Šta je novo?

Metro: Last Light

Istočnjački šmek?

Pa glas glavnog lika prilikom loadinga mi je bila najgora stvar u igri. A drugo ako je u tome poenta nek pričaju svoj jezik pa da čitamo titlove. Ta fora kako ceo svet priča engleski sa drugačijim akcentima mi je jedna od najiritantnijih stvari ikada.
 
Suvise je ovo slicno originalu.Ok,malo je bolja grafika,ubacice neke nove misije,ako sam dobro shvatio,bice nekih novih "hidden doors" ali ovako skrpiti dve igre u jednu,pomesati lokacije iz obe igre-to mi je malo trulo.Ali odigracemo,naravno,da vidimo na sta ce da lici.Mogli su biti malo originalniji.A kad se setim kako sam ocekivao prvi metro,mislio sam da je to naslednik Stalker-a,a ono-cvrc.
 
Voice acting koji vise nema ona istocnjacki smek, u samom pocetku dobijes mogucnost za oruzjem da ti vise nista drugo ne treba, HIT MARKERI (omg), prejaka oruzja - znaci sa revolverom od 6 metaka napravim 5 killova, pojednostavljeno sve oko gadgeta, izbacena potreba da pregledas celokupno telo u potrazi za municijom, ukupan klaustrofobicni osecaj, onaj fear faktor i usamljenost su nestali totales. Sunjanje presmesno, prolazis pored likova na pola metra a vidis ih kao na jakoj mesecini...
Evo samo par stvatri koje se setih nabrzaka..

Znaci od vrh igre su napravili prosecan naslov za danasnje vreme, mozda je ostalo malo starog ''smeka'' 2033. Steta ali ipak cu probati kad zavrsim 2033.

Ovih dana igram turok 08 koji nikada nisam ni instalirao do sada, vidim da je ta igra pre 6 godina napljuvana ovde, ok nije nista posebno ali bre meni je za klasu bolja od crysisa 3 npr. Kako je krenulo da se degradira sve za par godina ce cod bo vaziti za old skul vrh igru :d :d
 
Voice acting koji vise nema ona istocnjacki smek, u samom pocetku dobijes mogucnost za oruzjem da ti vise nista drugo ne treba, HIT MARKERI (omg), prejaka oruzja - znaci sa revolverom od 6 metaka napravim 5 killova, pojednostavljeno sve oko gadgeta, izbacena potreba da pregledas celokupno telo u potrazi za municijom, ukupan klaustrofobicni osecaj, onaj fear faktor i usamljenost su nestali totales. Sunjanje presmesno, prolazis pored likova na pola metra a vidis ih kao na jakoj mesecini...
Evo samo par stvatri koje se setih nabrzaka..


Vredi spomenuti jos da ce Redux verzija doneti mogucnost da se Last Light igra u "Surval" modu igranja koji ce podsecati na Metro 2033. Tako da ko oce da uzima vise u survival horroru i napetijoj atmosferi, nek se baci na Redux. Ko ima kupljene stare igre na Steamu, moze da uzme nove reduxe sa 50% popustom [pocetna puna cena je 20€].

 
Zasto nije dzaba?

A note on the Redux upgrade for existing owners
When we announced Metro 2033 Redux and Metro: Last Light Redux earlier this year, we confirmed that PC gamers who owned the original title would benefit from a 50% discount against the corresponding ‘Redux’ version.

We thought this was a great offer – but while there are many who are clearly very happy with the deal, it's been made clear on the Steam discussions here that there are others who think we have not done enough for owners of the existing games.

Some think we should have released these as ‘free’ updates, or offered a bigger discount (particularly on Metro: Last Light Redux).

This response blindsided us a little. We have taken our time to review the concerns and arguments and offer a proper response.

So here it is:

Almost the entire team of around 80 people at 4A Games will have been working on the Metro Redux titles for almost a year by the time we release next month. It has been a substantial project for the studio, with three main elements:
Significantly updating the 4A Engine, adding (amongst many other features) Global Illumination and terrain tessellation, as well numerous performance enhancements
Upgrading Metro: Last Light to run in this engine, while adding some minor features such as Check Watch and Check Inventory, and some significant ones such as the new 'Survival' play style
Completely re-building Metro 2033 to run in the new 4A engine, with the new and improved Last Light gameplay framework; and adding new content and assets
For sure, Metro 2033 Redux is a far more significant upgrade over the original than Metro: Last Light Redux (and we're not trying to pretend otherwise).

We think the 50% discount is more than fair for the amount of work that has gone into this title. It is a complete remake of the original game in the latest engine, that will offer a significantly different experience from the original throughout with improved graphics, performance and gameplay.

Metro: Last Light Redux, we will readily admit, does not represent as significant a change over the original. So why the same 50% discount and not more? Why not just patch the game?

The latter proved to be impossible for a technical reason. Because of the changes to the engine, which necessitated dropping 32-bit support; we literally could not 'patch' the game.

In fact, both Redux games will exist as new titles in your Steam libraries, and the originals will still be there.

So why ‘only’ a 50% discount, the same as 2033?

We felt that because the Redux version also included the DLC in addition to the new game mode and enhancements, that was also a fair price.

But we understand that for those of you who already had the DLC, the offer is not as compelling - again, we are not pretending this is as significant an overhaul as Metro 2033. And we did consider alternatives – e.g. 50% if you only owned the base game, 75% if you owned all the DLC – but these ideas raised a number of practical / logistical challenges.

In the end, a flat 50% discount was judged to be the simplest, fairest solution. Ultimately, you are free to vote with your wallets.

If you have already bought Metro: Last Light, with or without the DLC, and you feel that we are not offering enough to tempt you to upgrade - that's fine.

We are extremely grateful for your support for the original game - we do not expect you to purchase the Redux version, nor do we feel entitled to your custom. Make your own decision based on whether you think that $12.49 (or the local currency alternative) is worth the asking price, and we will respect that.

We know this response will not please everyone – but even though you still might not agree with the rationale, we do hope you understand that our goal was to reward, not exploit, existing owners while still making a viable business model that allowed this Redux project to go ahead on PC as well as console.

And for newcomers to the series who have yet to experience the world of Metro, we hope that you will enjoy what we believe is an extraordinary amount of content, painstakingly remastered at great length to the highest standard, for a fantastic price.

Uostalom, veliki broj igraca je dobio Metro 2033 za dzabe.
 
Voice acting koji vise nema ona istocnjacki smek, u samom pocetku dobijes mogucnost za oruzjem da ti vise nista drugo ne treba, HIT MARKERI (omg), prejaka oruzja - znaci sa revolverom od 6 metaka napravim 5 killova, pojednostavljeno sve oko gadgeta, izbacena potreba da pregledas celokupno telo u potrazi za municijom, ukupan klaustrofobicni osecaj, onaj fear faktor i usamljenost su nestali totales. Sunjanje presmesno, prolazis pored likova na pola metra a vidis ih kao na jakoj mesecini...
Evo samo par stvatri koje se setih nabrzaka..
Uopšte se ne slažem. Meni je LL za klasu bolji od keca, jedna od najboljih novijih pucačina.
 
Odlicno deluje Metro Redux, jedva cekam :)
Uzivao sam uz Last Light.
 
 
Pojavio se Redux ;)
 
Prvi SS ima neku atmosferu, drugi SS kao da je iz zimske misije prosecnog call of duty.
 
Osvetljenje u ovoj novoj verziji izgleda mnogo bolje i prirodnije... bar meni tako izgleda iz ovih poređenja.
 
U prevodu- vredi li dati kintu za ovo i igrati ako imam 50% popusta na steamu (imam 1 i 2) uzeći u obzir da neremasterizovane igre nisam odigrao?
 
Takodje nisam igrao prva dva dela, iako ih imam na Steamu, ali im ne dam 20e ya igru koju već imam, cena je veliki bezobrazluk(mislim za vlasnike obične verzije)

hm, 9e za kec i 9e za dvojku (25% ako imas jedan 50% popust ako imas oba, ali verovatno samo dok traje pre-order), ali nebitno u pravu si ako pokusavaju da preprodaju isto sr*** u drugom pakovanju... cini mi se da je dvojka cak i poprilicno dobro izgledala, koliko se ovde na forumu spominjalo, i da je znala da "oznoji" i malo jaci hardver (mozda zbog neoptimizovanosti?)....
 
Pa dobro... Sto se tice grafike ona jeste bolja ali nije impresionirala vecinu koliko vidim ( govorim o Redux verziji ) ali ono sto vecina zanemaruje je to da je redux dosta bolje optimizovaniji, nemojte uzimati u obzir samo grafiku, nije sve u tome jer logicno dzaba ako izgleda lepo a radi nedaj boze. Metro 2033 i LL si mogao da igras sve na max sa kompom koji kosta ne znam koliko a sada ce vecina imati priliku da "odvrne" sve do kraja i da uziva kako je i zamisljeno. Da izgleda bolje izgleda ( mozda za nijansu ) mozda i nece ali da ce raditi bolje to stoji. Opet sve je to subjektivno kada je u pitanju vredi ili ne igra odredjenu sumu... Ja mislim da vredi e sad, to je moje misljenje...
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko problema kada uđe u igru a da im se ne vide teksture tj konstantno se gube i popin-uju? Meni se to svaki put desi (skontao posle 3-4 ulaska u igru) a popravi se situacija kad uključim ili isključim (znači uradim kontra od onog što je poslednji put bilo štiklirano) teselaciju (inače sve mi je na maks, isključeni vsync, physics i teselacija zbog AMD grafičke) Za obe verzije važi ista priča, s tim što sam im metio 3DM-ov Update 1 (za 2033 je oko 800MB, a za LL oko 1200MB), jer mi je pre toga radila po prilično loše spram originalne LL igre.
Da li su hakeri loše odradili posao ili je sama igra loše optimizovana, 'bem li ga. Kontam da bi bilo najbolje sačekati RELOADED verziju npr.
 
Igra se upravo otkljucala na steamu... Grafika je bolja nego u originalu i dosta tecnije radi igra. Nista revolucionarno necete videti ali ipak se vidi i oseti da je unapredjeno dosta...

SS su iz Metro 2033 redux...

2014-08-28_00005.jpg2014-08-28_00006.jpg2014-08-28_00010.jpg2014-08-28_00014.jpg2014-08-28_00015.jpg
 
Probao 2033 redux verziju....vidi se graficko poboljsanje,ali opet po meni nista spektakularno....mada,mislim da ce biti i nekih novih misija u paketu,ako sam dobro razumeo,nije samo razlika u grafici...
 
Probao 2033 redux verziju....vidi se graficko poboljsanje,ali opet po meni nista spektakularno....mada,mislim da ce biti i nekih novih misija u paketu,ako sam dobro razumeo,nije samo razlika u grafici...

Nije samo razlika u grafici.. na žalost. CoD-izovali su sada i keca pa je nalik LL-u.
 
Što nažalost? A ranger mod u LL-u koji ga čini više nalik 2033?

Uveli su ranger i spartan modove težine (i svaki mod ima nekoliko nivoa težine) za obe igre, tako da ko želi da igra više survival kao 2033, može da odigra obe igre u ranger modu, gde nema hud-a, crosshair-a i ima mnogo manje municije itd... a ko želi da igra s više pucanja, neka bira spartan mod, gde ima svega ko' pleve pa nek se iživljava do mile volje.

Ovako nešto je i očekivano, s obzirom da je i Tomb raider izašao u definitive ediciji da bi ga prodali i na novim konzolama... a ovde je ista priča u pitanju, samo što su ovde pored bolje kozmetike dosta poradili i na samom gejmpleju s ova dva moda, kako bi se podmirili svi ukusi.

Plus, spojili su neke nivoe iz 2033 (možda i iz LL-a, nisam siguran) i dodali neke sekvence, a i ubacili su sve dlc-ove takođe.

Tako da pozdravljam što su ovo uradili svakako. Bolje išta nego ništa.
 
Što nažalost? A ranger mod u LL-u koji ga čini više nalik 2033?

Uveli su ranger i spartan modove težine (i svaki mod ima nekoliko nivoa težine) za obe igre, tako da ko želi da igra više survival kao 2033, može da odigra obe igre u ranger modu, gde nema hud-a, crosshair-a i ima mnogo manje municije itd... a ko želi da igra s više pucanja, neka bira spartan mod, gde ima svega ko' pleve pa nek se iživljava do mile volje.

Ovako nešto je i očekivano, s obzirom da je i Tomb raider izašao u definitive ediciji da bi ga prodali i na novim konzolama... a ovde je ista priča u pitanju, samo što su ovde pored bolje kozmetike dosta poradili i na samom gejmpleju s ova dva moda, kako bi se podmirili svi ukusi.

Plus, spojili su neke nivoe iz 2033 (možda i iz LL-a, nisam siguran) i dodali neke sekvence, a i ubacili su sve dlc-ove takođe.

Tako da pozdravljam što su ovo uradili svakako. Bolje išta nego ništa.
+1 Bolje sam ne bih rekao.
 
Nazad
Vrh Dno