Šta je novo?

Micronet SP508K NE POSTOJI?!?!?

dzonika

Slavan
Učlanjen(a)
04.12.2007
Poruke
305
Poena
319
E ovako....
Kupih pre par meseci polovan (u oglasima za 700din :D):
Micronet SP508K Etherfast 100Mbs Hub, koliko ja znam, to je ruter... A ne znam mnogo u vezi mreza... :(
E sad, rekoh da povezem tri kompa u kuci, i tada nastade problem....
Kada nakacim samo moj u sobi na njega,tj. kablovski modem u njega kao uplink, a na drugi port moju mreznu sve radi kako treba, ali posto ima 8 portova za kacenje, nakacih i ova dva kompa na njega i net na njima ne radi....
Napravim se ja pametan i okrenem SBB korisnickii centar, i oni mi kazu da treba da podesim ruter.... Nikad cuo da se i to podesava,ali rekoh ajde...
Guglah do besvesti ali nigde nema ni jedna jedina informacija o ovom ruteru, pa cak ni na Micronetovom sajtu www.micronet.info.... Prvi put mi se desava da trazim neku informaciju za hardver koji drzim u ruci i znam mu tacnu oznaku i da jednostavno ne postoji!?!?! WTF????

Dajte ljudi pomagajte, sta mi je ciniti, kako da nadjem info o ovom ruteru i kako da podesim net da radi????
 
To nije ruter već običan HUB.Samo ime ti kaže.
Našao sam nešto na španskom:
Hub EtherFast 100Mbps de 8 puertos





CARACTERÍSTICAS PRINCIPALES

SP508K

Click for details





8 puertos 100BASE-TX
Provee de un puerto "uplink" para conectar conjuntamente en serie 2 hubs sin cable crossover
LED de actividad (Link/Activity) en cada puerto para diagnósticos de red
Adaptador de potencia externa
 
Poslednja izmena:
Cekaj, kazes da je samo HUB. Sta to znaci, da ne mogu da povezem vise kompova na net?
I za sta mu sluzi uplink i pored njega jos osam portova?
Da stavim njegove slike ovde?

I o kakvom softveru lupa onaj iz call centra?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno