalo i dalo toplotu treba i energije.Ne možemo očekivati da ona troši kao led panel a da greje kao sunce,to je nemoguće.Sa stolarijom iz 80 tih i bez izolacije,ona je ove zime odradila posao junački.Midea Breezeless je u pitanju 12 i grejala je oko 30 m2.Solidno Potrošnja je išla mogu va reći od 0,385-1,250 kw,u zavisnosti od toga da li je u jutarnjim satima jak mraz napolju jer ona čim ima dosta vlage napolju ulazi u DF mod,samim tim dok to odradi spadne i temp malo u prostoriji pa onda juri da postigne istu i tako u krug,nema grejač spoljne jedinice i to je jedino što bi joj zamerio za sada.Merenje potrošnje sam vršio i preko aplikacije i preko Tuya wi fi pametne utičnice,Ima razlike između merenja u aplikaciji i na Tuya utičnici,pokaže veću potrošnju možda nekih 12-15 kwh na mesečnom nivou.U januaru na onom minisu koji pomenuh modulacija je na max išla 0,756kwh. i to dok ne postigne zadatu temperaturu a kasnije spusti na 0,485kwh.Ova zima je bila dosta blaga i ne možemo uzeti kao relevantan podatak,ali iskreno za novembar,decembar januar i februar klima je progutala odnodno do 20-03-2024. kada ovo pišem 557,81 kwh.~140kwh po mesecu.Realno nije mnogo.Kažem opet i dan danas radi na 23 C automatski mod.
Koliko najnize spusti modulaciju sad kad je toplije?
 
Fabrika kaze najmanja modulacija hladjenje - 120w, grejanje 110w
Al to je previše malo
To ne mora da znaci, i na Gree amber premium fabrika kaze 100w ali min modulacija 500w. Najbolje istrazis na vise sajtova koja je minimum snaga pri grejanju pa podelis sa Cop i dobijes min modulaciju. Ja sam tako sracunao na Hiseanse, ali opet evo Daikin izbacuje da min ispada 250-300w pa ljudi ovde kazu ide nize. Tako da dok sam ne testiras sam nema realne modulacije.
 
Koliko najnize spusti modulaciju sad kad je toplije?
sad trenutno na Tuya pametnoj utičnici koja meri potrošnju i pokazuje u mobilnom je 0,385kw na 23C PODEŠENOG RADA DAN NOĆ
To ne mora da znaci, i na Gree amber premium fabrika kaze 100w ali min modulacija 500w. Najbolje istrazis na vise sajtova koja je minimum snaga pri grejanju pa podelis sa Cop i dobijes min modulaciju. Ja sam tako sracunao na Hiseanse, ali opet evo Daikin izbacuje da min ispada 250-300w pa ljudi ovde kazu ide nize. Tako da dok sam ne testiras sam nema realne modulacije.
Ima merači potrošnje digitalani,imaš Tuya pametne WI-FI utičnice i to je to i ona preko svoje aplikacije pokazuje potrošnju,e sad što ti reče ne treba uzimati sve zdravo za gotovo,već proveriti na više načina.
 
@Bingoo Na koliko najnize modulira ta Breezeless E? Razmatram je za manju sobu pa ne bih da se gasi stalno
 
To sto pise input power, ne garantuje da ce klima na toj potrosnji raditi sekund, 10 sekundi, minut, 3, 5 ili 20 minuta.
To sto pise nije modulacija kakvom je vi zamisljate.
 
Fabrika kaze da najnize modulira na 120-130w, al to mi je premalo
Lazo,iskreno merio sam joj i merim svakodnevnu potrošnju.Ono što sam napisao je moje iskustvo,izolaciju nemam,prozori sa kapacima oni drvenarija još iz bivse juge,tako da je ona odrađivala ekstra.Kažem ti da nije modulacija bar kod mene spadala 0,350-0,385 kwh.Iskreno grejala je lepo nisam je forsirao nego je bila na auto modu svo vreme,e sad kada su mrazevi ujutro -5 ili -7 pa na gore,ona je radila na 0,785 kwh,sat vremena dok nabaci temperaturo do zadate i posle spada opet kažem u tim januarskim danima sa onim minusom oko srpske nove godine,trošila je u proseku do 18 kwh dnevno,jer šta se zbiva.Kada je vreme hladnije ima vlage u vazduhu dosta ona bar nekoliko puta u toku dana uđe u DF mod,dok ona odledi saće na spoljnoj prođe 3-5 min samim tim i temperatura u prostoriji opada,pa onda ona ubrza rad i posstigne zadato,kada postigne radi laganezi,nije bučna unutra ali čim pojača da greje čuje se krc krc plastika,navikne se čovek .A da je za razliku od TA peći koja srće kao tatra struju bolja jeste,nema greške.
 
Lazo,iskreno merio sam joj i merim svakodnevnu potrošnju.Ono što sam napisao je moje iskustvo,izolaciju nemam,prozori sa kapacima oni drvenarija još iz bivse juge,tako da je ona odrađivala ekstra.Kažem ti da nije modulacija bar kod mene spadala 0,350-0,385 kwh.Iskreno grejala je lepo nisam je forsirao nego je bila na auto modu svo vreme,e sad kada su mrazevi ujutro -5 ili -7 pa na gore,ona je radila na 0,785 kwh,sat vremena dok nabaci temperaturo do zadate i posle spada opet kažem u tim januarskim danima sa onim minusom oko srpske nove godine,trošila je u proseku do 18 kwh dnevno,jer šta se zbiva.Kada je vreme hladnije ima vlage u vazduhu dosta ona bar nekoliko puta u toku dana uđe u DF mod,dok ona odledi saće na spoljnoj prođe 3-5 min samim tim i temperatura u prostoriji opada,pa onda ona ubrza rad i posstigne zadato,kada postigne radi laganezi,nije bučna unutra ali čim pojača da greje čuje se krc krc plastika,navikne se čovek .A da je za razliku od TA peći koja srće kao tatra struju bolja jeste,nema greške.
Sa izolacijom i dobrom stolarijom definitivno bi bila manja potrosnja, ne bi se ohladio prostor za 5 min nikako
 
Sa izolacijom i dobrom stolarijom definitivno bi bila manja potrosnja, ne bi se ohladio prostor za 5 min nikako
Slažem se ja se izneo moje iskustvo,a planiram do jeseni još jednu da pazarim i da se oslonim za grejanje na inverter.Nekako za Mideu od nikoga nisam do sad čuo loše nešto.
 
Da li to je stvarno u prostoru 27 C?
 
Jel neko zvao majstora ii sam vadio ventilator iz breezelesa, da ga opere?
pitam, jer mi je serviser, koji mi je ujedno i dobar drugar rekao da je muka isusova, tj da treba rastaviti celu unutrasnju jedinicu, sa sve radijatorom, da bi se fan izvadio...
I ako neko jeste to radio, koliko je platio servis?
 
Jel neko zvao majstora ii sam vadio ventilator iz breezelesa, da ga opere?
pitam, jer mi je serviser, koji mi je ujedno i dobar drugar rekao da je muka isusova, tj da treba rastaviti celu unutrasnju jedinicu, sa sve radijatorom, da bi se fan izvadio...
I ako neko jeste to radio, koliko je platio servis?
Tako je kod vecine klima
 
Pa bas i nije, kod vecine klima se izvade usmerivaci i izvadis fan...ovde nije tako
 
Jel neko zvao majstora ii sam vadio ventilator iz breezelesa, da ga opere?
pitam, jer mi je serviser, koji mi je ujedno i dobar drugar rekao da je muka isusova, tj da treba rastaviti celu unutrasnju jedinicu, sa sve radijatorom, da bi se fan izvadio...
I ako neko jeste to radio, koliko je platio servis?
Kačio sam ja video kako se rastavlja unutrašnja, jeste komplikovana za rastavljanje.
 
O
Ovo je rasklapanje cele unutrašnje, nije demontaža turbine.
Jeste rasklapanje cele unutrašnje, verovatno ne mora baš sve da se ispušta freon i skida sa zida, ali mora da se oslobodi izmenjivač toplote i da se nekako nategne i pomeri da bi se došlo do turbine, tako da skoro cela unutrašnja mora da se rasklopi. Bar ja ne vidim način da se nekako drugačije pristupi turbini.
Evo i video u boljoj rezoluciji, nije na odmet da stoji na temi.

 
Dobar je video, ali kada je klima u funkciji i ispravna nema potrebe skidati elektroniku, niti skidati ceo motor turbine.

Znaci skine se cela spoljnja oplata, i sa leve strane odsrafi turbina i zadigne isparivac i izvuce turbina, u principu kod ove klime je najveca razlika sto su motorizovani usmerivaci, ali sve je to na klik samo treba biti pazljiv da se nesto ne polomi.

Naravno treba vestine za vadjenje turbine, ne moze turbina da se izvadi ako se samo izvade usmerivaci kao sto rece @srkiller
i ko ne zna sigurno ce se mnogo namuciti, i vecina servisera ce sigurno da izbegne da vadi turbinu i reci da ce oni to cetkicom da ociste.
 
Realno gledano,shodno zimi kakva je bila to jest nije bila kao zima,izlazimo polako iz ove grejne sezone.Utisak o ovoj klimi tj Midea Breezeless je sledeći.Klima je radila na 23C u kontinuitetu dan noć,mada mi je majstor koji je ugradio preporučio 26 C .U januaru ove 2024 kada su bili oni minusi gde je bilo i -14C ,bilo je solidno toplo .Mislim solidno,ne kao u sauni,ne kao kad drma smederevac sa bukovim i cerovim drvima,ne naravno.Potrošnja kao potrošnja je ok,jer da bi se nešto zagrejalo i dalo toplotu treba i energije.Ne možemo očekivati da ona troši kao led panel a da greje kao sunce,to je nemoguće.Sa stolarijom iz 80 tih i bez izolacije,ona je ove zime odradila posao junački.Midea Breezeless je u pitanju 12 i grejala je oko 30 m2.Solidno Potrošnja je išla mogu va reći od 0,385-1,250 kw,u zavisnosti od toga da li je u jutarnjim satima jak mraz napolju jer ona čim ima dosta vlage napolju ulazi u DF mod,samim tim dok to odradi spadne i temp malo u prostoriji pa onda juri da postigne istu i tako u krug,nema grejač spoljne jedinice i to je jedino što bi joj zamerio za sada.Merenje potrošnje sam vršio i preko aplikacije i preko Tuya wi fi pametne utičnice,Ima razlike između merenja u aplikaciji i na Tuya utičnici,pokaže veću potrošnju možda nekih 12-15 kwh na mesečnom nivou.U januaru na onom minisu koji pomenuh modulacija je na max išla 0,756kwh. i to dok ne postigne zadatu temperaturu a kasnije spusti na 0,485kwh.Ova zima je bila dosta blaga i ne možemo uzeti kao relevantan podatak,ali iskreno za novembar,decembar januar i februar klima je progutala odnodno do 20-03-2024. kada ovo pišem 557,81 kwh.~140kwh po mesecu.Realno nije mnogo.Kažem opet i dan danas radi na 23 C automatski mod.

Prijatelju, imam bukvalno istu mideu sa istim kakrakteristakama na grejanju amo nije brsezeless nego mission 2 i cini mi se da ti ne pises istinite podatke o potrosnji tvoje klime, a i matematika ti se ne uklapa i nije ti jaca strana osim ako ti to nije bila namera.Meni se cini da jeste jer si cifre pisao u decimalama sto znaci da si imao
Ako uzmemo da je prosek potrosnje tvoje klime u januaru konstantno tih 0,485 Kwh po satu odnosno 11,64 Kwh po danu, to na mesecnom nivou samo za januar iznosi 360,84 Kwh.Sve to pod uslovom da klima uopste nije radila vecom snagom iako si ti napisao da je "girala " i do 1.250 Kwh dok ne postigne zadatu temperaturu.Grejem solidno manji izolovan prostor, klima je nova i radi tek treci mesec a zadatu temepraturu drzi u pola stepena i uvek je u grejanom prostoru bilo toplo sa takodje nastelovanih 23 stepena i takodje automatski mod, Moja klima tacno i precizno drzi zadatu temepraturu za razliku od prethodne, ali ja za ukupan period koji si ti naveo, potrosih tacno 1072 Kwh (za tih 5 meseci od 01,11,2023. zakljucno sa 31,03.'24.god. ) , ),a samo u januaru tacno 307 Kwh.
Imam merace potrosnje i neka i malo pogrese, ali ja te tvoje ukupne forumske rezultate ne postigoh i nije mi zaista zelja da se takmicim ni sa kim ovde, ali dajmo malo razuma pre svega i podataka koji ne vredjaju inteligenciju onih koji sve to citaju.

Ako od tvoje ukupne potrosnje za skoro 5 meseci rada a naveo si 557,81 kwh., oduzmemo po tvojoj matematici 360,84 kwh, ispada da si u novembru, decembru, februaru pa sve do 20.03.ove godine, potrosio samo 196,97 Kwh. za 4 meseca u 30 kvadrata neizolovanog prostora sa starom stolariom, e pa izvini ja ti ne verujem nista i ovo je ljutio se ti ili ne , ozbiljno "masna" neistina da ne kazem nesto grublje.
Alo, 49,24 Kwh. prosecna potrosnja po mesecu ( nevembar, decembar, februar i mart do 20.03.2024 ) u toku prethodne zime 2023/2024 godine koliko god da je bila blaga zima, naprosto nije ni realna, ni moguca u neizolovanih oko 30 kvadrata cak i da se radi o najboljoj i nasjskupljoj klimi na svetu?
Cak i da ti je klima trosila po satu konstantno tih 0,385 Kwh kako si napisao i to svih 24 sata, to je opet po danu 9,24 Kwh. odnosno 286,44 Kwh.ukupno u januaru,sto kada se oduzme od tvojih 557,81 Kwh, ispada da si za preostala 4 meseca grejanja potrosio 271,37 Kwh. ili 67,84 Kwh u proseku po jednom mesecu.
Prijatelju, nije me briga da li ce tvoja ili bilo cija klima trositi 1 ili 1001 Kwh. po danu, mesecu ili za celu sezonu, ali mi neki odredjeni podaci koje si ti napisao, bukvalno vredjaju inteligenciju i samo sam zato reagovao na tcoje ovakvo neistinito posanje.Nije meni ovo prva grejna sezona i narocito sto oboje imamo osim po obliku, iste klime istog proizvodjaca, sa jednakim parametrima odnosno tehnickim karakteristikama na grejanju , ne pricamo o hladjenju klimom.Posebno sto mi ovo nije prvi midea inverter na grejanju.,isli sta god hoces ali ovo je forum gde ukoliko zelimo da zbog ostalih ljudi iznesemo podatke o potorsnji vlastite klime, trebamo da cinimo na iskren i istinit nacin, sto ti nisi ucinio i to nije lepo prema ostalim forumasima koje si svojim podacima napravio budalama.
Proveri malo tu svoju matematiku ili nemoj da iznosis neistine, cak i ako si u nekom forumskom takmicenju "ciji je duzi" odnosno cija klima manje trosi za manje pare.Ispasce jos da tvoja klima radi i greje a ne trosi nista struje , vec da taj tvoj neizolovan prostor greje klimu iako je uvek obratno.
 
Verujem da je pre u pitanju nesporazum nego da neko ne govori istinu. I ova klima, kao i svaka druga će grejati prostor onoliko koliko je to potrebno.
Ako čovek kaže da je tolika potrošnja, nemamo razloga da mu ne verujemo. 30 kvadrata je stvaro dosta malo. Nisam shvatio šta je okolo te prosotorije? Da li je to neka rasronjera? Da li je samo soba u kući? Kako se greju ostale, susedne prostorije? To je ono što je bitnije od toga koliko je Midea potrošila struje.
 
Novembar 160kWh
Decembar 190kWh
Januar 235kWh
Februar 115kWh
Mart 160kWh

Mitsubishi LN25, jedna od najekonomicnijih klima na trzistu, greje u stanu u centru BG-a 19-20m2 na 23-24c.
 
Novembar =149 Kwh.
Decembar =224 Kwh.
Januar =307 Kwh.
Februar =210 Kwh.
Mart =182 Kwh.

Midea mission II, zasebna izolovana manja stambena jedinica sa garazom ali bez plafonske izolacije. Drvena stolarija,greje se prostor od 20-21m2 na zdatih 23 stepena.
Region moravski, strana montaze ka severu.
Izuzetno zadovoljan klimom i takodje nesto veima vazno, neverovatno tiha spoljasnja jedinica koja se ne cuje cak i kada radi pod vecim opterecenjem kompresora.
Na prethodnoj midea klimi spoljasnja jedinica proizvodila je od prvog dana montaze ozbiljno veliku buku, da je bilo nesnosno slusati je.Neuporediva raztlika.
 
Jel neko zvao majstora ii sam vadio ventilator iz breezelesa, da ga opere?
pitam, jer mi je serviser, koji mi je ujedno i dobar drugar rekao da je muka isusova, tj da treba rastaviti celu unutrasnju jedinicu, sa sve radijatorom, da bi se fan izvadio...
I ako neko jeste to radio, koliko je platio servis?
Danas su mi bili iz ACS servisa da očiste unutrašnju jedinicu i skidanje i pranje turbine su mi naplatili dodatnih 1000 dinara, sve skupa 4500 dinara. Kao što sam pretpostavljao, morali su malo da nategnu isparivač i da otkače klimu sa zida da bi izvukli turbinu, ali nisu morali baš komplet da je rasture kao na onom klipu koji sam okačio.
 
Nazad
Vrh Dno