Šta je novo?

Microsoft Lumia 550

Ma ja znam da vam je hsv dirnuo u srce pa sada ne znate gde udarate. Pa odma ko neki ris napadte, da odbranite cast majkrosofta. Imas ignore listu slobodno me dodaj.
 
Smorili ste svi redom. Eto. :d

Ja znam da se iz ličnog iskustva ne bih usudio nikome da preporučim W10 telefon. Aj' što mene zeza na 640, ali što na 550 se razvlači k'o žvaka, još je i nestabilan u nekim Majkrosoftovim aplikacijama!
Koliko god voleo WP i želeo da W10 uspe, trenutno od mene imaju jedno veliko NE.

@telep, ne nerviraj ljude još i ti dodatno. Dosta nas MSFT za*ebava. :d
 
Ima li neko problema da posle update svih aplikacija iz marketa SMS-ovi više ne rade? Niti mogu da se šalju niti mogu da primam SMS-ove.
 
Kakvi android fanboyzi... Ljudi ubacite insider i .63 build sve pre njega je čisto mučenje. Valjda ce se ms smilovati da pusti taj update...
 
Kakvi android fanboyzi... Ljudi ubacite insider i .63 build sve pre njega je čisto mučenje. Valjda ce se ms smilovati da pusti taj update...

Zar forum i tema ne postoji iz razloga da se predmeti mogu komentarisati ? Ako smo vec kupili telefone zar ovde ne mozemo objektivno komentarisati ? Zasto moraju biti samo pohvale ? Telefon ima dobre specifikacije ali radi sporije nego sto spec govore ? :) Ja mislio po komentarima da win pruza vise na losijim specifikacijama ali ova Lumia 550 ne govori bas to ? Sreca uzet je namenski za Cerku iz razloga da nema playstore i slicno ali da se muci pri pokretanju obicnih aplikacija je stvarno da ne kazem sramota, da je za zenu ili za mene davno bi isao u smece ;)
 
Moja ne koči pri pokretanju osnovnih aplikacija. I ko je sad u pravu?

Telefon je odličan za te pare, pogotovo u paketu za dinar. Da, W10 štucne tu i tamo ali to nije ni približno kako se trudite to da predstavite. Fluidnost nije na nivou WP8.1 ali recimo i dalje vidno bolja od nekih entry level Samsunga itd.
 
Zar forum i tema ne postoji iz razloga da se predmeti mogu komentarisati ? Ako smo vec kupili telefone zar ovde ne mozemo objektivno komentarisati ? Zasto moraju biti samo pohvale ? Telefon ima dobre specifikacije ali radi sporije nego sto spec govore ? :) Ja mislio po komentarima da win pruza vise na losijim specifikacijama ali ova Lumia 550 ne govori bas to ? Sreca uzet je namenski za Cerku iz razloga da nema playstore i slicno ali da se muci pri pokretanju obicnih aplikacija je stvarno da ne kazem sramota, da je za zenu ili za mene davno bi isao u smece ;)

Jel se ti salis, jedno su negativni utisci samih korisnika, a drugo su ove individue Linuxaske sto jasu po celom forumu gde god se pomene MS ili Windows..
 
Da ne citiram Darka bez potrebe, hvala Darko za svaki post koji si napisao...
Stojim iza tvog mišljenja, jer i sam tako mislim... Dižem ovibL550 na 63, pa ću videti dali radi bolje...
P.S. Svoju 950 sam vratio na 29., ne pitaj me zašto... Ostavio sam spojen na komp da povuče sa neta zadnji software, otišao do komše na trenutak... Kad on već skinuo, tako da ga nisam stigao diskonektovati pred kraj...
Imam sve software od L620..., pa do L950... Nekad drugarima stavljam software, pa sam hteo da imam back up, kupio sam jogu, a ženi ostavljam asusa... Pa sad treba sve da prebacim...
:D
 
U zadnje vreme mi treba 2-3 sekunde da otkuljcam telefon. Do cega li to moze biti? Probao sam soft reset al ne pomaze. Znaci kada pritisnem power dugme treba mu 3 sekunde da se pojavi lock screen.
 
Neću previše da budem od pomoći ali nešto od programa što si instalirao skoro... Bio je ranije recimo onaj program za lockscreen valjda od MS, beta ona, koja je identičan problem pravila. Čak se kroz maglu sećam da je rešenje bilo da se nešto u opcijama, tamo nešto ono oko dečjeg moda ili tako nešto, da se isključi - uključi pa se rešavao problem... Znam da ništa pomogao nisam ali ako se setim više, napisaću.
 
Neću previše da budem od pomoći ali nešto od programa što si instalirao skoro... Bio je ranije recimo onaj program za lockscreen valjda od MS, beta ona, koja je identičan problem pravila. Čak se kroz maglu sećam da je rešenje bilo da se nešto u opcijama, tamo nešto ono oko dečjeg moda ili tako nešto, da se isključi - uključi pa se rešavao problem... Znam da ništa pomogao nisam ali ako se setim više, napisaću.

Hvala u svakom slucaju! Recimo kada telefon odsoji par minuta onda se to desava. A ako ovako protiskam vise puta power dugme onda radi normalno.
 
Sasvim sigurno problem nije vezan za L550 kao takvu, eventualno da potražiš na WC forumu u W10 sekciji jel neko sličan problem imao... Mada kažem ja najviše sumnjam na neku app koju si instalirao skoro. Recimo ono gore što sam naveo kao problem se dešavalo i nakon što obrišeš app.
 
Pokusaću da izbrišem par aplikacija sto sam instalirao u skorije vreme.
 
Ima sigurno neko, video je tvoj post ali nece da odgovori :)

Ja imam problem da ne dobijam poruke od Erste banke da je legla plata, neko mi rece da je to tako kad promenis telefon iako nisi promenio broj.. sta sad, trebam ici u banku ili u telenor, zesca glupost.
 
Ja jedini problem koji sam imao da nisam dobijao notifikacije o pristiglim sms-ovima. Jedino da proveri broj centra za sms poruke.
wp_ss_20160130_0001.png
 
Sve je podešeno kako treba, posle hard reseta poruke rade, ali kako se apdejtuje (znači njegove da kažem lične programe) u marketu, sms kompletno prestaje da radi niti može da šalje niti da prima poruke. Nisam instalirao bukvalno ni jedan jedini program dodatno tako da je verovatno do same "poruke i skype" (glupog li imena) aplikacije.
 
Jako los fazon. Kazem da je mnogo mnogo de*ilno sto su poruke i pozivi aplikacije a ne nekako integrisani u sistem. To da mi se desi verovatno bi zavrsio u zidu..

Sent from mTalk
 
@BeastMaster
Jesi li na insider-u ili „normalan” .29 build? Ako nisi, da probas insider? Da li si izlogovan iz skype video? Probaj login/logout. Probaj da iskljucis History & Sync u SMS podesavanjima. Proveri u Call and SMS filter (Block and Filter) iz Extras u podesavanjima da ti nije blokiran neki broj/kontakt.
Proveri i da li ti je datum tacan. 'bem li ga vise. :D
 
Poslednja izmena:
Meni nisu stizale poruke na 640, a i znaju i dalje da jednostavno prestanu da stižu u određenoj konverzaciji. Onda obrišem konverzaciju i počnu da dolaze.
Probaj tako. Obriši sve konverzacije, isključi sync poruka pa možda pomogne.
 
Ljudi, pricamo o prokletim SMS (ES EM ES) porukama, nadam se da su to sve neki insider buildovi. Kakav bre sync, brisanje konverzacija, sta da dobijem od nekog i nikad ne saznam da sam dobio poruku, jel mene neko zaebava da i to moze da se baguje.
 
Ljudi, pricamo o prokletim SMS (ES EM ES) porukama, nadam se da su to sve neki insider buildovi. Kakav bre sync, brisanje konverzacija, sta da dobijem od nekog i nikad ne saznam da sam dobio poruku, jel mene neko zaebava da i to moze da se baguje.

Moze. Desilo se meni i jos nekome. Cekas sms-ove, onda slucajno otvoris app i vidis 20 primljenih pre kusur vremena bez ikakvih obavestenja.
 
Meni nisu stizale poruke na 640, a i znaju i dalje da jednostavno prestanu da stižu u određenoj konverzaciji. Onda obrišem konverzaciju i počnu da dolaze.
Probaj tako. Obriši sve konverzacije, isključi sync poruka pa možda pomogne.

Izbrisao, sinhronizaciju sam inače isključio i idalje ne radi, moraću da sačekam neki novi update izgleda.
 
Možda ih je Cortana poslala u Microsoft...
 
Na windowsu samo? Insajder bildovi?

Sent from mTalk


Kod mene na 640 Isajder, kod matorog na 550 neInsajder. Meni se par puta pojavljivao problem, a kod njega se posle apgrejda desilo. Brisanje konverzacija rešilo problem ko mene svaki put, a on od onda još nema više problema sa tim.
 
Insajder, na prethodni build (ili dva), na ovaj mislim da nisam imao problema.
 
Ja imam problem da ne dobijam poruke od Erste banke da je legla plata, neko mi rece da je to tako kad promenis telefon iako nisi promenio broj.. sta sad, trebam ici u banku ili u telenor, zesca glupost.
Isti problem i ja imam na 640 na kojoj je w10 insajder. Na 8.1 i predhodnom androidu sms o promeni na računu je uredno stizao dok na w10m ne stiže. Žalio sam se Erste banci, oni moju žalbu prosledili Halkomu koji im pruža usluge slanja tih sms obaveštenja, Halkom cimao Telenor od koga su dobili info da su mi obaveštenja isporučena. Vrtim se u krug ali i dalje imam problem.



Poslato preko mTalk
 
Vrh Dno