Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Mozda ih ne zeli Telenor jer se dobro prodaju, a za normalnu cenu - pa ne mogu paprene pakete da prodaju uz nju, a Telenor ne zeli najnize pakete da prodaje :D
 
Ma samo da mi istekne ugovor i ako ne bude neka lumia odoh ja ,mada mi sada kazu da mogu 5 meseci ranije da uzmem tel ,neka hvala :D
 
Kod Telekoma za 640 DS nije losa cena, kao sto ume biti za ostale telefone, pogotovu libirani Samsung :D
30% veca cena od oglasa.
 
Imam jedno pitanje za sve vas, pa ko može, neka pomogne savetom:

- Imam L730DS. Međutim skontao sam da mi je nekako ekran nedovoljne veličine i da će ekran od 5" biti taman pa sam se zagledao u L640LTE (jer za L830 nemam para). Koliko ću dobiti a koliko izgibiti zamenom L730DS za L640LTE?!?!? (amoled/ips mi nije toliko bitan međutim, koliko zaista gubim na kamerici obzrom da samo preko dana pravim fotkice...)
 
Fotkice su odlicne, ja sam cak impresioniran i posle S3, S5 i N3, mada nisam neki zahtevan korisnik - ali sam prilicno cesto slikao slike za uvelicavanje (da bi video slova), i prosto je L640XL oduvala Androide :(
IPS mi malkice smeta, posle SAMOLEDa u stvari nista ne prija (ni iPhone), ali ono.. slike treba pogledati na racunaru ili nekom SAMOLED ekranu da bi se videle u punom sjaju :D

Cak se zbog IPSa i razmisljam da menjam 640XLDS (LTE) za 730DS, ali mi se ne svidja manji ekran :(
 
Završeno.
Pazarih L640LTE single sim crnu za 140€ zapečaćenu. Sutra stiže pa javljam utiske.
pozz
 
Iako je on pricao o 5.5" L640XL... :D
 
Bitno je da se okrece...
Razumeo sam ja njega jako dobro ;)
 
Sacekaj! Pasce cena na jesen a iznecu i opaske za vise modela jer sam ih vise i imao...
 
Ili će 10ka biti dobro urađena pa će se WP prodavati pa će cena Lumijama porasti :p .

Neogeo, kad istestiraš 640, daj uporedni test njega i 730.
 
ne znam je li trenutno ili mozda na duze vreme, ali na Telenorov sajt vise nema u ponudi Lumia 640 XL, jel neko upucen u ovo?
 
Završeno.
Pazarih L640LTE single sim crnu za 140€ zapečaćenu. Sutra stiže pa javljam utiske.
pozz


Jel nije tajna gde si ga nasao za 140€? Ja najmanje sto sam nasao do sad bilo je 150€. I posto se i ja dvoumim izmedju 640 i 735, ako moze neki uporedni test iz prve ruke, posto si imao oba. :)
 
Zdravo, kupio sam lumiu 640 XL dual-sim pre tri meseca, za sada je odlična i sve radi kako treba ali se javio problem sa ekranom. Kasnije sam video da se još nekim korisnicima isto to pojavilo, naime u gornjem desnom uglu ekrana se pojavila žuta mrlja koja se najbolje vidi kada je bela pozadina. Trenutno je veoma male veličine i na drugim bojama pozadine se skoro i ne primećuje. Moje pitanje je da li će mi ovo priznati u servisu ili ne, odnosno da li će zameniti ekran?
Telefon ima garanciju i kupljen je u radnji, da je ne bih reklamirao samo ću reći da se nalazi u Sarajevskoj u BG :)
Ako uspem okačiću i sliku.
 
150e sam vidjao za L640 DS, ali ne L640 LTE. Cena je stvarno superiska, jos je mobilni odlican.

Nego... ima li neki nacin da dual SIM bolje radi ozbiljno? Nekako ne mogu da se snadjem sa ovim da je messaging i phone odvojen za kartice skroz! Mogu samo da izaberem da se salje drugom karticom, ali ne i da imam neki skupni Messaging i Phone, a stvarno smara ovako :(
I kako se pinnuje Phone/Messaging za drugu SIM karticu?
 
Okačiću uporedo koliko god budem mogao. Jedino mi 4G ne funkcionaniše jer u ovoj mojoj kasabi ga neeemaaa.

Što se DS tiče iskomplikovali su ga do haja. Na ekranu od L730 imam 2 tiles dialera i 2 tiles smsa pa ko se snađe, snađe :d.
Ikonice za Phone1, Phone2 i Messaging1 i Messaging2 pinuješ na glavni ekran kao i sve druge Tile-ove...
Mene ekstra smara što iz poruke ne mogu da pozovem učesnika konverzacije već se samo vrši prebačaj sa 1ne na 2gu mrežu :( inače sve drugo je OK što se DSa tiče...
 
150e sam vidjao za L640 DS, ali ne L640 LTE. Cena je stvarno superiska, jos je mobilni odlican.

Nego... ima li neki nacin da dual SIM bolje radi ozbiljno? Nekako ne mogu da se snadjem sa ovim da je messaging i phone odvojen za kartice skroz! Mogu samo da izaberem da se salje drugom karticom, ali ne i da imam neki skupni Messaging i Phone, a stvarno smara ovako :(
I kako se pinnuje Phone/Messaging za drugu SIM karticu?


Idi u poruke pa kada tapnes na ... u donjem desnom uglu imas opciju spoji plocice. Isto to imas i za pozive, ja sam tako uradio kod mene.
 
Okačiću uporedo koliko god budem mogao. Jedino mi 4G ne funkcionaniše jer u ovoj mojoj kasabi ga neeemaaa.

Što se DS tiče iskomplikovali su ga do haja. Na ekranu od L730 imam 2 tiles dialera i 2 tiles smsa pa ko se snađe, snađe :d.
Ikonice za Phone1, Phone2 i Messaging1 i Messaging2 pinuješ na glavni ekran kao i sve druge Tile-ove...
Mene ekstra smara što iz poruke ne mogu da pozovem učesnika konverzacije već se samo vrši prebačaj sa 1ne na 2gu mrežu :( inače sve drugo je OK što se DSa tiče...

Da nemoze direktno vec ides dole da zelis na kontakts da ga ubacis i odatle mozes onda da ga pozoves bez ubacivanja
 
Ucini mi se juce kao da videh opciju da ukoliko je wifi slab, automatski ukljuci mobile data (ili prebaci na njega ako je vec ukljucen?) , ali danas je ne nalazim nigde. je l sam ja to sanjao ili?
 
Nisi, ima je u Cellular + SIM podesavanjima je, skroz dole :)
 
Ako nekome treba original i nov, nekorišten, narandžasti poklopac neka se javi isključivo na pm :)
 
Zdravo, kupio sam lumiu 640 XL dual-sim pre tri meseca, za sada je odlična i sve radi kako treba ali se javio problem sa ekranom. Kasnije sam video da se još nekim korisnicima isto to pojavilo, naime u gornjem desnom uglu ekrana se pojavila žuta mrlja koja se najbolje vidi kada je bela pozadina. Trenutno je veoma male veličine i na drugim bojama pozadine se skoro i ne primećuje. Moje pitanje je da li će mi ovo priznati u servisu ili ne, odnosno da li će zameniti ekran?
Telefon ima garanciju i kupljen je u radnji, da je ne bih reklamirao samo ću reći da se nalazi u Sarajevskoj u BG :)
Ako uspem okačiću i sliku.

Pa pokušaj da ga reklamiraš,nećeš ništa izgubiti,ako uveže reklamaciju biće super,a ako ne onda ništa.Inače prvi put čujem za takav problem na 640XL,posedujem je,ali tu mrlju ne primetim
 
Idi u poruke pa kada tapnes na ... u donjem desnom uglu imas opciju spoji plocice. Isto to imas i za pozive, ja sam tako uradio kod mene.
Šta s´ ti čekao do sada sa savetom :smackbum:
:D
Kako je prosto linkovati i pozive i poruke dok, ja, po analogiji nisam to ni pogledao :wall:

tnx
 
Evo kratkog sublimiranog pregleda L640/L735:
Pogledajte prilog lumia.pdf

Da naglasim, da sam primetio, da su Lumie Made In China kvalitetnije odrađene od istih Made In Vietnam.
L735 koju sam imao je bila China i bila je zaista PERFEKTNA izradom dok mi ova L730DS i 640LTE nekako ne zadovoljavaju super finiš izrade a obe su Vietnam...

Savako neka pita za pojedine detalje a fotkice sa oba modela okačiću u toku dana!

ZAGREVANJE TELEFONA:
L640 se porilično greje pokretanjem zahtevnih aplikacija, 3G surfovanjem ili 3G razgovorom, dakleee sve što zahteva punu procesorsku snagu zagreva telefon poprilično dok kod L730DS/L735 toga apsolutno nema odnosno zagrevanje je svedeno na minimum minimuma i osećaj toplote u ruci ili na uvetu je jedva ali jedva primetan (730/735)...
BATERIJA:
Na L730/735 baterija mi je trajala puna 2 dana (igrice ne igram i ne gledam video klipove, malte ne poslovna primena) a na L640 još ne znam ali mislim da će biti isto toliko (od oka).
 
Poslednja izmena:
Šta s´ ti čekao do sada sa savetom :smackbum:

:D

Kako je prosto linkovati i pozive i poruke dok, ja, po analogiji nisam to ni pogledao :wall:



tnx
Pa čekao sam samo telefon :p Imam ga tek 2 dana.
 
Nazad
Vrh Dno