Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Ja ne bih preporučivao nikome na 640 da se igra sa 10kom jer su moja iskustva veoma loša.
 
Moja iskustva su, moram da priznam bila bolja sa. .36, .63 i .71 verzijom. Ova zadnja mi nije baš najstabilnija po pitanju nadogradnje da WP 8.1. Dobro, tastatura je i ranije pravila problem ako bar sistemske aplikacije nisu. Nakon nadogradnje sistem je stabilan, telefon ne koči ali, kao što sam već napisao pojedine aplikacije povremeno pucaju.

Sent from mTalk
 
Zna li se kad ce 640XL biti ponovo u ponudi kod lelekoma?
 
Usrali su nesto sa radom aplikacija u pozadini. Sta god radili, ostavite telefon sa bilo kojom aplikacijom par minuta u standby, kad se otkljuca telefon kasnije uvek svaku app vraca na pocetnu stranu. Meni muzika ne radi u pozadini, otpeva par pesama i tu je kraj. Otkljucas telefon, posle nekoliko sekundi nastavlja da svira. Cak sam i HR odradio, isto sve.
 
U pravu si multitasking radi sve gore , a taj problem sa muzikom sam imao na ranijim buildovima , nisam testirao na poslednja dva .

Sent from mTalk
 
Imam problem na 640 SS viber i whatsapp uozasno rade...
Resetovao sam telefon na fabricka podesavanja...

slike koje salje su malog formata,a pun format posalje CRNOM pozadinom...Ima li negde nesto da se podesi i sl?
Hvala
 
Podesi slike da pravi u 4:3 format, to je kod mene rijesilo problem. A viber radi ocajno, notifikacije kasne....uzaszivi
 
^ za slike je isto i na ostalim modelima ;) a viber radi mnogo bolje tj. Ne kasne vise obaveštenja a
 
Win 8.1 je kod mene notifikacije mi kasne, nisam probao win 10. P.s. viber instaliran na telefonu, ista situacija i kad je bio na kartici. Vidjecemo kad izadje win 10 da li ce biti bolje :)
 
Poslednja izmena:
Bice na win 10 bolje al kad naprave novu aplikaciju :D

Sent from mTalk
 
Windows na telefonu je katastrofa...Ja zaista ne mogu da verujem da je ovoliko los...BAS LOS

-Pictures ne vidi slike na eksternoj kartici, menjana kartica formatirana, vracane druge slike, probao rename foldera, mesta po kartici...BLA BLA
-Viber NE RADI (kasne notifikacije, stizu po 2-3 puta cak i procitane, juce je cimnuo SVE kontakte koji su na viberu...svima bio propusten poziv u isto vreme...jedino ako sam oktopod...)
-Whatsapp NE RADI (ako se pozove slanje slike iz galerije, ukoci CEO telefon, vadjenje baterije, ako prodje posalje okrenutu sliku sa crnim okvirom-kao ON misli da treba)
-Facebook koci, baguje...delimicno upotrebljiv, FB mesindzer trazi da se logujem svaki put kad isti pokrenem ?!?!
-Resuming...na svakoj ****noj aplikaciji...stalno se ucitava i refresuje, multitasking NULA.
-SPOR DO BOLA!
-Aplikacije smesne i neoptimizovane (preklapanje fontova, slika), na storu TONA DJUBRETA, neke od aplikacija su BUKVALNO REKLAME !
-Rotacija ekrana spora, zvuk u slusalicama na nivou asha modela...
-Kamera ...JAOOOOJ...!
Izuzetno sam se pokajao... :) sto sam uzeo ovaj telefon...kako li rade oni slabiji onda...?, izrada je stvarno fina i tu nemam zamerke, dopadljiv uredjaj. Na stranu interfejs (koji je na nivou simbijana, doduse malo zatvoreniji od istoga :\) i nedostatak aplikacija, ali ovo je stvarno najgore optimizovan sistem trenutno ovo nije cak ni beta ovo je alpha...
Srecom pa imam primarni telefon koji cesce koristim.

Radio sam reset, reinstall...bla bla....Nista ne pomaze...Jednostavno je djubre od OS-a...
 
Ja sam uzeo 640 DS, primarni telefon mi je Flex 2 (i njega sam razmišljao da li ostaviti, ali posle 15 dana probe, fenomenalan telefon za uloženi novac), a ovo mi je kao službeni, a držim i staru prepaid karticu od pre 10 godina.
Za 100 evra koliko sam platio star 15 dana od čoveka, više sam nego zadovoljan.
Meni na 8.1 sve radi kako treba, i Viber i Wtahsap, nema bagova, odlično se čuje.
Kupio sam Samsung Prime, ali jednostavno nisam mogao da se vratim na običan telefon, prodao za 50, dodao 50 i za sada više nego zadovoljan, sem plastike koja malo uleže, ali videću da nešto podmetnem, a što se tiče boje, plava boja mu je fenomenalna, prosto me oduševljava.
 
Poslednja izmena:
Nešto kod tebe na telefonu nije kako treba. Ja imam 640 DS. Sam OS ne koči. Viber ume da zeza i lično ne volim da ga koristim. WA radi ok, kao i Photos. Kod aplikacija nema preklapanja osim ako nisi menjao skaliranje veličine slova.
Odradi ponovo hard reset (ne soft) ili se jednostavno vrati na WP 8.1. Sa njim telefon radi i brže i stabilnije.

Sent from mTalk
 
Multitasking je ranije bolje radio sad iz nekog razloga sve gore i gore ,sto se tice photos aplikacije ni meni nije pokazivala slike sa sd kartice i onda su se odjednom pojavile ssme od sebe :)


Sent from mTalk
 
Koji telefon?

Skines windows device recovery tool, povezes telefon i pratis uputstva koja ti daje wdrt..
 
Windows na telefonu je katastrofa...Ja zaista ne mogu da verujem da je ovoliko los...BAS LOS

-Pictures ne vidi slike na eksternoj kartici, menjana kartica formatirana, vracane druge slike, probao rename foldera, mesta po kartici...BLA BLA
-Viber NE RADI (kasne notifikacije, stizu po 2-3 puta cak i procitane, juce je cimnuo SVE kontakte koji su na viberu...svima bio propusten poziv u isto vreme...jedino ako sam oktopod...)
-Whatsapp NE RADI (ako se pozove slanje slike iz galerije, ukoci CEO telefon, vadjenje baterije, ako prodje posalje okrenutu sliku sa crnim okvirom-kao ON misli da treba)
-Facebook koci, baguje...delimicno upotrebljiv, FB mesindzer trazi da se logujem svaki put kad isti pokrenem ?!?!
-Resuming...na svakoj ****noj aplikaciji...stalno se ucitava i refresuje, multitasking NULA.
-SPOR DO BOLA!
-Aplikacije smesne i neoptimizovane (preklapanje fontova, slika), na storu TONA DJUBRETA, neke od aplikacija su BUKVALNO REKLAME !
-Rotacija ekrana spora, zvuk u slusalicama na nivou asha modela...
-Kamera ...JAOOOOJ...!
Izuzetno sam se pokajao... :) sto sam uzeo ovaj telefon...kako li rade oni slabiji onda...?, izrada je stvarno fina i tu nemam zamerke, dopadljiv uredjaj. Na stranu interfejs (koji je na nivou simbijana, doduse malo zatvoreniji od istoga :\) i nedostatak aplikacija, ali ovo je stvarno najgore optimizovan sistem trenutno ovo nije cak ni beta ovo je alpha...
Srecom pa imam primarni telefon koji cesce koristim.

Radio sam reset, reinstall...bla bla....Nista ne pomaze...Jednostavno je djubre od OS-a...

Auuu... nešto tu kod tebe ne štima baš najbolje...
Neke od ovih stavki bih prihvatio za 10ku jer sam ja pobegao sa iste nazad na 8.1, ali ovako kako si napisao ne radi ni 520ka i 530ka. :)

Što se tiče stanja kod mene na 640:
- Pictures vidi sve fotke na kartici i na telefonu.
- Viber je go*no. Potpisujem.
- Whatsapp radi bez greške.
- Facebook nešto sporije učitava i na verziji za 8cu mu fale neke funkcije, ali generalno je upotrebljiv.
- Resuming vidim samo na momente i to ne baš često, a veoma retko se desi da mu treba duže od 2-3 sekunde, ali baš kad ga zajašem. Multitasking, priznajem, nikad nisam skontao šta je uopšte... ja skakućem iz app u app mahinalno na svim telefonima do sada, a svi pišu da to nema veze sa multitaskingom. Jbm ga... glup sam za to. :d
- DALEKO JE OVO OD SPOROG. AKO HOĆEŠ DA VIDIŠ ŠTA JE SPORO PROBAJ 10ku ILI ANDROID U OVOM RANGU. :D
- Za aplikacije si se trebao raspitati pre kupovine telefona. Svi pišemo o tome da fale app, ali ljudi to konstantno ignorišu i onda kukaju. No, za većinu toga postoje zamenske koje rade sasvim ok, ali to je već druga stvar jer moraš znati koje su u pitanju što jeste malo zeznuto.
- Rotacija reaguje pod malo jačim uglom, ali radi sasvim odlično.
- Za zvuk na izlazu za slušalice ću da tvrdim sasvim suprotno jer sam 630ku koristi, u nedostatku opreme, za puštanje matrice na nastupu u Amerikana hali Doma Omladine i zvučalo je vrhunski na onom ozvučenju, a 640ka mi se čini da je za nijansu bolja ovako kad slušam. Nju još nisam imao prilike da testiram na ozbiljnijem ozvučenju. :)
- Kamera je jedna od boljih u ovom cenovnom rangu. Nisi valjda očekivao da parira 808ici za ove pare? Ja sam kamerom prezadovoljan, a manijak sam za fotkanje. :D

Kao što rekoh nešto ti tu ne valja. Koristio sam prvo 520ku koja je sad kod ženčeta, pa 630ku koja je završila kod keve i sad 640 LTE dok sestra ima 530ku i ni jedan ne radi tako kako si ti opisao.
E sad jedino ako ti je na telefon vozdignut WINDOWS 10 Mobile onda potpisujem (skoro) sve što si napisao, ali 8.1 ne sme tako da se ponaša. :D
 
Auuu... nešto tu kod tebe ne štima baš najbolje...
Neke od ovih stavki bih prihvatio za 10ku jer sam ja pobegao sa iste nazad na 8.1, ali ovako kako si napisao ne radi ni 520ka i 530ka. :)

Što se tiče stanja kod mene na 640:
- Pictures vidi sve fotke na kartici i na telefonu.
- Viber je go*no. Potpisujem.
- Whatsapp radi bez greške.
- Facebook nešto sporije učitava i na verziji za 8cu mu fale neke funkcije, ali generalno je upotrebljiv.
- Resuming vidim samo na momente i to ne baš često, a veoma retko se desi da mu treba duže od 2-3 sekunde, ali baš kad ga zajašem. Multitasking, priznajem, nikad nisam skontao šta je uopšte... ja skakućem iz app u app mahinalno na svim telefonima do sada, a svi pišu da to nema veze sa multitaskingom. Jbm ga... glup sam za to. :d
- DALEKO JE OVO OD SPOROG. AKO HOĆEŠ DA VIDIŠ ŠTA JE SPORO PROBAJ 10ku ILI ANDROID U OVOM RANGU. :D
- Za aplikacije si se trebao raspitati pre kupovine telefona. Svi pišemo o tome da fale app, ali ljudi to konstantno ignorišu i onda kukaju. No, za većinu toga postoje zamenske koje rade sasvim ok, ali to je već druga stvar jer moraš znati koje su u pitanju što jeste malo zeznuto.
- Rotacija reaguje pod malo jačim uglom, ali radi sasvim odlično.
- Za zvuk na izlazu za slušalice ću da tvrdim sasvim suprotno jer sam 630ku koristi, u nedostatku opreme, za puštanje matrice na nastupu u Amerikana hali Doma Omladine i zvučalo je vrhunski na onom ozvučenju, a 640ka mi se čini da je za nijansu bolja ovako kad slušam. Nju još nisam imao prilike da testiram na ozbiljnijem ozvučenju. :)
- Kamera je jedna od boljih u ovom cenovnom rangu. Nisi valjda očekivao da parira 808ici za ove pare? Ja sam kamerom prezadovoljan, a manijak sam za fotkanje. :D

Kao što rekoh nešto ti tu ne valja. Koristio sam prvo 520ku koja je sad kod ženčeta, pa 630ku koja je završila kod keve i sad 640 LTE dok sestra ima 530ku i ni jedan ne radi tako kako si ti opisao.
E sad jedino ako ti je na telefon vozdignut WINDOWS 10 Mobile onda potpisujem (skoro) sve što si napisao, ali 8.1 ne sme tako da se ponaša. :D

I ja tako mislim, zato i ne prelazim na 10, ovo radi sasvim OK.
 
Ja ne znam sto kukate na 10 toliko.

Meni na 640 win 10 build .107 radi bolje nego win 8.1 na 720 a one imaju isti hardware. Sve otvara brze nego na 720.
 
Ja ne znam sto kukate na 10 toliko.

Meni na 640 win 10 build .107 radi bolje nego win 8.1 na 720 a one imaju isti hardware. Sve otvara brze nego na 720.

Sitemske aplikacije (odnosno nista vise nije sistemsko) nikako nisu brze. Sad sam poredio 550 sa Win10 i 520 sa 8.1, dialer, poruke, alarm, settings, sve te osnovne stvari su brze na 8.1. Photos, Whatsapp, B92, Camera, otprilike u isto vreme, Whatsapp za delic sekunde brze na 10. Ali bre, 550 bi trebalo da ima dosta jaci hardver, tako da moraju to da utegnu asap.
 
550 ima baš slab gpu i procesor, nije to ništa specijalno a uz to ima i veću rezoluciju . Bolje od 520 ali ne nešto previše . Najveći dobitak ti je ram i multitasking.

A da je sistem nezavršen to stoji. Očekujem da će tek na leto kad izađe Redstone biti brži od 8.1 koji se ipak sređivao par godina.

Ovaj build koji koristimo je iz novembra valjda , ovi sitni delta update ne mogu da promene nešto specijalno brzinu celog sistema već čisto krpe i ispravljaju nove greške.

Meni je najbitnije da sve radi na 640 i nemam nijedan problem . Koristio sam lumia 630 na 8.1 ali zadnji put je to bilo avgusta , tako da se i ne sećam kako radi u odnosu na win 10 na 640 . Znam samo da mi zbog viška rama 640 bolje radi na win 10 i nemam resume na start screen, koji sam imao na lumia 630 .
 
Poslednja izmena:
Sitemske aplikacije (odnosno nista vise nije sistemsko) nikako nisu brze. Sad sam poredio 550 sa Win10 i 520 sa 8.1, dialer, poruke, alarm, settings, sve te osnovne stvari su brze na 8.1. Photos, Whatsapp, B92, Camera, otprilike u isto vreme, Whatsapp za delic sekunde brze na 10. Ali bre, 550 bi trebalo da ima dosta jaci hardver, tako da moraju to da utegnu asap.

Ja kazem moje iskustvo. Sve "sistemske" osim outlook mail aplikacije su brze na win 10 .

Poruke, pozivi, imenik su brze. I to iz razloga sto na 8.1 malo duze traje animacija.
 
Brze ako su vec u pozadini. Ja pricam o startovanju 'od nule' . Probao sam i sa 925 i 520..

Sent from mTalk
 
Brze ako su vec u pozadini. Ja pricam o startovanju 'od nule' . Probao sam i sa 925 i 520..

Sent from mTalk

Ako koristiš te aplikacije dosta nema potrebe da startuješ od nule. Meni poruke i pozivi nikad nisu ugašeni , zato što ih dosta koristim, uvek su u pozadini. Ovo što retko palim mi ne radi u pozadini . Zašto bih gasio posle svakog korišćena i trošio dodatno bateriju , izađem na strelicu i ona sedi u pozadini i kulira :D
 
Poslednja izmena:
Ne gasim, neka druga aplikacija ih ugasi kad obrnes krug memorije, ne znam koji limit otvorenih aplikacija, 6, 7 valjda.. Mada i kad su u pozadini zna da bude resuming ili crni ekran od sekund, dve.
Toga nikad nema na 8.1.

Sent from mTalk
 
Poslje pročitane zadnje 4 stranice posta ne znam šta da očekujem od ovog telefona poslje korištenja nexus telefona. Android mi je dosadio, app koje bi koristio na lumia 640 xl uglavnom imaju. Kupio bi ga zbog veličine i kamere. Ako neko ima neki savjet za mene neka napiše. Pozz
 
Poslje pročitane zadnje 4 stranice posta ne znam šta da očekujem od ovog telefona poslje korištenja nexus telefona. Android mi je dosadio, app koje bi koristio na lumia 640 xl uglavnom imaju. Kupio bi ga zbog veličine i kamere. Ako neko ima neki savjet za mene neka napiše. Pozz

Nexus 5? Samo ako si lud da predjes na 640xl. :)
 
Nazad
Vrh Dno