Šta je novo?

microsoft remote desktop na androidu

time

Slavan
Učlanjen(a)
02.07.2005
Poruke
5,511
Poena
480
da li je neko uspeo da se sa telefona uz pomoc https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.rdc.android&hl=en zakaci na desktop ako isti NEMA javnu ip adresu?
probao sam preko vpn-a(na desktopu) i radi posao ali krastavac sta da radim ako mi se diskonektuje vpn slucajno. znaci foreward-ovao sam port 3389, iskljucio firewall ali bez uspeha. da li u aplikaciji treba podesavati additional opcije gde jedino sto bi mozda korisno bilo vidim gateway. unapred hvala!
 
Poslednja izmena:
Kako mislis da PC nema javnu ip adresu, to nisam najbolje razumeo. Svaki uredjaj koji je prikljucen na ruter i ima izlaz ka internetu mora imati javnu IP (ne mislim zasebnu nego se prijavljuje sa ruterove javne ip adrese, da ne bude zabune), e sad da li je ta adresa iza CG NAT-a ili ne to je vec nesto drugo? Ako pc nema izlaz ka internetu kako si mislio da mu pristupis preko remote-a sa udaljene lokacije?
 
Poslednja izmena:
shvatio si ti dobro sta sam ja pitao :)
e to je dobro pitanje za cg nat. kako da znam da li sam iza cg nat-a ili mogu da foreward-ujem porove? ima li neki siguran nacin za utvrdjivanje da se ne zezam uzalud. ceo dan ne mogu da resim portove a do skoro sam mogao.
 
Izadjes na http://www.ip2location.com/ u gornjem desnom uglu gde se nalazi pretraga ce ti se prikazati tvoja javna IP adresa, iskopiraj je zatim na toj istoj stranici izaberi opciju DEMO, nalepi adresu i izaberi Search, ukoliko se nalazis iza CG-NAT-a bice ti ispisano. Dosta se na forumu pisalo o tome.

Ukoliko si vec otvorio port na ruteru, nacin na koji se kacis na remote masinu bi trebao da izgleda ovako. Kada startujes android aplikaciju upises sledece za kacenje na udaljenu masinu: ipadresa:port

Nakon ovoga ce ti traziti user i pass.

Bilo bi pametno promeniti default port na tom pc-u koj se koristi za RDP cisto kao jedan dodatak sigurnosti (zaboravio sam kako se radi, zahteva malo petljanja po registry-u) te onda taj por forwardujes na ruteru i to bi trebalo da bude to.
 
Poslednja izmena:
Ili pitaj Google whatsmyip. Zatim idi u router config strane i potraži informaciju o dodeljenoj IP adresi. Ako su adrese iste onda nisi iza CG NAT. Ukoliko se razlikuju onda sa iza CG NAT.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno