Šta je novo?

Microsoft Lumia 535

Nisam nigde našao taj podatak. Tražio sam, ali nisam našao podatak o obnovi za naš telefon.
 
Cao Ljudi,
Hocu da kupim majci ovaj telefon jer je zena resila da ima viber :)
Racunam da ce se mnogo lakse snaci sa WP a i nece da potrosi previse novca.

Zanima me da li su reseni problemi sa ekranom jer zena jos nije imala touch screen pa ce joj biti problem da se snadje. Ako jos i baguje eto meni glavobolje :)
 
Taj problem nece nikad ni resiti ,jer je u pitanju hardverska greska,desi se nekad tokom kucanja da brljavi tastatura al ne toliko cesto ,a sad sto se tice vibera na wp nije bas najsjajniji ,desava se ponekad da uopste ne pokaze notifikaciju ,meni konkretno viber radi odlicno ,samo ne dobijam notifikaciju sa jednog broja.
 
Cao Ljudi,
Hocu da kupim majci ovaj telefon jer je zena resila da ima viber :)
Racunam da ce se mnogo lakse snaci sa WP a i nece da potrosi previse novca.

Zanima me da li su reseni problemi sa ekranom jer zena jos nije imala touch screen pa ce joj biti problem da se snadje. Ako jos i baguje eto meni glavobolje :)

Jedino da vidis ako moze kod nas da se nadje 5.0 revizija hardvera, navodno je greska sa displejem ispravljena.
 
Ili ja imam toliko sreće ili nisam normalan, ali ja do sada nisam imao nikakvih problema sa tim telefonom. Tač radi besprekorno, jedino telefon ume da malo poludi kada je na punjaču, ali ništa više od bilo kog telefona (čak mi je prošli mnogo više ludeo na punjaču - ZTE Blade Q). Ja sam iskreno prezadovoljan telefonom. Isprobao sam svaki w10m build i bili su ok, ali me je potrosnja baterije vraćala na 8.1. Zadnja verzija desetke je vrh (build 10572), možda će sledeća već biti RTM. Ja ne znam za vas ali ja ovaj telefon ne menjam. I da, revizija je 3, tako da ne znam kakvih vi problema imate sa tačom.
 
Jel neko zna da li su mozda ovi telefoni zakljucani na vip mrezu. Zeni je prso l520 i dobila je u promobi-ju nov l535. Posto je garancija za l520 bila preko vipa (ali je koristila mts-ovu karticu posto nije bila zakljucana) pretpostavljam da je ova l535 dobijena od vip-a pa me zbog toga zanima da li su zakljucane jer ne reaguje na mts-ovu karticu.
 
Uzeo sam ovaj fon pre nedelju dana.Od prvog dana imam problema sa tachom ,i to najvise prilikom kucanja poruka . Dali je neko uspeo da reši problem mat folijom (imam zalepljenu običnu,providnu,ali problem i dalje postoji)? Dali je nekom prodajvder odobrio zamenu? (Ja uzeo fon preko telenora)
 
Ako si uzeo pre tacno nedelju dana trebalo bi da moraju da ti ga zamene. Ako je danas sedmi dan ja bi odma nekako prijavio problem - kako bilo, jer imam utisak da bi te inace smarali sa garancijom... Mislim kao da im das telefon pa da oni vide u servisu sta nije u redu, al to mi deluje bas kao cimanje. Nije ti se pokvario nego si ga dobio takvog, a onda da ti drze nedelju dana telefon u servisu... (obaveza im je da ti ga vrate za manje od mesec dana). Mozda bi ti i odma izasli u susret, red bi bio s obzirom da je to lumiji 535 uobicajena boljka, al svakako nemoj to odlagati da im prijavis da telefon ne valja.
 
Uzeo sam za devojku ovaj telefon... Generalno nisam zadovoljan... Ima dosta nekih sitnih bagova i gluposti. Npr dosta cesto nece mobilni internet da radi. Sve u svemu nije katastrofa ali kad bih opet birao telefon ovaj bih zaobisao.
 
Uzeo sam za devojku ovaj telefon... Generalno nisam zadovoljan... Ima dosta nekih sitnih bagova i gluposti. Npr dosta cesto nece mobilni internet da radi. Sve u svemu nije katastrofa ali kad bih opet birao telefon ovaj bih zaobisao.

Te software-ske greške će generalno Windows Mobile 10 ispraviti, ali jednostavno Microsoft je sa svojim prvim modelom,tj 535-icom, napravio velike propuste,što je ubrzo ispravio sa modelom 540.
Ali možda si mogao da kupiš 640,malo je skuplji,ali dosta bolje odrađen.Ali tu već zaziremo u beskonačnu raspravu,šta se moglo,a šta ne.. :D
 
Ne razumem o čemu vi pričate! Ja sam prešao sa androda i prezadovoljan sam sa telefonom. Nisam imao stabilniji telefon do sada. Ja ga koristim za sve i svašta. Od teamviewera pa do obrade dokumenata. Sve radi savršeno. Prvi put mi je ostaje uključen blutut, vajrles, mobilni internet i bateriju punim svaki drugi dan. Zaista ga koristim. Jedina mana koja zeza, je da ekran ima propuste dok je na punjaču.
 
Ne razumem o čemu vi pričate! Ja sam prešao sa androda i prezadovoljan sam sa telefonom. Nisam imao stabilniji telefon do sada. Ja ga koristim za sve i svašta. Od teamviewera pa do obrade dokumenata. Sve radi savršeno. Prvi put mi je ostaje uključen blutut, vajrles, mobilni internet i bateriju punim svaki drugi dan. Zaista ga koristim. Jedina mana koja zeza, je da ekran ima propuste dok je na punjaču.


Niko nije rekao da je OS los,bar nisam ja,koristim 640XL,I mislim da je Windows phone daleko bolji od Android-a,Ali su zaista slabo odradili 535,a da nisu,ne bi odmah posle par meseci izbacili 540.
 
Danas sam skinuo zastitnu foliju sa telefona i stavio "staklo". Telefon je imao dobar odziv na tac i retko kada sam masio prilikom kucanja, ali sada je jednostavno savrsen :)

Ali zato na punjacu ga je nemoguce koristiti. Sto je punjac jaci to je tac losiji. Ovo sam probao sa tri punjaca, jedan je za neki osnovni nokia model, drugi je onaj sto je dosao uz telefon, a treci punjac od tableta. Na nokijinom se najbolje ponasa ali najslabije puni dok na punjacu od tableta svaki tac registruje kao dva taca.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko instalirao wm10 insider na L535 i kako se ponaša?
 
Ostavio sam Lumiu 535 na servis kod telenora ,zbog problema sa tač skrinom.Kakva su vam iskustva sa reklamacijom na taj telefon ,dali su vam popravljaji uređaj ili ga menjali?
 
Moj kolega je nosio jedno 4,5 puta oni mu stalno flesovali tel i vracali ,sad zadnji put nije hteo da uzima telefon pa jos uvek ceka ,ne vole u telenoru da menjaju telefon ja sam zte nosio 6 puta na kraju morao da snimam kako telefon zabada pa da im saljem snimak i tad mi odobrili :D
 
Samo da javim : Danas mi stigao sa sevisa .Zamenili tocuh scren i flešovali ga .Za sada ,sve radi kako treba
 
Da li je neko instalirao wm10 insider na L535 i kako se ponaša? Odavno, sada je na 10586 i radi extra.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko instalirao wm10 insider na L535 i kako se ponaša? Odavno, sada je na 10586 i radi extra.


Nisi dobro citirao, no nema veze. I ja ga danas stavio, mnogo lepo i pregledno to izgleda, moraju jos da rade na optimizaciji jer je 8.1 fluidniji. Za bateriju jos ne znam, pokazace se. Ocena 7/10 za sada.
 
Kupljen pre par meseci u VIP-u na preplatu ,probao na njega WIN 10 radio dosta korektno samo imam problema sa touchom. Zbog ovih problema vratio win 8.1 ali je problem i dalje ostao. Sad me interesuje dali je neko nosio telefon na reklamaciju u VIP ,ako jeste sta su uradili ,kolko je bio u servisu,i dali je otklonjen kvar? Dali vredi kupiti ono zastitno staklo zbog ovog problema?
 
Tog trenutka kad pozovem neki broj ,ekran se gasi , i uopšte ne mogu da kliknem na taster za prekid razgovora,jednostavno ekran postaje crn.Nije pomogao hard reset ,radio sam dva tri puta.
Dali još neko ima ovaj problem i kako ga rešiti?
 
Tog trenutka kad pozovem neki broj ,ekran se gasi , i uopšte ne mogu da kliknem na taster za prekid razgovora,jednostavno ekran postaje crn.Nije pomogao hard reset ,radio sam dva tri puta.
Dali još neko ima ovaj problem i kako ga rešiti?


To se obično dešava kada se senzor na ekranu prekrije nekom lošom folijom ili zaštitnim staklom. Ukoliko si stavljao takvu zaštitu to je razlog.
 
Nema ni veze.
Možeš izmastiti površinsko staklo maksimalno u predelu senzora i ima savršeno da radi...

U rupicu senzora hoće da se nakupi prljavština i da zeza isti ili se kablić od senzora preklještio ili senzor crkava.
Nema treće.
Mene je zezao senzor posle Begram servisa jer su serviseri priklještili kablić proksimiti senzora pa je ekran uvek bio uključen za vreme zvanja.
 
Ne znam gde se nalaze ti senzori .Da ,imam zaštitno staklo ,ali sam taj problem imao i pre nego što sam ga stavio
 
Senzor se nalazi gornjem desnom uglu pored prednje kamere,pogledaj na svetlu.
Skini staklo pa vidi, meni je to pravilo problem.
 
dali neko probao Selfi Štap sa Okidačem na lumiu , na ajfon radi na lumiu nece
 
Moja devojka ima Lumiu 535 DS i imala je problem da telefon sam ukljucuje i iskljucuje ekran u odredjenim nepravilnim vremenskim intervalima i to sam resio tako sto sam iskljucio opciju duplog pipkanja ekrana za wake up, od tada se vise ne desava samoaktiviranje ekrana. Mada je sada nesto zeza tastatura, kada hoce da otkuca jedan karakter otkuca se samo jos par drugih ili jedan ali ne onaj koji je pritisnut Hmm, do sada je to nije zezalo. Ne znam da li da joj uradim neki reset?
 
Nazad
Vrh Dno