Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

I ja sam se jučer vratio na 8.1 i oduševljen nakon 6mj 10-ke. Sve leti kao novo!
Ja sam na win 10 i sve mi leti kao novo a i jeste novo a i bolje od 8.1.Nije mi uopste jasno kakve probleme imate sa win 10 kad je savrseniji od 8.1?Nikad se ne bih na 8 vracao posle ovog iskustva sa win 10.
 
Enemoon,
Mora biti da mi nemamo iste telefone :)
 
Kažeš "sve nam normalno radi", pa i meni je (čini mi se) sve normalno radilo, čak i pristojno brzo ali zato je ponešto štucalo za medalju: zumiranje fotografija i njihovo pomeranje u tako zumiranom stanju ... skoro pa neupotrebljivo (osim ako nisam dokon čovek, pa mogu da čekam ceo vek).
Edge je baš usporavao kada se otvori drugi tab (ze više od 2 neću ni da govorim) i kada poželim da zumiram stranicu (51.god. pa se ne vidi više dobro, šta ćeš :)). Trpeo sam koliko sam mogao (nekoliko dana) i na kraju digao ruke i vratio se na 8.1 ... i milina :)
 
Što se tiče brzine rada i funkcija nemam zamerki. Mislim da bi mi sad zaista bilo teško da se vratim na 8.1.
Meni od problema je najveći i najviše me iritira što jednostavno počne da odbija da pokrene aplikacije i ove koje pokrebe gase se veoma često i moram restartovati tel. K'o da mu se zakrči RAM pa poludi.

Sent from my Lumia 640 LTE via mTalk
 
Enemoon hoces da ti posaljem svoj ugovor iz mts i da ti dokazem da sam imala 640 a ako hoces mogu da ti posaljem i jednu foliju za ekran koja mi je ostala. Mislim da si ti malo paranoican. Uzela je maha ta tvoja Windows bolest.
 
Enemoon hoces da ti posaljem svoj ugovor iz mts i da ti dokazem da sam imala 640 a ako hoces mogu da ti posaljem i jednu foliju za ekran koja mi je ostala. Mislim da si ti malo paranoican. Uzela je maha ta tvoja Windows bolest.
Nemoj,bice dovoljno da se zakunes u android ;)
 
Fali Windowsu stosta, mrzi me da se ponavljam kao papagaj, imate prethodne postove, pa citajte. Kao sto rekoh danas, plajvaz i tefter mi zamenili call recording, ali posle 11 godina od dumb Sony Ericssona, do Symbiana i Androida, da ja ne mogu da sinhronizujem SMS sa kompjuterom i da saljem iste na Indian Phone 10, to je vec *****ski.
 
Sada čekamo neku @vericu02... ;)
ahahahahha ,vidi se iz aviona sta je daci01 cilj a i slicnima ;)
ne zna jadna da se snadje u telefonu pa joj windows kriv,ogranicen ;)
imam jednu takvu koja samo s telefona ulazi na FB a sa racunara ne moze,trazi joj neki password ;)
 
Poslednja izmena:
Nisam mogla da se snadjem zato sto nista nije radilo kako treba. Stvarno ste paranoicni. Ako vam sve super radi a ne možete da pomognete drugima sto smarate po forumu? Meni radi sve, meni radi sve, meni radi sve, meni radi sve, meni radi sve... Rekla sam u jednom postu da hoću da se nadjem sa nekim kome sve radi kako treba da mi pomogne i namesti da sve radi.
 
zaraza je na windows 10 temi a prosirila se i ovde. zivite i pustite druge da zive. neka koristi ko sta voli i drzite se teme ili obavestite kada se tema vrati na svoje mesto.
 
Nisam mogla da se snadjem zato sto nista nije radilo kako treba. Stvarno ste paranoicni. Ako vam sve super radi a ne možete da pomognete drugima sto smarate po forumu? Meni radi sve, meni radi sve, meni radi sve, meni radi sve, meni radi sve... Rekla sam u jednom postu da hoću da se nadjem sa nekim kome sve radi kako treba da mi pomogne i namesti da sve radi.

Eh, cenuzra radi svoje...
Obrisase post, iako je bio vise saljiv nego uvredljiv...

Tvoj problem je sto bi ti da ti na W10M programi rade istovetno kao na androidu !!!
A to mu moras se sloziti dodje kao kad bi htela da ti na androidu sve radi kao na iOS !!!

Vec smo ti ranije pisali da te aplikacije na WP i/ili W10M jednostavo rade drugacije u odnosu na istovetne za android te iOS...

Nekoga to nervira zato sto su navike gadna stvar, ALI kao sto se kaze svaka navika ima odviku...

Buduci da koristim vise uredjaja od klasicnog PC, preko android telefona/tableta do WP i/ili W10M telefona dajem sebi za pravo da tvrdim gore nevedeno...

Mene recimo na androidu nervira mnogo stvari poput procedure instaliranja programa v5.xx u odnosu na proceduru potrebnu na androidu v4.xx...
No i pored toga sto svakim dano sve vise postaje secerna vodica od sistema to ipak nije razlog da ga toliko grdim koliko neki blate WP i/ili W10M...

Iskreno WP mi je bio OK, a W10M mi je ozbiljan korak napred u odnosu na WP...

A tek prica o podrsKi za android od strane Google-a i vendora je smehotresna, oni ladno otkace uredjeaj od 400E za nadogradnju sistema, dok se MS trudi da i Lumije od 80-100E imaju mogucnost zvanicne nadogradnje na najnoviji OS...
 
Jaku su nam nadogradnju dali... Bolje da su poradili na onome što su imali i što je valjalo, nego što su nam pustili nedovršen sistem.

Sent from my Lumia 640 LTE via mTalk
 
Htedoh nesto da pitam ali sam zaboravio da sam se odjavio odavde. Sorry.
 
I dok se vi igrate sa dacom, neko mora i da radi. ;)
Ničim izazvan, rešio sam da ponovim prelazak na w10. Osim nedostataka u podešavanjima /extras, za koje sam morao naknadno da se snalazim, telefon je radio odlično. U toku nadogradnje telefon je uvek bio na punjaču, bez SD kartice, uvek sam se logovao na outlook nalog (bez podizanja backupa) i svaki put jezik/Eng, region/Srp.

1. Pokušaj
- Na PCu WDRC vraćanje na w8.1,:type:
- odmah instalacija Upgrade Advisor i pokretanje iste,
- kreće nadogradnja... i sada sam na .107
- pogledam /Extras sve je tu, i tu se odlučim na HR.
Greška ili ne? Pogledam sad ponovo /extras, užas samo 2-3 stavke. Odlučim da ponovim sve ispočetka. :mad:

2. Pokušaj
- sve isto do .107, ovaj put sve ide mnogo brže,
- odmah nadogradnja na .164
- /Extras sve je tu, uradim HR
- ponovo u /Extras opet samo 2-3 stavke,
- sada prvi put pustim da se ažuriraju app iz prodavnice, njih oko 40ak, i razmišljam šta dalje,:smoke:
- 1 ili 2 restarta zbog ovih ažuriranja,
- ponovo u prodavnicu, ništa novo, "ručno" pokrenem ažuriranje i pojave se sve sysapp koje su nedostajale.

Uf, kraj. Sve je tu, .164 u fulu. Ili možda... ipak je to MS, ko njima da veruje. ;)
 
I dok se vi igrate sa dacom, neko mora i da radi. ;)
Ničim izazvan, rešio sam da ponovim prelazak na w10. Osim nedostataka u podešavanjima /extras, za koje sam morao naknadno da se snalazim, telefon je radio odlično. U toku nadogradnje telefon je uvek bio na punjaču, bez SD kartice, uvek sam se logovao na outlook nalog (bez podizanja backupa) i svaki put jezik/Eng, region/Srp.

1. Pokušaj
- Na PCu WDRC vraćanje na w8.1,:type:
- odmah instalacija Upgrade Advisor i pokretanje iste,
- kreće nadogradnja... i sada sam na .107
- pogledam /Extras sve je tu, i tu se odlučim na HR.
Greška ili ne? Pogledam sad ponovo /extras, užas samo 2-3 stavke. Odlučim da ponovim sve ispočetka. :mad:

2. Pokušaj
- sve isto do .107, ovaj put sve ide mnogo brže,
- odmah nadogradnja na .164
- /Extras sve je tu, uradim HR
- ponovo u /Extras opet samo 2-3 stavke,
- sada prvi put pustim da se ažuriraju app iz prodavnice, njih oko 40ak, i razmišljam šta dalje,:smoke:
- 1 ili 2 restarta zbog ovih ažuriranja,
- ponovo u prodavnicu, ništa novo, "ručno" pokrenem ažuriranje i pojave se sve sysapp koje su nedostajale.

Uf, kraj. Sve je tu, .164 u fulu. Ili možda... ipak je to MS, ko njima da veruje. ;)

Meni je prvobitno nadogradnja prijavila da nema dovoljno memorije, tako da sam sa interne memorije obrisao mape (~2GB)...
I ponovo pokrenuo proceduru nadogradnje...

ALI sam ovaj put prosto ostavio telefon par sati (definitivno vise od dva sata) i kad sam ga nakon toga uzeo u ruke sve je bilo kao i tebi...
S tim sto je sistem na .107 ocigledno sam odradio nadogradnju na .164 i takodje sam nakon nadogradnje OS-a automatski nadogradio sve programe...

Nikakav HR nisam radio sem sto sam cuo da se sam resetovao izmedju .107 i .164...

Ne vredi pricati nevernim Tomama...
 
Meni je prvobitno nadogradnja prijavila da nema dovoljno memorije, tako da sam sa interne memorije obrisao mape (~2GB)...
I ponovo pokrenuo proceduru nadogradnje...

ALI sam ovaj put prosto ostavio telefon par sati (definitivno vise od dva sata) i kad sam ga nakon toga uzeo u ruke sve je bilo kao i tebi...
S tim sto je sistem na .107 ocigledno sam odradio nadogradnju na .164 i takodje sam nakon nadogradnje OS-a automatski nadogradio sve programe...

Nikakav HR nisam radio sem sto sam cuo da se sam resetovao izmedju .107 i .164...

Ne vredi pricati nevernim Tomama...

Varijanta sa WDRC na PCu, bez obzira da li je neko na w8.1 ili w10, mi izgleda nekako "čistije".

PC WDRC -> w8.1 -> Upgrade Advisor -> .107 -> .164 -> ažurianje app

i sad HR, i to samo ako se tel. "čudno" ponaša.
 
Poslednja izmena:
Kakav je to update bio noćas?
Primetio sam poruku za update, resetovao telefon i krenula opet neka nadogradnja. Ali bio sam suviše umoran da ispratim do kraja....
 
Kod mene se noćas Lumia 640 DS ažurirao na verziju 10.0.10586.218.
April 12, 2016 — KB3147458 (OS Build 10586.218)
This update includes quality improvements and security fixes. No new operating system features are being introduced in this update. Key changes include:
•Improved reliability for Internet Explorer 11, .NET Framework, wireless LAN, Microsoft Edge, Windows Update, logon, Bluetooth, network connectivity, map apps, video playback, Cortana, USB, Windows Explorer, and Narrator.
•Fixed issue with connectivity of USB devices until OS restart.
•Improved discoverability of printers when a device resumes from sleep.
•Fixed issues with lock screen.
•Support for visual voicemail on dual SIM phones.
•Fixed issue with audio playback using Groove music and other music apps on a phone.
•Fixed issue with revised daylight savings time.
•Fixed additional issues with shutdown delays, Narrator, Cortana, roaming data usage, buying apps in the Store, video playback, facial recognition, Bluetooth pairing, Microsoft Edge, logon, Internet Explorer 11, Live Tile updates, .NET Framework, and Microsoft Installer (MSI).
•Improved security for CSRSS to address security feature bypass.
•Fixed additional security issues with Security Account Manager Remote Protocol, HTTP.sys, secondary logon, Microsoft Graphics component, .NET Framework, CSRSS, Microsoft Edge, and Internet Explorer 11.
Jutros sam ga resetovao, radio je preko 15 minuta, onaj ekran sa "točkićima koji se vrte", dok nije postao operativan za upotrebu.
Još nisam video neke promene...
 
Poslednja izmena:
Full Changelog:

We have started rolling out the April cumulative update (10.0.10586.218) for Windows 10 Mobile today.

Key improvements in this release include:
•Reliability, performance and stability improvements.
•Support for Visual Voicemail on Dual SIM phones.
•Improvements for Bluetooth connectivity, including the reliability of connecting to and staying connected with Bluetooth devices.
•Fix for a problem that caused audio playback to get occasionally interrupted in Groove Music and other music apps when phone display was turned off.
•Improvements for Microsoft Edge browser, including support for configuring a prompt before a file download occurs, support for background downloads, and a fix for a problem where opening a link from an another app wouldn’t load the web page.
•Reliability improvements for Cortana reading text messages aloud and usability improvements for Quiet Hours feature.
•Improvements for Store reliability, including a fix for a problem that prevented some apps from being updated and installed.
•Fix for a problem that occasionally caused some apps to show blank tiles after upgrading from Windows Phone 8.1.
Improvements for PC connectivity via USB on some phones that were upgraded from Windows Phone 8.1.

Nema vizuelnih promena, samo ispravke grešaka. Vizuelne promene će doći tek sa Redstone.

Nego, meni neke pesme neće da krenu sa reprodukcijom ni kada je Groove otvoren. Moram malo da ih premotam. Iste neće ni u Loco plejeru. Moguće da je nešto do samih fajlova. Kreirao sam ih da foobarom i QAAC enkoderom. Moraću ovih dana da probam sa starijom verzijom foobara ili sa Nero AAC enkoderom.

Sent from mTalk
 
Nego, meni neke pesme neće da krenu sa reprodukcijom ni kada je Groove otvoren. Moram malo da ih premotam. Iste neće ni u Loco plejeru. Moguće da je nešto do samih fajlova. Kreirao sam ih da foobarom i QAAC enkoderom. Moraću ovih dana da probam sa starijom verzijom foobara ili sa Nero AAC enkoderom.

To se i meni dešavalo u Loco plejeru...ali par puta, nije bila redovna pojava. Ne treba ništa da radiš, nema potrebe za premotavanjem...jednostavno posle par sekundi pesma krene sama. Kao da je učitava sa YT :)

BTW groove plejer ne koristim
 
Pa, fora je što mi to tačnije nije pravilo problem. Problem je nastao kada sam sve pesme ponovo konvertovao u foobar-u da bih ujednačio jačinu zvuka. I uvek su problem jedne te iste pesme.

Sent from mTalk
 
Što se tiče .218 updatea ja sam jutros hteo da azuriram no medjutim pojavila se :-( smajli na pokratanju i nece da nastavi sa onim zupcanicima... Pomoc? Ja sad nesto pokusavam da uradim preko device recovery tool-a, ali kaze da ce obrisati sve sa telefona a ja nemam bekap, ali bi trebalo da se cuva na windows serverima neki podaci.... Jao bozeee
 
Što se tiče .218 updatea ja sam jutros hteo da azuriram no medjutim pojavila se :-( smajli na pokratanju i nece da nastavi sa onim zupcanicima... Pomoc? Ja sad nesto pokusavam da uradim preko device recovery tool-a, ali kaze da ce obrisati sve sa telefona a ja nemam bekap, ali bi trebalo da se cuva na windows serverima neki podaci.... Jao bozeee

Znaci klasika... next, next, next... e hebi ga... :(

Inace i na WP i na W10M radi opcija "contacts+messages backup" na SD karticu... tako da se oba daju lako vratiti...
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa 640 i to isti problem na win 8 i sada na 10 naime kada hocu da idem na MTS internetet-g3, idem na umrezenje(data connection) stavim On, medjutim nemam neta a i nevidim ikonicu da sam online, on se pojavi tek kada ugasim pa ponovo upalim telefon onda ide bez problema i vidi se ikonica G3 na gornjem delu telefona.
Ovo je jako iritantno,Wifi radi bez problema inace.
 
Vrh Dno